Přes 8000 nožů a dalšího příslušenství máme skladem na prodejně! Doprava od 72,-Kč!

Výrobci nožů - M

Marzitelli

Peter Marzitelli je kanadský nožíř z Langley v Britské Kolumbii. Nože na zakázku vyrábí již od roku 1982, ale zabývá se i jinými druhy umění, jako je kreslení, malba, sochařství a dřevořezba. Po letech zkoumání, studia a experimentování si osvojil nožířské řemeslo. Marzitelli užívá mnoho druhů oceli na čepele a více než 50 druhů materiálů na výrobu rukojetí. Vytvořil již více než 700 návrhů nožů, od nožů bowie až po nože umělecké. Pro firmu CRKT vyvinul nůž Prowler.

Marzitelli Prowler

Nůž Prowler je těžký zavírací nůž s čepelí vyrobenou z korozivzdorné oceli o síle 4 mm. V plášti jsou západky z korozivzdorné oceli, které slouží jako boční pojistka. Nůž má též vestavěný bezpečnostní systém LAWKS. Střenky jsou zhotoveny z černého zytelu s hlubokým čtvercovým vzorem, díky tomu lze nůž výborně držet v ruce. Čepel má výrazný výčnělek k opření palce a příčné hrbolky proti vyklouznutí. Čepel se dodává buď s hladkým ostřím, nebo s částečným trojitým zoubkováním. Klip z korozivzdorné oceli má šedou teflonovou ochrannou vrstvu a je snímatelný. Nůž Prowler je ztělesněním výkonnosti a funkčnosti. Celková délka nože činí 19,4 cm. Rukojeť má délku 11,1 cm, čepel měří 8,3 cm. Hmotnost tohoto nože je 128 g.

Mackrill

Mackrill je malý jihoafrický rodinný podnik, který se specializuje na ručně vyráběné nože. Momentálně produkuje 50 zcela ručně vyrobených nožů za měsíc, ale jeho zaměstnanci jsou schopni dodat i dvojnásobek. K výrobě nožů užívají švédskou korozivzdornou ocel 12C27 a oce N690 od Bohlera. Kalení provádějí sami. Rukojeti nožů jsou zhotoveny z těch nejkrásnějších domorodých materiálů z Jižní Afriky, např. z hroších zubů, rohu kapského buvola... Co se týče druhů dřeva, užívá se ve firmě divoká oliva, eben a další. Specialitou podniku jsou exkluzivní malby technikou scrimshaw. Pochvy a etuje jsou ze dřeva nebo stříbra či z obou materiálů. Záštity a hlavice nožů jsou vyrobeny z mědi, korozivzdorné oceli nebo na objednávku ze stříbra či zlata. Mackrill vyrábí rovněž repliky historických zbraní, nože na objednávku nebo podle návrhu zákazníka. K nejznámějším nožům patří: 

 Californian Bowie

Damasus Dagger

Eagle over the Mountains

Grand Slam Sheep Set

Pula Folder/Cape Buffalo Folder

Sable Antelope

Maďarič

Lubomír Maďarič pochází z Brna, které je pověstné zbrojírenským průmyslem. Maďarič se začal výrobě nožů věnovat v roce 1972. Nejdříve to byl pouze jeho koníček, ale od roku 1993 se tím živí. Od roku 1997 navrhuje a vyrábí vojenské nože v těsné spolupráci s armádou. Pro speciální armádní a policejní jednotky již vyrobil zvláštní bojové nože, jako jsou Charon a Lupus. Čepele zhotovuje téměř vždy z české oceli 14260. Rukojeti vyrábí z kůže, dřeva ořešáku nebo duralu. Bojové nože jsou ošetřeny fosfáty na ochranu před rzí a odlesky. Mezi jeho známé nože patří: 

 Captured Hunter

Charon

Geronimo

Green Barets

Lupus

Muflon

Piraňa

Thiers 2000

Maserin

Maserin je italská továrna na nože, která existuje od roku 1960 a která sídlí v Maniagu. K jejím známým výrobkům patří např. sběratelské série miniatur. Dále podnik vyrábí zavírací nože velmi vysoké kvality. Nové modely se navrhují pomocí moderního systému Cad-Cam. Broušení čepelí a osazování střenek se stále provádí ručně a je velmi náročné na zručnost. V letech 2003 a 2004 továrna radikálně pozměnila celý výrobní program. Sortiment výrobků byl výrazně inovován. Výsledkem této akce je několik pěkných ultramoderních sérií nožů. K nejznámějším nožům patří: 

 

2004 Blue Moon 2 Pocket

2004 Premium Pocket

2004 Spirit

2004 Stiletto

Action Line

Adventure

Antigua

Blue Moon

Climbing

Collection

Energy

Guadalup

Hunter

Lancer

Mignon

Mushroom

Outdoor

Pocket

Poker

Polaris

Rescue

Speed Spring

Spider

Sting/Nude Look

Symbol

Trakking

Voyager/Trip/Rescue

Meyerco

Blackie Collins již v dětství věděl, jaké bude jeho povolání, tedy lépe řečeno, co bude vyrábět: střelné zbraně a nože. Jeho dětský sen se splnil, když v roce 1965 prodal první nůž. Nožů vyráběl stále více a v roce 1969 si otevřel obchod s ručně vyráběnými noži v Atlantě ve státě Georgia. V sedmdesátých letech minulého století pracoval v továrně na zbraně Smith & Weston, kde se zdokonalil po technické stránce, což využil i v další kariéře. V osmdesátých letech se začal věnovat i navrhování nožů. Nechal si patentovat jedinečný systém zajištění pochvy u potápěčských nožů. Založil podnik na výrobu nylonových pochev, který po několika letech prodal firmu Fiskars. Vždy jej ovšem zajímal také sportovní nože. Tato vášeň jej přiměla pustit se do nového dobrodružství. Rozhodl se tedy založit podnik na výrobu exkluzivních a jedinečných sportovních nožů a pojmenoval jej Meyerco. Prvním nožem značky Meyerco byl Strut’N’Cut, který v roce 1997 vyhrál cenu za nejlepší inovaci v Americe. Od ledna 1997 uvedla firma na trh mnoho úspěšných nožů, např. Speedster, Rascal, Tactical a Rescue One. K jeho známým nožům patří: 

 

Big Rascal

Bolt-Action

Buddy System

Buddy System II

Fisher

ProGrip

Razor Knife

Rescue One

Skinner

Speedster

Tactical

Tactical 2004

Traditional

Wood Lockback

Místem, kde má svůj počátek nožířský průmysl v Čechách jsou bezesporu Mikulášovice, v 18 století ještě nazývaný "Nixdorf". Toto malé pohraniční městečko leží v nejsevernějším místě České republiky. V okolí působilo mnoho potulných brusířů kterých si všiml obchodník Ignaz Rösler a zaměstnal je ve své první továrně na výrobu nožů. 

V této továrně pracovalo zpočátku sto pracovníků, ale už v roce 1819 byl jejich počet dvojnásobný. Hospodářské úspěchy této továrny vedly ostatní obyvatele k zakládání dalších nožířských podniků a pomocných živností a zanedlouho byla většina mikulášovických občanů i občanů okolních obcí pracovně spojena s nožířskou výrobou. Mikulášovicím se začalo přezdívat "český Solingen".

Miville-Deschenes

Kanadský nožíř Alain Miville Deschenes pochází z frankofonní oblasti Québec. O nože se zajímá již od dětství. Studoval fotografii a infografii a nějakou dobu pracoval v oboru. Poté vstoupil do světa multimédií. Zastával funkce programátora webových stránek, integrátora, infografika, projektového manažera a vedoucího výroby. Již několik let se zabývá výrobou nožů a znalosti čerpá z knih, internetu a časopisů. Rád vyrábí užitkové nože. Jeho návrhy jsou nejen ergonomické a praktické, ale také dobře vypadají. Alainovy nože se navzájem liší typem a stylem, zhotovuje výrobky od prostého užitkového nože až po luxusní sběratelské objekty. Každý nůž dodává v ručně vyrobené kožené pochvě, často zdobené rybí kůží. Ke známým nožům patří: 

 Artemis 

Centaure 

Héra 

Minotaure 

Seléné 

Mojžíš

Julius Mojžíš se narodil v roce 1951 ve slovenském Halíči. Vystudoval střední uměleckoprůmyslovou školu v Kremnici. Od té doby až do pádu komunismu pracoval jako konzervátor v muzeu v Lučenci. V roce 1990 se začal živit jako profesionální umělecký kovář. V té době také začal experimentovat s výrobou svářkového damašku. Pomalu se stále více soustřeďoval na výrobu nožů, které se dnes věnuje výhradně. Nože včetně ryteckých prací vyrábí zcela sám. K jeho nožům patří: 

 

Antilope

Chamois 

Dagger 

Elephant 

Rhino 

Moulton

Dusty Moulton je původním povoláním rytec zbraní a nožů se specializací na divoká zvířata a přírodu. V roce 1991 začal vyrábět též nože na zakázku. Momentálně si vydělává oběma způsoby. Nože vyrábí nejraději z ocelí ATS-34 a 154CM, ale užívá rovněž damaškovou ocel od specializovaných kovářů damašku. Vždy si nechává záležet na detailech. Pracuje tzv. metodou „stock removal“, z jednoho kusu oceli vyrábí celistvé nože, přičemž nadbytečný materiál je odfrézován a odbroušen. Ostří všech nožů má plochý výbrus. Nože dodává ve speciálních kožených pochvách. Rytina na svých nožích si dělá sám a také opatřuje rytinami nože jiných nožířů. Jeho nože jsou unikáty a následující výrobky jsou pouze příklady jeho rozsáhlé produkce. 

 

Bitterroot Damascus 

Moulton Trio 

Phantom Damascus 

Predator 

Talon 

Muela

Od doby, kdy Eladio Muela ručně vyrobil první nůž, uběhlo již více než 50 let. Jednalo se o pěkný řemeslný výrobek i o začátek historie továrny, která dosud vypracovala stovky různých typů nožů a jejíž jméno je známé po celém světě. Po prvním noži následovaly rychle další objednávky a brzy se Muelovy nože staly terčem zájmu sběratelů. Netrvalo dlouho a pouhá dílna nožíři nestačila. Proto ji vyměnil za velkou továrnu. Také díky zahraničním zakázkám se sortiment firmy stále rozšiřoval. Dnes má Muela moderní továrnu na nože s nejnovějším vybavením. Část výroby je ovšem stále zaměřena na ruční práci, ke které je potřeba značné řemeslné zručnosti. Vynikající zpracování těchto jedinečných modelů zajišťuje výjimečnou pozici mezi ostatními velkovýrobci. Veškerou práci při výrobě nožů si podnik provádí vlastními silami. Práce probíhají na moderních CNC strojích, od frézování z korozivzdorné molybdenvanadové oceli až ke vzniku polotovaru. Poté se nože brousí, leští a kalí. Většina modelů má tradiční rukojeť z jeleního paroží. Po ukončení procesu výrob putují nože do oddělení, kde jsou naposledy vyčištěny a na čepel je umístěno logo firmy. K nejznámějším nožům patří: 

 Aguila Damast Bowie

Alce

Big Mountain

Série Bowie

Bufalo

Colibri

Cuchillo Plegable

Escuderos

Grizzly-Sioux

Magnum-Alcaraz

Marina

Mirage-Scorpion

Navajas

Podenquero-Macareno

Podenquero Luxe

Scorpion

Série XA

Storm-Hornet

Tanto-Tornado

Vareto a Viper

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.