Přes 8000 nožů a dalšího příslušenství máme skladem na prodejně! Doprava od 72,-Kč!

Böker Solingen Tirpitz-Damascus Gold

1. dubna 1939 byl ve Wilhelmshavenu pokřtěn a vypuštěn na moře bitevník Tirpitz, pojmenovaný po admirálovi flotily Alfredovi von Tirpitz.

Od té doby nebyla v Evropě nikdy postavena větší bitevní loď. Nyní, o 80 let později, představujeme speciální edici Böker Tirpitz-Damast Gold jako připomínku toho, že západní Evropa prožila dvě světové války a žije od roku 1945 v míru a svobodě.


Na památku nespočetných obětí těchto válek - zejména posádky Tirpitz - věnuje firma Böker 10 € za každý prodaný nůž Komisi pro válečné hroby. Obrovská bitevní loď byla potopena v roce 1944 u norského pobřeží. Krátce po druhé světové válce zahájila norská specializovaná společnost průzkum vraku za účelem získání vysoce legované oceli pro další civilní využití. 
Speciálně pro společnost Böker norští potápěči vylovili z fjordu část speciálního pancéřování lodi Tirpitz. Tyto kusy živé historie byly exkluzivně vykované ručně kovářem do mimořádné damaškové oceli se vzrušujícím příběhem. Na první pohled fascinuje Böker Tirpitz-Damast Gold svou damaškovou čepelí, která je exkluzivně pokryta zlatem. 
 
 
 
Čepel se skládá z 300 vrstev ručně kovaného Tirpitz-Damašku se vzorem „Great Pyramids“. Jemný lesk zlatého pokovení upoutá pozornost každého pozorovatele. Všechny prvky, jako jsou palcový čep, šrouby na čepeli a rukojeti, distanční vložky, pojistka Linerlock, spona a náhradní destička spony, jsou pozlaceny také. Čepel je zajištěna proti nechtěnému zavření nože při použití 1,5 mm silnou pojistkou Linerlock. Otočná spona umožňuje nošení špičkou nahoru nebo dolů (Tip-up/Tip-down). Vložka z německého ořechového dřeva nese originální znak a název Tirpitz. 
 
Každý nůž této speciální edice je elegantní kombinací historie, tradice a moderní technologie. Každý kus této speciální edice nožů se kompletně celý vyrábí ručně v závodu Böker v Solingenu. Nůž se dodává v kvalitním průhledném prezentačním rámu s certifikátem pravosti a individuálním sériovým číslem.  

/klasicke-zaviraci-noze/boker-tirpitz-damast-gold/
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.