Přes 8000 nožů a dalšího příslušenství máme skladem na prodejně! Doprava od 59,-Kč!

Böker Solingen Tirpitz-Damascus Gold

1. dubna 1939 byl ve Wilhelmshavenu pokřtěn a vypuštěn na moře bitevník Tirpitz, pojmenovaný po admirálovi flotily Alfredovi von Tirpitz.

Od té doby nebyla v Evropě nikdy postavena větší bitevní loď. Nyní, o 80 let později, představujeme speciální edici Böker Tirpitz-Damast Gold jako připomínku toho, že západní Evropa prožila dvě světové války a žije od roku 1945 v míru a svobodě.


Na památku nespočetných obětí těchto válek - zejména posádky Tirpitz - věnuje firma Böker 10 € za každý prodaný nůž Komisi pro válečné hroby. Obrovská bitevní loď byla potopena v roce 1944 u norského pobřeží. Krátce po druhé světové válce zahájila norská specializovaná společnost průzkum vraku za účelem získání vysoce legované oceli pro další civilní využití. 
Speciálně pro společnost Böker norští potápěči vylovili z fjordu část speciálního pancéřování lodi Tirpitz. Tyto kusy živé historie byly exkluzivně vykované ručně kovářem do mimořádné damaškové oceli se vzrušujícím příběhem. Na první pohled fascinuje Böker Tirpitz-Damast Gold svou damaškovou čepelí, která je exkluzivně pokryta zlatem. 
 
 
 
Čepel se skládá z 300 vrstev ručně kovaného Tirpitz-Damašku se vzorem „Great Pyramids“. Jemný lesk zlatého pokovení upoutá pozornost každého pozorovatele. Všechny prvky, jako jsou palcový čep, šrouby na čepeli a rukojeti, distanční vložky, pojistka Linerlock, spona a náhradní destička spony, jsou pozlaceny také. Čepel je zajištěna proti nechtěnému zavření nože při použití 1,5 mm silnou pojistkou Linerlock. Otočná spona umožňuje nošení špičkou nahoru nebo dolů (Tip-up/Tip-down). Vložka z německého ořechového dřeva nese originální znak a název Tirpitz. 
 
Každý nůž této speciální edice je elegantní kombinací historie, tradice a moderní technologie. Každý kus této speciální edice nožů se kompletně celý vyrábí ručně v závodu Böker v Solingenu. Nůž se dodává v kvalitním průhledném prezentačním rámu s certifikátem pravosti a individuálním sériovým číslem.  

/klasicke-zaviraci-noze/boker-tirpitz-damast-gold/
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení