Přes 8000 nožů a dalšího příslušenství máme skladem na prodejně! Doprava od 72,-Kč!

Rockstead HIGO-II-TI-ZDP S

Kód: HIGO-II-TI-ZDP
Neohodnoceno
35 990 Kč
Na dotaz

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tento model vznikl menší změnou nože HIGO JH. U HIGO II titanium byly použity střenky z titanu s ochranným povlakem DLC. Nůž disponuje úpravou rukojeti v lesklém povrchu (S).
Uvedená čepel ZDP189 doakáže řezat manilské lano asi 1 000krát a přitom stále čistě řezat list papíru. Tento nůž má úhel 30 stupňů v blízkosti poloviny čepele a 24 stupňů v blízkosti špičky s jedním spojeným, postupně snižujícím se úhlem. Tento redukční úhelník je výsledkem trvalé snahy společnosti Rockstead o vynikající ostrost svým produktů. HIGO má vynikající ostrost. Jedná se o odolný nůž se silnými řeznými schopnostmi, který vydrží dlouhou dobu. Střenky jsou připevněny dvěma šrouby, a tak po řezání ryby nebo divoké zvěře lze nůž snadno demontovat a vyčistit.

"HIGO" v japonštině znamená "bývalé jméno distriktu" kyushu "v Japonsku.

Celková délka: 214 mm
Délka čepele: 89 mm
Váha: 138 g
Ocel: ZDP189
Tloušťka: 3,2 mm
Tvrdost: 67 HRc 
Rukojeť: titan / DLC
Klíč 
Dodáváno včetně elegantní dřevěné krabičky s certifikátem pravosti včetně přesného údaje o tvrdosti čepele a datem výroby 

 

Měření textury povrchu (drsnosti) u nožů Rockstead Ra je pouhých 34 nanometrů!
Celková velikost Rzmax nedosahuje ani 250 nanometrů, což je ¼ mikronu!

Měření drsnosti

Ostrost je neuvěřitelná a není podmíněná deformací mikrozubů po broušení, jak je tomu u jiných nožů!

S laskavým svolením citováno a prokázáno měřením profesorem Černým z laboratoří fyziky VUT FSI.

Doplňkové parametry

Kategorie: Klasické zavírací nože
Materiál čepele: ZDP-189
Délka čepele: 8 až 10cm
Materiál rukojeti: titan

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

rockstead

Japonské nože ROCKSTEAD jsou absolutní světovou špičkou v tomto oboru a leží na vrcholu současných možností výroby oceli.
Nože ROCKSTEAD mají i unikátní tvary ostří, převzaté ze samurajských mečů. Obvykle convex ground, nebo i kombinace convex a flat ground. Čepele ROCKSTEAD tak využívají tradic výroby samurajských mečů k tomu aby vytvořily dokonalý nůž. 
Zrcadlově hladké plochy čepelí maximálně využívají vlastností oceli. Celý proces leštění je velice zdlouhavý, postuně se leští papíry o hrubostech 400, 600, 800, 1200 a 2000. Pokud je na konci na čepeli viditelný škrábanec, celý proces je od začátku zopakován. Neexistuje podobně zpracované ostří jako u nožů ROCKSTEAD. Při porovnání mikrosnímků je zřejmý rozdíl mezi klasickou strojovou ocelí běžných výrobců. Ostří ROCKSTEAD je hladké, zatímco ostatní nože mají tvar spíš jako zuby pilového kotouče. Neuvěřitelné vlastnosti Rockstead nožů dokumentují i následující videa. Volně visící list papíru lehce rozdělíte i po 1000 přeříznutích konopného provazu. Tento nůž má krásný rovný povrch s extrémní ostrostí. Můžete si tak vychutnat vynikající řezací schopnosti po velmi dlouhou dobu.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.