Přes 8000 nožů a dalšího příslušenství máme skladem na prodejně! Doprava od 72,-Kč!

DPx Gear Heft 12 Chop Milspec bez pouzdra

Kód: DPXHFX060
Neohodnoceno
Značka: DPx Gear
10 990 Kč –2 %
DPx Gear Heft 12 Chop Milspec bez pouzdra
10 990 Kč –2 % 10 677 Kč
Na objednání, dodáme přibližne za 20 dní.

Detailní informace

Detailní popis produktu

"Po desetiletích strávených v džunglích Asie, Afriky, Severní Ameriky a dalších odlehlých míst jsem vždy chtěl něco mezi mačetou a odolným nožem pro přežití," říká zakladatel společnosti DPx Gear Robert Young Pelton. "CHOP je třiceticentimetrový kus ostré oceli [Niolox], který zvládne stavbu tábora, vaření i sebeobranu."
Klíčem k unikátní patentované konstrukci nože CHOP je nejen použití stejné exotické oceli, která se používá v komerčním masném průmyslu, ale také ergonomie. Tvar nože je jedinečný. Hluboce ergonomická rukojeť se zaobleným plným hrotem přechází do přední těžké sekerovité špičky. Dále je zde 30 cm dokonale rovné, mečovitě broušené oceli Niolox pro provádění přesných prací, plochý, silný hřbet pro bušení, reliéfní plocha pro vyvážení nože a 5cm špička se silnějším výbrusem pro štípání dřeva a silným hrotem pro práci v terénu. Na přední a zadní straně hřbetu jsou také dvě chytré prohlubně pro prorážení dřeva.
Celkový vzhled připomíná asijské parangy; vzory, které Pelton používal po léta na expedicích po ostrově Borneo. K hrubým, ale pružným čepelím s automobilovou pružinou bylo nutné přikoupit těžký křovinořez a malou sekeru na štípání dřeva, která zdvojnásobovala hmotnost vlastní výbavy.
DPx Gear CHOP 12 je dokonalým prostředníkem mezi sekerou, mačetou a těžkým křovinořezem. Ve spojení s lehkým, odolným nožem na stahování kůže, jako je DPx HEST Original, se z něj stává dokonalá outdoorová kombinace.
"Tato přelomová čepel byla tvarována, upravena a vyladěna pro těžkou práci, kterou vyžadují extrémní prostředí," poznamenává Pelton, který tráví dlouhou dobu používáním a testováním svých prototypů na těžkých místech, jako je Somálsko, Afghánistán, Barma, Jižní Súdán a další oblasti, kde působí jako válečný novinář, badatel a autor. "CHOP je náhradní nůž pro přežití, který lze použít k pokácení dvanácticentimetrového stromu nebo i k jemným úkonům, jako je holení."
Nůž DPx HEFT 12 CHOP Milspec je vyroben v Itálii firmou LionSTEEL a je vybaven nepotaženou čepelí Niolox, černými střenkami G10. 

- ocel: Niolox, 62 HRC
- celková délka: 47,3 cm
- délka čepele 31,7 cm
- váha: 907 g
- rukojeť: G10 - OD Green
- dodáváno bez pouzdra

Doplňkové parametry

Kategorie: Nože s pevnou čepelí
Materiál čepele: Niolox Lohmann
Délka čepele: 30 až 40 cm
Materiál rukojeti: G-10
Aktualizace: 12.4.2024

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

dpx_logo

Jestliže se váš svět točí okolo boje, přežítí či lovu v přírodě nebo humanitárních záchranných akcí, je zde připraven DPx Gear. DPx Gear navrhuje a vyrábí produkty určené k drsnému využití, kde není prostor pro poruchu. Nože jsou testovány a používány v náročných podmínkách jako Afghánistán, Somálsko, Irák, Barma a v mnoho dalších. Lidé, kteří navrhují a testují nože DPx Gear jsou stejně tak nezdolní. Dobrodruh Robert Young Pelton tak uplatňuje u výroby své třicetileté zkušenosti v konfliktních, divokých a těžko snesitelných situacích. Společnost DPx Gear se svým zákazníkům zavázala, že bude naslouchat a respektovat jejich cenné zkušenosti a integrovat nové myšlení, nové funkce, nové procesy, aby vytvořily nejlepší nástroje a vybavení pro dobrodružství a přežití na světě

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.