Přes 8000 nožů a dalšího příslušenství máme skladem na prodejně! Doprava od 72,-Kč!

Vznik nožů Spyderco

Abyste mohli porozumět historii za logem Spyderco, potřebujete napřed vědět základní informace o zakladatelu společnosti, Salu Glesserovi. Než bylo založeno Spyderco, Glesser vytvořil něco, čemu se říká Portable hand.
 
 
Portable Hand (volně přeloženo jako "multifunkční ruka") bylo zařízení s několika končetinami, které mohlo být připevněno na pevný povrch a drželo jeden nebo více věcí ve stabilní poloze, když se s těmito věcmi pracovalo. Jedno z prvních využití tohoto zařízení bylo v továrnách na plošné spoje, ale lidé postupem času našli široké spektrum využití i v domácnostech.
 
 Toto zařízení bylo vlastně klíčovou inspirací k vizualizaci loga Spyderco.
Jméno Spyderco a jejich „maskot“ – pavouk, který se stal ztělesněním loga společnosti, byl nápad, který vznikl ze dvou odlišných věcí – první byl pavoučí tvar zařízení Portable Hand, druhé bylo označení, které evropští výrobci automobilů dali opravdu výkonným roadsterům, kterým se říkalo "Spyder" díky jejich skvělé přilnavosti k povrchu.


Dnešní logo firmy Spyderco může působit poměrně roztomile. Je to z důvodu, aby nepůsobilo děsivě a nedělalo tak negativní obrázek firmě.

Nože Spydreco: /vyrobci/spyderco/#producer%5B79%5D=1&nofollow=1

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.