Přes 8000 nožů a dalšího příslušenství máme skladem na prodejně! Doprava od 72,-Kč!

Böker Plus Pocket Bowie

Kód: 01BO508
Neohodnoceno
2 389 Kč
Na dotaz

Detailní informace

Detailní popis produktu

Nože Bowie vznikly na počátku 19. století v USA a byly považovány za spolehlivé pracovní nože, které se příležitostně používaly i v boji. Pro pevné nože je typická masivní charakteristicky tvarovaná čepel o délce obvykle více než 15 cm a také záštitný prvek jako ochrana ruky. Jako varianta vhodná pro každodenní použití v sobě nůž Boker Plus Pocket Bowie od Chucka Gedraitise spojuje půvab bowie nože s flexibilitou a kompaktností kapesního nože. Tento tříprstý nůž, vybavený saténovou čepelí v Bowie stylu z materiálu D2, snadno zvládne všechny každodenní úkoly. Nůž se otevírá pomocí odnímatelného kolíčku na palec, zatímco pojistka linerlock z nerezové oceli nůž spolehlivě uzamkne. Ergonomická rukojeť se střenkami z hnědé Micarty slibuje jistý úchop a dodává noži nádech Divokého západu. Klip je krásně integrován do zadní části rukojeti. Dodává se s kvalitním nylonovým pouzdrem.

Celková délka: 15.8 cm
Délka čepele: 6.8 cm
Tloušťka čepele: 3 mm
Hmotnost: 77 g
Materiál čepele: D2
Materiál rukojeti: Micarta
Typ zámku: Linerlock

Doplňkové parametry

Kategorie: Klasické zavírací nože
Materiál čepele: D2
Délka čepele: 8 až 10cm
Materiál rukojeti: micarta

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

bokermag

Böker - historie továrny sahá až do 17. století, původní kovárna tehdy byla umístěna v Remscheidu. V letech 1829-30 se rozšířila výroba i na šavle a meče. V té době továrna zaměstnávala přes 100 kovářů a brusičů. V druhé polovině 19 století se část rodiny přesunula do USA a Kanady, kde založila další výrobní závody. Poslední ze sourozenců Bockerových, Heinrich se přestěhoval do Solingenu odkud pochází většina dnešní produkce. Boker vyrábí nože dle vlastních návrhů a dle návrhů známých nožířů.
Nyní firma vyrábí svou produkci v Německu, USA a Argentině a používá marketingovou značku MAGNUM. Firma Böker sama vyvíjí nové typy a konstrukce a zaměstnává několik designérů. Nože jsou vyráběny na CNC (počítačem řízené obráběcí stroje) s maximální kvalitou.


Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.