Přes 8000 nožů a dalšího příslušenství máme skladem na prodejně! Doprava od 72,-Kč!

Výrobci nožů - D

Danilin

Sergej Ivanovič Danilin se narodil v roce 1959 v malé ruské vesnici. Vyučil se rytcem ve zbrojní škole v Tule. Poté se vzdělával v Centrálním návrhářském a vývojovém středisku sportu a loveckých zbraní. Tam se dále rozvíjel pod vedením nejlepších rytců ve zbrojařských továrnách v Tule. Postupně se zde naučil různým metodám a také mění rytí bez pevného návrhu. Danilin má v oblibě především lovecké scenérie. Jeho zájmy se neomezují na dekoraci střelných zbraní, ale přesahují do oblasti zbraní chladných. Díky demokratickým změnách v Rusku se mohl začít živit nezávisle vlastní prací, a tak se rozhodl, že bude vyrábět exkluzivní nože. V roce 1989 tedy opustil Centrální středisko a založil si vlastní firmu. Zaměřil se na navrhování nožů, které se nepodobají jiným. Návrhy a techniky tohoto nožíře měly obrovský úspěch. Sám se naučil kovat damaškovou ocel. Za nejdůležitější považuje funkčnost nože. Danilinovy práce lze obdivovat v Kremelské zbrojnici a v dalších muzeích v Kremlu. V roce 2000 byl odměněn za kulturní počiny. Mezi jeho nejznámější nože patří:

Pointers 

Tento skvělý lovecký nůž vyrobil Danilin v roce 2003. Záštita je na obou stranách dekorována velmi realistickými rytinami hlav loveckých psů rasy pointer. Rukojeť se zdařilými vybráními pro prsty je vyrobena z tvrdého dřeva Wengé. Celková délka nože činí 24,7 cm. Čepel je dlouhá 12,4 cm. Danilin nůž nevyrobil na zakázku, ale z vlastního popudu. Nůž se nachází v soukromé sbírce v Rusku.

Wild Boar 

Nůž se jménem Wild Boar je zvlášť pěkným příkladem vynikajícího ryteckého umění. Rukojeť z ebenu má na přední straně hlavu divočáka, obklopenou umně vyrytými listy. Ebenová pochva je ozdobena rozličnými motivy květin. Celková délka tohoto nože činí 27,5 cm a délka čepele je 15,6 cm. Celková výška včetně pochvy dosahuje 29,7 cm.

Wild Cats 

Tento pěkný lovecký nůž vyrobil Sergej Danilin v roce 2001. Čepel je hezky ozdobena motivy květin vykládanými zlatem. Rukojeť a pochvu vyrobil Danilin z ořechového dřeva. Nůž měří 27,1 cm a celkové délka včetně pochvy činí 29,9 cm. Čepel má délku 14,5 cm. Nůž se nalézá v soukromé ruské sbírce.

Dell 

Wolfgang Dell se dostal k výrobě nožů pouhou náhodou. U příležitosti svých 47. narozenin se obdaroval výletem na Aljašku. Nemohl však najít žádný nůž bowie, který by si vzal s sebou, a tak se rozhodl, že si ho sám vyrobí. Výrobě nůž se Dell věnoval ve svém volném čase. Skutečným přelomem se stala návštěva nožířské výstavy Klinge 95 v německém Echterdingenu. Seznámil se s Peterem Herstem a Jocklem Greissem. Tito nožíři si jeho dílo prohlédli a zhodnotili a poradili mu, ať rozhodně vyrábí dál. Na přelomu 20. a 21. Století měl již opravdu hodně zakázek. Protože je schopen vyrobit velké množství nožů a o jeho zbraních se dost píše, je o ně velký sběratelský zájem. Mezi známé nože tohoto nožíře patří:

Damast Hunter 

Damast Hunter je celistvý lovecký nůž vyfrézovaný z jednoho silného kusu damaškové oceli. Překrásně tvarovaná rukojeť přesně sleduje linii dlaně. Rukojeť je vykládaná mamutovinou. Čepel o délce 10 cm je zhotovena ze speciální damaškové oceli. Celková délka nože činí 23 cm.

Damast Hunter II 

Jedná se o dva otevřené celistvé lovecké nože, které jsou vyrobeny z jednoho kusu oceli. Čepel horního nože je z hezkého kontrastního damašku a má délku 11 cm. Celková délka nože činí 21,6 cm a jeho hmotnost dosahuje 120 g. Rukojeť je z tmavé patinované mamutoviny. Spodní nůž je vyroben z oceli Elmax Superclean.

Integrale Droppoint Hunter 

Tento nůž je vyroben z jednoho kusu oceli. K odlehčení nože bylo do stopky vyvrtáno pět děr. Střenky jsou ze dřeva cocobolo a čepel z korozivzdorné oceli Elmax Superclean. Celková délka celistvého nože činí 22,5 cm a délka čepele dosahuje 10 cm.

Integrale Hunter 

Tento nůž byl vyroben z jednoho kusu oceli Elmax Superclean. Čepel se postupně zužuje, přesto má u hřbetu sílu 4,5 mm. Celková délka tohoto loveckého nože činí 22,5 cm, čepel měří 10 cm. Vykládaná část čepele je zhotovena z leštěné mamutoviny.

Mammoth Bowie 

Velký nůž Bowie je vyroben z korozivzdorné oceli. Celková délka nože činí 33 cm. Masivní čepel je dlouhá 20 cm. Síla čepele u hřbetu je 5,5 mm. Jedná se o celistvý nůž. Rukojeť je vyrobena z mamutoviny. Tento velký a těžký nůž váží 600 g.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.