Přes 8000 nožů a dalšího příslušenství máme skladem na prodejně! Doprava od 72,-Kč!

Výrobci nožů - K

KaBar

KA-BAR Knives je dceřinou společností Alcas Corporation, mezinárodně uznávané společnosti vyrábějící cutlery Olean, New York. KA BAR Nože vyrábí mmj. i slavný Kabar USMC Fighting Utility Knife, a spoustu dalších nožů pro outdoor, myslivost, rybáře apod.

Kommer 

Russ Kommer pochází z Anchorage na Aljašce a od roku 1980 se živí jako průvodce lovců. Výroba nožů je skutečně začala zajímat poté, co sledoval, jak jeden z jeho klientů ručně vyrobeným nožem stáhl celého lososa, aniž nůž během práce musel brousit. Kommer se vyučil u známého nožíře Johna Shorea, který jej naučil, jak správně nabrousit nůž. V roce 1997 začal své návrhy zhmotňovat. Dnes má katalog plný pevných nožů typu bowie a loveckých nožů, porcovacích a bojových nožů a rovněž nožů do holínky. Kommer navrhl nože Beau Claw, Big Eddy a mnoho loveckých nožů, např. nože Pro Hunter.

Kommer Alaska Bwana 

Jedná se o zavírací nůž, který Kommer navrhl pro vlastní potřebu. Tento návrh přetvořila CKRT v sériový výrobek za rozumnou cenu. Tento nůž dobře padne do ruky. Otvory v rukojeti snižují celkovou hmotnost nože. Klip z korozivzdorné oceli je snímatelný. Nůž má boční pojistku, která je navíc jištěna patentovaným systémem LAWKS. Celková délka nože činí 21,6 cm. Rukojeť má délku 12,4 cm, čepel měří 9,2 cm a ostří je hladké a dlouhé 8,6 cm. Síla oceli na čepeli je 3 mm. Nůž váží 96 g.

Kommer Alaska Carcajou & Cobuk 

Jedná se o speciální lovecký stahovací nůž. Oba jsou to tzv. celistvé nože. Štíhlý Carcajou lze dobře využít k čištění ryb a ptáků nebo na jinou přesnou práci. Nůž má celkovou délku 17,8 cm, ostří je dlouhé 7,3 cm. Nůž váží 68 g. Cobuk je kopií ručně vyrobeného nože, který si Kommer vyrobil na stahování zvěřiny zastřelené jeho klienty. Velikostí se nůž hodí na jeleny, srnce, a dokonce i losy. Délka čepele činí 7 cm, kroužek na prst přispívá k lepšímu držení. Celková délka nože Cobuk činí 16,8 cm a jeho hmotnost dosahuje 85 g.

Kommer Alaska Pro Hunter 

Jedná se o tři různé, funkční a také pěkně tvarované lovecké nože. Čepel těchto nožů je vyrobena z korozivzdorné oceli o síle 4 mm s dlouhým plochým výbrusem. Tyto nože byly pojmenovány podle Kommersových oblíbených loveckých revírů na Aljašce. Nůž Brooks Range je tzv. polostahovací nůž s vybíhající břichatou čepelí. Nůž má celkovou délku 19,1 cm. Rukojeť měří 11,2 cm, čepel 7,9 cm. Nůž Brooks Range váží 142 g. Nůž Chugach Range je specifický užitkový nůž. Jedná se o praktický nástroj určený ke stahování a k sekání. Nůž má celkovou délku 19,4 cm a délka čepele je 7,9 cm. Hmotnost nože je 156 g.

Kommer Bean Claw 

Tento nůž se snadno drží, jen tak se neztratí a výborně se hodí do drsného aljašského klimatu. Nože Custom Bear Claw byly natolik úspěšné, že je Kommer nestačil vyrábět. Firma CRKT rozpoznala možnost zisku a rozhodla se, že bude nůž vyrábět sériově. Je ideální k přeříznutí provazu, popruhu nebo sítě. Vyrábí se se třemi typy čepele. První má velmi ostré hladké ostří a ostrý hrot. Druhý typ má prakticky celé ostří zoubkované speciálním typem zoubkování od CRKT. Třetí nůž má celé ostří zoubkované a tupou špičku. Je vyrobena z korozivzdorné oceli o síle 3,3 mm a je naplocho zbroušená. Celková délka nože činí 14,3 cm. Délka ostří je 5,1 cm a nůž má hmotnost 89 g.

Ka-Bar Knives

V roce 1898 založilo 38 mužů v Titidoute ve státě Pensylvánie podnik na výrobu a prodej nožů s názvem Titdoute Cutlery Company. V roce 1900 se firma ocitla ve finančních nesnázích a svou činnost ukončila. Zbylý inventář odkoupil Wallace R. Brown, který založil nový nožířský podnik Union Razor Company. Postupně se důraz přesunul od břitev ke kapesním a loveckým nožům, a proto se také v roce 1909 přejmenovala na Union Cutler Company. Ve dvacátých letech minulého století byla založena značka Ka-Bar. Známý bojový nůž USMC (United States Marine Corps, „americké námořnictvo“) pochází z roku 1942., ale oficiálně jej námořníci dostali roku 1945. Značka Ka-Bar byla za války zárukou kvality, proto se firma v roce 1952 rozhodla změnit název na Ka-Bar Cutlery Inc. V roce 1961 rodina podnik prodala několika místním podnikatelům. Těm se však nedařilo a firma zbankrotovala. Stroje a zásoby odkoupila společnost Robinson Knife Company, která značku Ka-Bar v roce 1966 prodala firmě Cole National Corporation v Clevelandu ve státě Ohio. Ale v roce 1987 postihl bankrot i tuto firmu. Ka-Bar byla opět odkoupena, tentokrát firmou American Consumer Products. V roce 1996 pak byla Ka-Bar převzata firmou Alcas Corporation of Olean ve státě New York. Mezi známé nože patří: 

Black Fighter & KBD1

Black Ka-Bar

Black Recurve & Black Tanto

Commemoratives

Dozier Folder

Fighting Knife USMC

Hunter 1

Hunter 2

Hunter 3

Hunter 4

Impact

Long Hunter

Maserin Hawk

Maserin Spear

Maserin Spearhead

Mule

Next Generation Fighting Knife

Technocut

Warthog

Kapeljuga

Dmitrij Petrovič Kapeljuga se narodil 10. září 1967 v průmyslovém městě Tula. Již ve dvou letech rád kreslil. Později docházel do dětské umělecké školy. Toto rané vzdělání mělo na jeho pozdější umělecký vývoj velký vliv. V roce 1988 ukončil studium rytectví ve škole výroby zbraní. Od roku 1993 je profesionálním nožířem. Každý objekt, který vytvoří, vidí jako dialog výrobce a přihlížejícího. Dle jeho přesvědčení je nutné, aby umělecké dílo unášelo diváka po proudu fantazie. Kapeljuga se specializoval na výjevy, které umožní divákovi nahlédnout do světa rostlin a zvířat. Tvoří formou rytiny, formou reliéfu a vykládání neželeznými kovy. Dále se věnuje kování svářkového damašku. K jeho nožům patří: Edelweiss 

Fox 

Pegasus 

Katz

 Firmu Katz Knives Inc. založil v roce 1990 Keith Derkatz, který si dal za cíl vyrábět nože vysoké kvality. Všechny modely navrhuje sám a poté je nechá vyrobit v nejlepších podnicích v Japonsku. Kvalita je vždy na prvním místě. Katz nechává nože vyrábět výlučně z korozivzdorné oceli XT80 a XT70. Ocel XT80 má tvrdost 58-59 HRC, ocel XT70 dosahuje tvrdosti 54-55 HRC. Lovecké nože od Katze jsou zhotoveny z oceli o síle 5 mm. Pro výrobu rukojetí používá materiály kraton, zytel, plast G-10 a další, jako je třešňové dřevo. Zavírací nože od Katze jsou tzv. jednoruční typy. Všechny pevné nože se dodávají s pochvou z cordury nebo s koženou pochvou. K nejznámějším nožům patří: 

Série Alley Kat

Série Avenger

Série Black Kat

Série Black Kat Hunter

Série Bobcat

Série Cheetah

Gentleman’s Knives

Hunter’s Tool Knife

Série Kagemusha

Kagemusha Hunter

Série Kat-Fish

Série Kitty Caper

Série Lion King

Military And Police

Série Tanto

Série Wild Kat

Kaufmann

Robert Kaufmann se s výrobou nožů setkal poprvé, když jako mladý muž bydlel několik let v Laponsku. Tam také vyrobil své první nože. Robert Kaufmann vyrábí zvláštní nože. Nejenže jsou funkční, ale také jsou výrazem určitého životního stylu. Kaufmann se nechává vést citem, intuicí a spontánními nápady. Zákazníkovi se také náležitě věnuje, zajímá se o jeho osobnost, chce vědět vše o jeho práci a jiných zájmech. Chce tak docílit toho, že se nůž stane živoucím objektem, který se přesně hodí k osobnosti majitele. Všechny práce dělá sám. Kovářskému řemeslu se naučil sám a každému noži dodává jedinečnost kombinací různých kovářských postupů. Rukojeti vyrábí výhradně z přírodních materiálů. Následující nože jsou ukázkou jeho práce. 

Archetyp Barb 

Damast Liner 

Dýka 

Elfí dýka 

Flaore 

Celistvý nůž 

Lovecký nůž s dýkou 

Zavírací nůž 

Old Snail 

Opinelverschluss 

Stern 

Kehiayan

 Alfredo Kehiayan podnikal do roku 1980 v oblasti kovoprůmyslu a vyráběl součástky do strojů, automobilových motorů, vlaků a letadel. Pochází z řemeslnické rodiny. První nůž, klasický bowie, vyrobil již v 15 letech. Vypiloval jej tehdy z kusu oceli Nicolson o délce 30 cm. Postupně vyrobil ještě další nože, které pak rozdával. V roce 1983 se stal členem Řemeslnické burzy v San Isidro, v roce 1985 se stal členem Argentinského centra řemeslné výroby. Na podzim roku 1990 vyšel jeho první článek o nožích, a to v časopise Anventura & Co. V roce 2001 vysílala argentinská televize o něm a jeho díle dokumentární film. Kehiayan má specifický názor na sběratelské nože. Takový nůž podle něj musí být funkční jako nástroj, noži nesmí nic podstatného chybět. Užitkové nože dodává v kožených pochvách. Nůž musí být podle něj především bezpečný a důvěryhodný a musí být možné všude jej nosit s sebou a používat jej ke každodenní práci. Jeho nože jsou kaleny na 60 HRC. K jeho známým nožům patří: 

Dirk in the Box 

Hunter 

Small Hunter 

Kershaw

Kershaw Kai Usa Ltd. je americká továrna na výrobu nožů sídlící ve Wilsonville v Oregonu. Tento podnik založil Pete Kershaw v roce 1974 jako obchodní firmu. Návrhy nožů nechával vyrábět v Japonsku, ale postupem času se výroba zcela přesunula do Spojených států amerických. na výrobu nožů se užívají korozivzdorné oceli 420 HC, 440A, AUS-8A, AUS-6A a S60V kalené na 57-59 HRC. Na všechny nože se vztahuje celoživotní záruka na výrobní vady. Mezi jeho známé nože patří: 

 Amphibian

Black Horse

Blade Trader Alaskan

Blade Trader Sportsman

Série Blur

Série Bump

Carabinier National Geographic

Série DWO

Hunter

Kaper

Liner Action

Multi-Tool A100C

Onion Avalanche

Onion Blackout

Onion Boa

Onion Chives

Onion Folder

Onion Leek

Onion Whirlwind

Scallion

Sea Hunter

Seagal

Vapor/Vapor II

Kizljar

 Dějiny značky Kizljar se začaly psát, když se tři nadšenci rozhodli, že obnoví zašlou slávu dagestánského zbrojířství. Dnes patří jeho podnik mezi nejpřednější výrobce zvláštní oceli na čepele v Rusku. Kizljar prodává své výrobky po celém Rusku. Zahraniční zájem o ruské nože vedl ke zvýšení exportu. Používá tradiční postupy starých kavkazských zbrojířů, které kombinuje s nejnovějšími technologiemi a moderními materiál. Tak si vytvořil svůj vlastní styl, díky kterému lze jeho výrobky snadno odlišit od jiných. Čepele se zhotovují z korozivzdorné oceli nebo uhlíkové oceli ruského původu. Žádný nůž neopustí továrnu, aniž by pobyl ve šperkařském oddělení, které vede Oman Achmedov. Čepele, jejichž sláva se stále šíří, zdobí umělci pracující v podniku. Pobočka v Petrohradě se věnuje výrobě luxusních nožů. K nejznámějším nožům patří: Gyrza 

Scorpio 

Sterch 

Tajga 

Terek 

U-8

Klötzli

 V roce 1846 se švýcarský nožíř Ernst Ulrich Klötzli rozhodl, že si otevře nožířskou dílnu, což také učinil. Klötzli se učil u místního nožíře Peterea Buriho. Když jeho mistr v roce 1845 zemřel, převzal Klötzli rok poté podnik od Buriho vdov. V roce 1882 přešel podnik na nejstaršího syna Ernsta Fridricha Klötzliho. V současnosti se o podnik stará pátá generace této rodiny. V roce 1992 začala firma spolupracovat se známým americkým nožířem Michaelem Walkerem. Z této spolupráce se v roce 1995 zrodil pověstný jednoruční zavírací nůž s boční pojistkou ACC-1. tento nůž se vyrábí z korozivzdorné oceli 440, s titanovou kostrou, rukojetí z uhlíkového skelného vlákna a osou čepele s teflonovým ložiskem. Ve stejném roce začal Klötzli spolupracovat se známým německým návrhářem nožů Christianem Wimpffem, čímž vznikl model CHW. V roce 1982 zorganizoval Klötzli první nožířskou výstavu v Evropě a v roce 1999 byl zvolen předsedou Švýcarské nožířské asociace. Současná produkce představuje v množství 20 000 nožů za rok, které se vyrábějí částečně nebo zcela ručně. Klötzli investuje především do řemeslné práce, méně pak do strojů CNC. K jeho nožům patří: 

ACC1 

Bootknife Model 7 

CHW 

CHW-M-Opal 

CHW-M-Planets 

Sailor 

SL1 

Walker 03 

Walker 03 Tactical 

Kočetov

 Igor Vasiljevič Kočetov se narodil v roce 1961 v Rjazani. Již v 15 letech tvořil fantazijní obrázky technikou kvaše. S trochou doučování u známých umělců se mu podařilo dostat se na uměleckou školu v Rjazani. Po absolvování vojenské služby přesídlil do Petrohradu a tam studoval na akademii obor zpracování kovů. Po dvou letech studium ukončil a pokračoval kurzem dekorativní malby. V roce 1993 dostudoval, ale tehdejší doba umění příliš nepřála. Byl tedy víceméně nucen živit se zpracováním kovů. Začal se důkladně vzdělávat v oblasti materiálů, výrobních postupů a historie nožířství. Vyrábí ozdobné ploty, mříže ke krbům a starobylé lucerny. Specializuje se na damaškovou ocel a ocel bulat. Je silně přesvědčen, že výroba nožů na zakázku je zajímavým a samostatným uměleckým oborem. Níže uvedená umělecká díla pocházejí z vlastních sbírek umělce. Abduction of Europe

Love Story

With Lenin in the Heart

Kolešnikov

 Alexandr Kolešnikov se narodil v roce 1960 v malém městečku ležícím jižně od Moskvy, v rjazaňské provincii. Nože vyráběl již v útlém věku. Rozhodujícím obdobím jeho života však byla léta, kdy se mu dostalo technického vzdělání. Dále se vzdělával v technickém oboru a dlouho pracoval jako inženýr. V roce 1992 se setkal se skupinou nožířů a rychle se s nimi spřátelil. Rozhodl se, že se bude věnovat jen výrobě nožů. Také hodně experimentoval s různými tvary čepelí, zdobením a užíváním různých druhů materiálů. Charakteristickým rysem jeho práce je opatřování rukojetí a hlavic zvířecími hlavami, což jeho nožů dodává typický ráz. K práci používá ponk a šperkařské a zubařské náčiní. Jeho tvořivost je téměř nevyčerpatelná. K nejznámějším nožům patří: 

Dragon 

Friend 

Sting 

Kopylov

Gennadij Kopylov se narodil v roce 1963 v Moskvě. Zájem o nože se u něj probudil, když mu bylo šest let. Momentálně patří k nejlepším brusičům nožů v Moskvě. Později se vyučil v technické škole č. 148 při největší továrně na auta v Moskvě, a to jako údržbář soustruhů a fréz. Jeho nožířskou kariéru pravděpodobně nastartoval starší bratr Sergej. Ten si totiž vyrobil stahovací nůž a zeptal se Gennadije, jestli to dokáže taky. Dokázal to, a hned první sérií dvou nožů, které se dostaly na moskevskou nožířskou výstavu. Kromě práce při výrobě nožů působil Kopylov také v autoopravně, kde často pracují velice zruční řemeslníci. Zkušenosti s prací s kovy se Kopylovovi hodily i při výrobě nožů. Ne každý nožíř má umělecké ambice. Vždy záleží na vývoji konkrétního nožíře ohledně tvarů, návrhů, zdobnosti, inspirace a vlastního stylu. Všechny tyto znak jsou u Kopylova patrné. K jeho nožům patří: 

Tesak

Vakidzasi

Koreškov

 Andrej Alexandr Koreškov se narodil v roce 1958 v rodině doktorů medicíny a filozofie. V roce 1980 ukončil vzdělání na technické automobilové škole, kde také získal akademický titul. Poté pracoval jako vědec. V roce 1985 se mu poprvé dostala do rukou čepel ze svářkového damašku a krátce nato vyrobil Koreškov svůj první nůž. Tato zkušenost se mu zalíbila natolik, že se do tří let stal profesionálním nožířem. Je individualista a všechny činnosti při výrobě vykonává sám. Jeho vynikající návrhy jsou velice hutné a strohé, s vysokou funkčností, ale zároveň s ozdobnými prvky. Zvlášť je třeba zmínit jedinečnou techniku vícevrstveného leptání do oceli, kterou sám vyvinul. V roce 2000 měl samostatnou výstavu, a to během nožířské akce Blades of Russia 2000, která se konala v Kremelské zbrojnici. Jeho práce odkoupilo Vojenské muzeum a jsou také zastoupeny v soukromých sbírkách. K jeho známým nožům patří: 

Kariis

Rustel Above Water

Wanderer

Kostěnko

Kostěnko je lovec a vyrábí mimo jiné i nástroje pro lovce. Nožíř Kostěnko bydlí se svou matkou v zámečku v pitoreskní vsi Stojanovo, která se nachází přibližně 70 km od Moskvy. Všechny Kostěnkovy nože s lovem nějak souvisejí. Mezi jeho nože patří:

Black Eagle

Black Panther

Falcon

Kurbatov

 Alexandr Michajlovič Kurbatov se narodil v Tule v roce 1955. V roce 1980 dokončil studium na uměleckoprůmyslové škole Abramcevo, obor zpracování kovů. Po letech práce a studia v rámci projektu uměleckých řemesel získal Kurbatov dostatečné zkušenosti v oboru zpracování kovů. Vyráběl mříže, ploty a mřížky ke krbům. S nožířstvím se poprvé setkal koncem osmdesátých let minulého století. V té době si lidé teprve začínali uvědomovat souvislost technického rozvoje a tvarování. Užití počítačů znamenalo velký zlom také v umění. Příkladem je dílo Kain. Kurbatov tedy vytváří objekty, jejichž vznik by byl bez užití počítače nemožný. Nyní pracuje v dílně akciové společnosti Diana. K jeho nožům patří: 

Aurum

Kain

Uzel

Kuzněcov

 Viktor Vasiljevič Kuzněcov se narodil v únoru roku 1958 v těžařském táboře ležícím jižně od Tuly. Otec jej často brával s sebou na lov. I po jeho smrti v roce 1972 zůstal Kuzněcov nadšeným milovníkem přírody a lovu. Po absolvování základní školy se dále vzdělával v technických oborech. V roce 1980 zahájil večerní studium na Vyšší technické škole v Tule, kterou ukončil v roce 1985 s vynikajícími výsledky. Oženil se, narodil se mu syn Alexandr a dcera Evženie. Ve volném čase se věnoval výrobě loveckých a kuchyňských nožů. V roce 1991 přijal nečekanou nabídku pracovat ve firmě Rivival a tak se stal nábytkářem. Podnik se později specializoval na zpracování dřeva určeného k výrobě střelných zbraní a nožů. Po několika letech firmu odkoupil nový majitel a staří zaměstnanci šli do penze. Kuzněcov se rozhodl začít s vlastní firmou, zaměřil se na výrobu solidních předmětů v elegantním stylu. Daří se mu velmi dobře. Veřejnost ovšem příliš mnoho jeho výrobků nespatřila, prakticky všechny jsou v soukromých sbírkách. Mezi jeho nože patří: 

Bindweed

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.