Přes 8000 nožů a dalšího příslušenství máme skladem na prodejně! Doprava od 72,-Kč!

Lansky brusná sada - návod

Brusná sada Lansky patří k nejrozšířenějším nástrojům pro broušení nožů na světě. Návod na broušení je jednoduchý a zvládne ho i průměrně zručný uživatel.


NÁVOD LANSKY SYSTEM

1. NASAZENÍ čepele nože: Uvolněte přední šroub nůž držáku a usaďte nůž podle tloušťky čepele. Poté bezpečně dotáhněte druhý šroub. Malé nože upevněte pouze do přední části držáku, větší až ke šroubu.


 

2. MONTÁŽ brousku: Připevněte vodiící tyč k brousku a pečlivě dotáhněte. Zvolte úhel pro odpovídající typ nože-viz Stupně Lansky system. 

3. BROUŠENÍ nože: Vyberte odpovídající brousek (na zničené nože hrubší, na nůž v slušném stavu jemnější) a naneste malou vrstvu honovacího oleje. Poté protáhněte vodítko otvorem odpovídajícího úhlu a začněte brousit. Broušení provádíme táhnutím brousku pouze proti ostří nože postupně po celé délce. Využíváme brousky podle potřeby od coarse (hrubý) či médium až po fine (jemný) či ultra fine (velmi jemný). Po nabroušení obou stran čepele je nůž opět ostrý.

4. ČIŠTĚNÍ: Na zanesený kámen naneste malé množství oleje a hadříkem vyčistěte kovové piliny z brousku        

Brusná sada Lansky je dodávána v sedmi provedeních, které se liší materiálem brousků, jejich počtem z důvodu hrubosti a použitím. Nejprodávanější je Lansky Deluxe s pěti brousky a Lansky Standard s třemi brousky. Jsou vybaveny syntetickými kameny a mají velice dobrý poměr cena/výkon. S těmito kameny se nabízejí i sady pro broušení zubatého ostří Professional Sytem a Universal system. K nabroušení nožů s tvrdší ocelí slouží diamantová sada se čtyřmi brousky Deluxe Diamond system a se třemi Standard Diamond System. Posledním zástupcem je sada z přírodního kamene Natural Arkansas System.

Lansky brusná sada můžete koupit zde          

                                                        

Stupně Lansky system:

úhel 17 ° žiletky, břitvy, skalpely 
úhel 20 ° běžně používaný úhel pro čepele z kvalitních materiálů, především kuchyňské 
úhel 25 ° úhel doporučený pro většinu outdoor nožů, loveckých nožů.. Ideální kompromis mezi ostrostí a odolností ostří proti otupení 
úhel 30 ° pro nože na lepenku, koberce a jiné účely kde dochází k rychlému opotřebení  

Video návod Lansky broušení je zde

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.