Přes 8000 nožů a dalšího příslušenství máme skladem na prodejně! Doprava od 72,-Kč!

Bestech Fanga recenze 2019

V noži Bestech Fanga najdete nejnovější počin od polského designéra nožů Grzegorze Grabanského, který poslední dobou vyniká coby uznávaná persona mezi světovými nožíři a designéry.

  V nedávné minulosti použili výrobci jeho návrhy jak doma v Polsku tak i v Rusku a zatím realizoval i pět svých pět modelů pro čínskou firmu Bestech, což je společnost, která již přes deset let jako profesionální výrobce a dovozce nožů, dodává své výrobky pod touto značkou do celého světa.

 
 
Pro tvar čepele inspirovali Grabanského nože typu Bowie a Scimitar, tento tvar je ergonomicky navržen tak, aby nůž byl schopen jak hlubšího řezu tak i efektivního sekání.
Čepel má zaostřenou hranu 98 mm, vyrobenou z nástrojové oceli D2 , která byla patentovaná už v roce 1927 a primárně se používala pro průmyslové řezné nástroje a později se začala objevovat ve špičkových nožích své doby.
 
 
D2 není zcela nerezová ocel, má menší podíl chromu, není tak jemnozrnná jako moderní prášková ocel, ale na povrchu je to dostatečně natolik tvrdá ocel, aby snesla i hrubší zacházení aniž by se zdeformovala.
Fanga se vyznačuje poměrně větší velikostí o délce 23,8 cm a při váze 135 gramů a celkovým štíhlým designem těla nože, v zavřeném stavu má 13,5 cm.
 
 
Rukojeť nože se střenkou z G-10 má na sobě plno jemných detailů z níž cítíte grabanského rukopis a celkově působí elegantním dojmem a v ruce krásně sedí.
Díky keramickému kuličkovému ložisku Vás tento nůž nadchne bezproblémovým a plynulým zavíráním. 


Velmi stylově působí pouzdro středového čepu s jemným kónickým tvarem a spona , které jsou vyrobeny ze stejného modrého eloxovaného titanu. 
Pojistka linerlock při otevřeném stavu nože drží velmi spolehlivě a ani pod působením větší boční síly na čepel se nůž kolem středové osy vůbec nehýbe, precizní konstrukce nože ho dělá pevným a odolným.
 
 
 
V zavřeném stavu čepel krásně zapadne do těla nože a pevná vnější vrchní část působí se střenkou celistvým a jednotným dojmem.

Pokud hledáte originální a precizně zpracovaný větší zavírací nůž za velmi přívětivou cenu, určitě jej najdete právě v Bestechu Fanga. 
Fanga Vás nezradí jak při hrubší práci, kdy budete klást důraz na jeho schopnost hlubokého a přesného řezání, tak může být Váš dobrý přítel na běžné užívání ve městě , v lese nebo třeba i na rybách.

Širokou nabídku nožů Bestech Knives můžete koupit zde.
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.