Přes 8000 nožů a dalšího příslušenství máme skladem na prodejně! Doprava od 59,-Kč!

Vznik nožů Spyderco

Abyste mohli porozumět historii za logem Spyderco, potřebujete napřed vědět základní informace o zakladatelu společnosti, Salu Glesserovi. Než bylo založeno Spyderco, Glesser vytvořil něco, čemu se říká Portable hand.
 
 
Portable Hand (volně přeloženo jako "multifunkční ruka") bylo zařízení s několika končetinami, které mohlo být připevněno na pevný povrch a drželo jeden nebo více věcí ve stabilní poloze, když se s těmito věcmi pracovalo. Jedno z prvních využití tohoto zařízení bylo v továrnách na plošné spoje, ale lidé postupem času našli široké spektrum využití i v domácnostech.
 
 Toto zařízení bylo vlastně klíčovou inspirací k vizualizaci loga Spyderco.
Jméno Spyderco a jejich „maskot“ – pavouk, který se stal ztělesněním loga společnosti, byl nápad, který vznikl ze dvou odlišných věcí – první byl pavoučí tvar zařízení Portable Hand, druhé bylo označení, které evropští výrobci automobilů dali opravdu výkonným roadsterům, kterým se říkalo "Spyder" díky jejich skvělé přilnavosti k povrchu.


Dnešní logo firmy Spyderco může působit poměrně roztomile. Je to z důvodu, aby nepůsobilo děsivě a nedělalo tak negativní obrázek firmě.

Nože Spydreco: /vyrobci/spyderco/#producer%5B79%5D=1&nofollow=1

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení