Přes 8000 nožů a dalšího příslušenství máme skladem na prodejně! Doprava od 59,-Kč!

Výrobci nožů - D

Danilin

Sergej Ivanovič Danilin se narodil v roce 1959 v malé ruské vesnici. Vyučil se rytcem ve zbrojní škole v Tule. Poté se vzdělával v Centrálním návrhářském a vývojovém středisku sportu a loveckých zbraní. Tam se dále rozvíjel pod vedením nejlepších rytců ve zbrojařských továrnách v Tule. Postupně se zde naučil různým metodám a také mění rytí bez pevného návrhu. Danilin má v oblibě především lovecké scenérie. Jeho zájmy se neomezují na dekoraci střelných zbraní, ale přesahují do oblasti zbraní chladných. Díky demokratickým změnách v Rusku se mohl začít živit nezávisle vlastní prací, a tak se rozhodl, že bude vyrábět exkluzivní nože. V roce 1989 tedy opustil Centrální středisko a založil si vlastní firmu. Zaměřil se na navrhování nožů, které se nepodobají jiným. Návrhy a techniky tohoto nožíře měly obrovský úspěch. Sám se naučil kovat damaškovou ocel. Za nejdůležitější považuje funkčnost nože. Danilinovy práce lze obdivovat v Kremelské zbrojnici a v dalších muzeích v Kremlu. V roce 2000 byl odměněn za kulturní počiny. Mezi jeho nejznámější nože patří:

Pointers 

Tento skvělý lovecký nůž vyrobil Danilin v roce 2003. Záštita je na obou stranách dekorována velmi realistickými rytinami hlav loveckých psů rasy pointer. Rukojeť se zdařilými vybráními pro prsty je vyrobena z tvrdého dřeva Wengé. Celková délka nože činí 24,7 cm. Čepel je dlouhá 12,4 cm. Danilin nůž nevyrobil na zakázku, ale z vlastního popudu. Nůž se nachází v soukromé sbírce v Rusku.

Wild Boar 

Nůž se jménem Wild Boar je zvlášť pěkným příkladem vynikajícího ryteckého umění. Rukojeť z ebenu má na přední straně hlavu divočáka, obklopenou umně vyrytými listy. Ebenová pochva je ozdobena rozličnými motivy květin. Celková délka tohoto nože činí 27,5 cm a délka čepele je 15,6 cm. Celková výška včetně pochvy dosahuje 29,7 cm.

Wild Cats 

Tento pěkný lovecký nůž vyrobil Sergej Danilin v roce 2001. Čepel je hezky ozdobena motivy květin vykládanými zlatem. Rukojeť a pochvu vyrobil Danilin z ořechového dřeva. Nůž měří 27,1 cm a celkové délka včetně pochvy činí 29,9 cm. Čepel má délku 14,5 cm. Nůž se nalézá v soukromé ruské sbírce.

Dell 

Wolfgang Dell se dostal k výrobě nožů pouhou náhodou. U příležitosti svých 47. narozenin se obdaroval výletem na Aljašku. Nemohl však najít žádný nůž bowie, který by si vzal s sebou, a tak se rozhodl, že si ho sám vyrobí. Výrobě nůž se Dell věnoval ve svém volném čase. Skutečným přelomem se stala návštěva nožířské výstavy Klinge 95 v německém Echterdingenu. Seznámil se s Peterem Herstem a Jocklem Greissem. Tito nožíři si jeho dílo prohlédli a zhodnotili a poradili mu, ať rozhodně vyrábí dál. Na přelomu 20. a 21. Století měl již opravdu hodně zakázek. Protože je schopen vyrobit velké množství nožů a o jeho zbraních se dost píše, je o ně velký sběratelský zájem. Mezi známé nože tohoto nožíře patří:

Damast Hunter 

Damast Hunter je celistvý lovecký nůž vyfrézovaný z jednoho silného kusu damaškové oceli. Překrásně tvarovaná rukojeť přesně sleduje linii dlaně. Rukojeť je vykládaná mamutovinou. Čepel o délce 10 cm je zhotovena ze speciální damaškové oceli. Celková délka nože činí 23 cm.

Damast Hunter II 

Jedná se o dva otevřené celistvé lovecké nože, které jsou vyrobeny z jednoho kusu oceli. Čepel horního nože je z hezkého kontrastního damašku a má délku 11 cm. Celková délka nože činí 21,6 cm a jeho hmotnost dosahuje 120 g. Rukojeť je z tmavé patinované mamutoviny. Spodní nůž je vyroben z oceli Elmax Superclean.

Integrale Droppoint Hunter 

Tento nůž je vyroben z jednoho kusu oceli. K odlehčení nože bylo do stopky vyvrtáno pět děr. Střenky jsou ze dřeva cocobolo a čepel z korozivzdorné oceli Elmax Superclean. Celková délka celistvého nože činí 22,5 cm a délka čepele dosahuje 10 cm.

Integrale Hunter 

Tento nůž byl vyroben z jednoho kusu oceli Elmax Superclean. Čepel se postupně zužuje, přesto má u hřbetu sílu 4,5 mm. Celková délka tohoto loveckého nože činí 22,5 cm, čepel měří 10 cm. Vykládaná část čepele je zhotovena z leštěné mamutoviny.

Mammoth Bowie 

Velký nůž Bowie je vyroben z korozivzdorné oceli. Celková délka nože činí 33 cm. Masivní čepel je dlouhá 20 cm. Síla čepele u hřbetu je 5,5 mm. Jedná se o celistvý nůž. Rukojeť je vyrobena z mamutoviny. Tento velký a těžký nůž váží 600 g.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení