Přes 8000 nožů a dalšího příslušenství máme skladem na prodejně! Doprava od 72,-Kč!

Böker Plus Seenotretter 01

Kód: 01BO547
Neohodnoceno
959 Kč
Na objednání, dodáme přibližne za 15 dní.
Můžeme doručit do:
14.6.2024

Detailní informace

Detailní popis produktu

Německá služba SAR Seenotretter je zodpovědná za námořní pátrací a záchrannou službu v německých oblastech Severního a Baltského moře - 24/7 za každého počasí. Jejím posláním je "vyrazit, když ostatní hledají úkryt". V úzké spolupráci s těmito profesionály byl vyvinut nůž Boker Plus Seenotretter 01, který splňuje vysoké požadavky na volném moři. Jako klasický nůž, je určen profesionálním i soukromým uživatelům na mořských a vnitrozemských vodách nebo lidem, kteří hodně pracují s lany. Je vyroben výhradně z nerezové oceli. Hlavní čepel z materiálu 1.4116 je opatřena částečným zoubkováním pro řezání zapletených lan a postrojů. Součástí je i marlinspike (pro rozvazování zpevněných uzlů) a otvírák na láhve. Obě čepele drží na místě robustní a špíně odolný kluzný spoj. Pro zajištění odolnosti a spolehlivosti jsou místo šroubů použity pevné čepy s kopulovitou hlavou. Na přední straně rukojeti je vyražen hanzovní kříž, známý znak DGzRS. Přenášení usnadňuje klip pro hluboké nošení. Velkoryse dimenzované očko na šňůrku chrání před ztrátou. Za každý prodaný nůž věnuje společnost Boker 5 eur organizaci SAR - Německé námořní pátrací a záchranné službě (DGzRS).


Celková délka: 19.5 cm
Délka čepele: 8.5 cm
Tloušťka čepele: 2.3 mm
Hmotnost: 172 g
Materiál čepele: 1.4116
Materiál rukojeti: nerez

Doplňkové parametry

Kategorie: Klasické zavírací nože
Materiál čepele: nerez
Délka čepele: 8 až 10cm
Materiál rukojeti: nerez

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

bokermag

Böker - historie továrny sahá až do 17. století, původní kovárna tehdy byla umístěna v Remscheidu. V letech 1829-30 se rozšířila výroba i na šavle a meče. V té době továrna zaměstnávala přes 100 kovářů a brusičů. V druhé polovině 19 století se část rodiny přesunula do USA a Kanady, kde založila další výrobní závody. Poslední ze sourozenců Bockerových, Heinrich se přestěhoval do Solingenu odkud pochází většina dnešní produkce. Boker vyrábí nože dle vlastních návrhů a dle návrhů známých nožířů.
Nyní firma vyrábí svou produkci v Německu, USA a Argentině a používá marketingovou značku MAGNUM. Firma Böker sama vyvíjí nové typy a konstrukce a zaměstnává několik designérů. Nože jsou vyráběny na CNC (počítačem řízené obráběcí stroje) s maximální kvalitou.


Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.