Přes 8000 nožů a dalšího příslušenství máme skladem na prodejně! Doprava od 72,-Kč!

Výrobci nožů - N

Nealy

Když začal Bud Nealy v roce 1979 vyrábět nože, měl za sebou 35 let kariéry v oblasti hudby. Nealy má patent na výrobu speciálního systému nošení nože v pochvě. Dále vyvinul různé modely nožů pro vojenské a policejní jednotky, které využívají vojáci a policisté v různých zemích. Jeho nože jsou pravidelně popisovány ve specializovaných časopisech, jako např. Blade, Knives Illustrated, Gun Digest… Nealy se snaží navrhovat především nože štíhlé a lehké. Vychází z předpokladu, že těžké nože lidé nenosí s sebou, takže je nemají po ruce, když je potřeba.

Nealy Pesh-Kabz

Nůž má otevřenou kostru se spojkami z korozivzdorné oceli. Má boční pojistku zajištěnou systémem LAWKS. Střenky jsou vyrobeny z károvaného materiálu Zytel. Speciální čepel se špičatým hrotem je zhotovena z korozivzdorné oceli o síle 3 mm. Pesh-Kabs se vyrábí s hladkým ostřím nebo s částečným trojitým zoubkováním. Čepel má délku 7,9 cm. Rukojeť je dlouhá 10,8 cm a celý nůž měří 18,7 cm. Nůž váží 110,56 g. Klip má zvláštní tvar, který je inspirován vlnitým orientálním ornamentem. 

Narušima

Noriaki Narušima se narodil v roce 1954 v Tokiu v Japonsku. Po ukončení nižšího vzdělání studoval na Technické univerzitě v Tokiu stavební mechaniku. P dokončení studia pracoval dva roky v japonském strojírenském podniku. Proto se rozhodl vydat se na dlouhou cestu po Spojených státech a po Evropě. Když se vrátil domů, zabýval se navrhováním průmyslových strojů a ve volném čase vyráběl nože. V roce 1987 se oženil s Němkou a od té doby bydlí v Německu. Narušima ručně vyrábí zejména zavírací nože z ušlechtilé oceli. Na rukojeti používá převážně tvrdé druhy dřeva, perleť a polodrahokamy. Inspiraci na návrh čerpá ze starých japonských tradic. K jeho známým nožům patří: 

 Magatama 

Mijama Skinner 

Mokume 

Šuju 

Take Kozuka 

Ugi 

Nealy

Bud Nealy se narodil v roce 1941 v Yonkerse ve státě New York. Navštěvoval Manhattan Music School, obor bicí, a posléze pracoval 35 let jako hudebník. Byl členem orchestru Glena Millera, doprovázel různé umělce. Bud Nealy je v nožířství samouk, nože začal vyrábět v roce 1980. Pracuje převážně metodou stock removal, kd se přebytečný materiál odfrézuje a odpiluje, a tak vznikne konečný tvar. Nechal si patentovat speciální systém nošení pochvy. Dále vyvinul nejrůznější modely nožů pro speciální vojenské a policejní jednotky po celém světě. O jeho nožích se píše v různých časopisech. Je autorem různých návrhů nožů, které se pak začal sériově vyrábět v továrně, např. v podniku Al Mar, Columbia River Knife & Tool. V roce 1990 navrhl Nealy systém Multi-Concealment-Sheath (MCS) a v roce 1993 si jej nechal patentovat. Momentálně pracuje na vývoji bojového nože pro desátou speciální jednotku americké armády. K jeho nožům patří: 

 

Amoebe

Appalachian Trail

Black Aikuchi

Série Cave Bear

Kwaito

Minisink

Newport

Pesh-Kabz

PTK – Pick Tactical Knife

Nieto

Španělská firma Miguel Nieto S.L. sídlí v městě Albacete, ležícím na jihovýchodě Španělska. Podnik lpí na starých tradicích, na předávání tajemství kovářského řemesla z otce na syna. Jedním ze synů byl i Miguel Nieto, zakladatel současného podniku. Po letech odříkání se mu podařilo založit si vlastní továrnu. Od té doby uplynulo mnoho let, za tu dobu již vyrostla nová nožířská generace a dosáhlo se bohatých zkušeností na poli výroby nožů. Podnik užívá výhradně kvalitní korozivzdornou ocel 440C. Firma Nieto je důležitým výrobcem nožů nejen ve Španělsku, ale je známá po celém světě. Krásné, štíhlé a ozdobné nože jsou určené pro jihoevropský a jihoamerický trh. Robustní a těžké lovecké nože putují do severní Evropy a do Severní Ameriky. v roce 2000 zahájila firma inovační proces. Od základů změnila sortiment, důraz nyní klade na výrobu jednoručních zavíracích nožů. K nejznámějším nožům patří: 

 Alpina

Série Campera

Série Caza

Cetreria

Dýka Cetreria

Clervo

Dýka combate

Combate Knife

Ergonómico I

Ergonómico

Ergonómico Caza

Ergonómico Metálico

Ergonómico Olivo

Ergonómico Olivo II

Ergonómico Pólar

Jungla

Kanguro

Light

Montana

Montería

Olivo

Radice

Sevilla

Toledo

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.