Přes 8000 nožů a dalšího příslušenství máme skladem na prodejně! Doprava od 72,-Kč!

Bestech Irida recenze 2020

V loňském roce jsme našim zákazníkům blíže představili velmi povedený nůž Bestech Fanga z produkce čínské nožířské firmy Bestech, která se již přes deset let zabývá pod touto samostatnou značkou výrobou hlavně skvěle funkčních nožů jak na lov, outdoorové aktivity tak i nožů v luxusním provedení za použití exkluzivních materiálů.
 
 
 
Nyní přichází s modelem Irida, který stejně jako předchůdce Fanga vznikl dnes už pevným spojením firmy Bestech a polské nožířské legendy Grzegorze Grabanského, který již v minulosti světově proslul svými originálními návrhy nožů jak pro polskou tak i třeba ruskou armádu.
 
 

Grabanského rukopis je těžké shrnout do několika slov, jeho práce mísí technicitu, jemný smysl pro detail ve spojení s organickým nádechem tvarů použitých na čepelích i střenkách, tyto prvky dají vyniknout skoro až vzhledové agresivitě připomínající drahá sportovní auta a tento rukopis je v noži Irida cítít doslova od špičky až po konec rukojeti. Čepel má půlkulatý tvar listu břízy, v němž má vykrojený oválný otvor a vyniká velmi ostrým hrotem s dvojitým zalomením výbrusu ke špičce.

 

Tyto nekonvenční prvky se v reálném pohledu snoubí s nožem, který je neustále připraven pro veškeré každodenní práce svého uživatele. Pravidelní zákazníci Bestechu jsou většinou zvyklí u nožů této značky na ocel D2, ale po Iridě mohou sáhnout i ti, kteří hledají něco jiného. Pro Bestech Iridu použil výrobce špičkovou švédskou ocel Sandvik 14C28N, pro kterou jsou typické vlastnosti jak odolnost vůči korozi tak vysoká tvrdost 58-62 Hrc, dá se vybrousit pro extrémně velkou ostrost a přesto si ji drží i při pravidelném užívání.

 

 

 

 

 

Neobvyklá čepel ve spojení se stejně poutavou rukojetí, která působí celkovým tvarem dojmem pravidelného oblouku, ale vícevrstvé obrábění, výřez pro prsty a prohlubeň za vrchním koncem čepele, dodávají noži skutečně mimozemský vzhled. Propracovaný tvar rukojeti dává uživateli hned několik možností úchopu a to i třeba pro velmi jemné a precizní řezání nebo vyřezávání.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bestech nabízí u Iridy několik barevných provedení střenky jak v jednobarevném (G-10) tak i ve vícevrstvém a tedy vícebarevném provedení (G-10 s mezivrstvou uhlíkových vláken).

Jako předchůdce Fanga ale i ostatní Bestechy běží čepel Iridy na spolehlivém ložisku s krásně jemným a přitom pevným chodem a stejně jako u Fangy opět najdete na tomto noži titanové prvky a to jak u kónické patky šroubu tak na sponě.

Pokud hledáte originální a precizně zpracovaný větší zavírací nůž za velmi přívětivou cenu, tak u Bestechu Irida určitě nešlápnete vedle.

Nůž Bestech Irida v několika provedeních můžetze zakoupit zde

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.