Přes 8000 nožů a dalšího příslušenství máme skladem na prodejně! Doprava od 72,-Kč!

Výrobci nožů - F

Fällkniven

je typický rodinný podnik, ve kterém pracuje otec, matka a syn. Tato továrna na nože sídlí od roku 1984 v Bodenu, na severovýchodě Švédska u Botnického zálivu. Původně se Fällkniven specializoval na vojenské nože. Od roku 1987 začal vyrábět také lovecké nože a nože k přežití. Nože A1 a F1 byly vyvinuty po desetiletém testování. Nože odpovídají všem mezinárodním požadavkům na kvalitu. Od roku 1995 je užívá švédské letectvo. Model A1 má stopku probíhající celým nože, díky tomu se hodí k sekání a tesařským pracím. Od listopadu 2000 byly testovány černé verze nožů F1 a S1, které pak byly schváleny pro potřeby amerického námořnictva. Každý nůž je výsledkem tvrdé práce a testování. Všechny nože Fällkniven se vyrábějí ze speciální korozivzdorné oceli VG10. Každý pevný nůž se dodává s pochvou, buď z kůže, nebo z materiálu Kydex. Fällkniven prodává nože i bez rukojeti. Nabízí modely, ke kterým si zákazník může rukojeť opatřit sám nebo si ji může u firmy vybrat. Mezi nejznámější nože této firmy patří:

A1 

Nůž k přežití A1 je mezi vojáky velice populární. Navzdory své velikosti má nůž A1 široké použití. Jeho čepel je zhotovena z oceli o síle 6 mm. Černý nůž A1 má ochrannou vrstvu z materiálu Ceracoat 8H, která nůž chrání před rzí a odlesky. Celková délka celistvého nože A1 činí 28 cm, délka čepele je 16 cm. Rukojeť o délce 12 c je vyrobena z kratonu. Nůž má hmotnost 305 g.

A2 

Velký expediční nůž A2 je jako stvořený pro extrémní podmínky. Je příkladem zvlášť odolného nože, který se hodí ke každému účelu. Rukojeť nože A2 je vyrobena z kratonu. Celková délka nože dosahuje 32,5 cm a délka čepele činí 20,2 cm. Nůž má hmotnost 370 g.

F1 Hunter 

F1 Hunter je vlastně malá série. F1 je celistvý nůž, jeho čepel a stopka jsou vyrobeny z jednoho pruhu korozivzdorné oceli. F1 Hunter by první model, který firma Fällkniven začal v roce 1984 vyrábět. Celková délka tohoto nože je 21 cm, délka čepele činí 9,7 cm a hmotnost dosahuje 150 g. U standardního a teflonového provedení je rukojeť vyrobena z nového typu plastu s názvem Thermorun.

FG1 (Military) 

Vojenská dýka s označením G1 byla vyvinuta pro speciální jednotky švédské armád. Jedná se o krátkou, nenápadnou zbraň. Symetrická rukojeť se záštitou je zhotovena z plastu thermorun. G1 se dodává s pochvou z kydexu. Dýka má celkovou délku 19 cm. Délka čepele dosahuje 9 cm, hmotnost nože činí 100 g.

H1 

Lovecký nůž H1 vychází tvarově tradičního skandinávského nože. Jedná se o nůž, který byl vyroben z korozivzdorné oceli. Čepel má sílu 5 mm. Rukojeť je zhotovena z kratonu a její velikost jí zajišťuje pevný úchop. Celková délka nože H1 činí 21 cm, délka čepele je 10 cm. Nůž má hmotnost 180 g.

MC1 

Velký nůž MC byl navržen a vyroben na žádost některých členů NATO. Od roku 2000 jej užívají různé pyrotechnické jednotky. Čepel má zvláštní výbrus. Dlouhý pruh oceli VG10 o síle 6 mm byl vybroušen na brusném kotouči o zvlášť velkém průměru. Výsledkem je robustní, velmi ostré ostří. Rukojeť je zhotovena z kratonu, který je odolný vůči rozpouštědlům, tukům i kyselinám. Celková délka nože činí 36,3 cm, čepel je dlouhá 24 cm a hmotnost nože bez pochvy dosahuje 360 g.

Northern Light (NL) 

Série Northern Ligth je tradiční, co se týče tvaru nože i materiálu rukojeti. Naproti tomu užitá ocel tradiční není. Záštita je zhotovena z korozivzdorné oceli, hlavice z hliníku. Nejmenší nůž se jmenuje Frey. Jeho celková délka je 24,4 cm, délka čepele je 13 cm a hmotnost nože činí 190 g. O něco větší nůž se jmenuje Njord. Jedná se o pěkný tvarově vyvážený nůž. Celková délka nože Njord činí 26,8 cm, čepel je dlouhá 15 cm a nůž má hmotnost 280 g. O něco větší nůž Odin má celkovou délku 32,3 cm, délka čepele je 20 cm a hmotnost 380 g. Širokou čepelí tohoto nože lze skvěle sekat. Největším nožem je Thor. Masivní čepel naznačuje sílu nože, který se tak hodí k té nejtěžší práci. Celková délka nože Thor dosahuje 38,5 cm, čepel je dlouhá 25,4 cm. Hmotnost nože činí 520 g.

Northern Light Idun (NL) 

Idun ze série Northern Light má poněkud jiný tvar. Idun je vyroben z damaškové oceli a oceli Cowry X. Čepel je nejen mimořádně pevná, ale její ostří má také vynikající řezné vlastnosti a vydrží dlouho ostré. Nůž byl vyroben v omezené sérii. Celková délka damaškového Idunu činí 21,5 cm. Délka čepele dosahuje 10 cm a nůž má hmotnost 180 g.

Model P 

Model P byl první zavírací nůž, který firma Fällkniven vyráběla. Vzhledem k rozměrům se hodí pro lovce i rybáře. Čepel je vyrobena z oceli VG10. Plášť je z korozivzdorné oceli a je vykládaný černou micartou. Model P má celkovou délku 18,3 cm. Délka rukojeti činí 10,6 cm a rukojeť měří 7,7 cm. Nůž má hmotnost 80 g.

S1 Forester 

Nůž S1 Forester je velice vhodný pro skauty a vysokohorské turisty, kteří potřebují lehký nůž vysoké kvality. Tento nůž je vhodný i pro rybáře a lovce. Ocel má sílu 5 mm a je speciálně tepelně upravená. Standardní provedení nože má matovanou čepel, černé provedení má ochrannou vrstvu. Celková délka nože činí 24,7 cm, čepel měří 13 cm a nůž má hmotnost 190 g.

U2 Folder 

U2 byl první zavírací nůž, u kterého byla na čepel použita prášková ocel Super Gold Powder Steel neboli SGPS. Výhoda této oceli spočívá v její schopnosti udržet si trvale ostrost, která dosud nebyla žádnou jinou ocelí překonána. Štíhlá rukojeť ze zytelu značně snižuje hmotnost. Pojistka čepele zabraňuje nepříjemným překvapením a funguje vždy. Celková délka nože činí 15 cm, čepel měří 6,4 cm a hmotnost nože je pouhých 42 g. WM1 Nože WM1 jsou malé, ale velmi praktické. Celková délka nože WM1 činí 17,5 cm. Čepel z oceli má sílu 3 mm a délku 7,1 cm. Rukojeť z thermorunu je dlouhá 10,4 cm. Nůž mají v oblibě horolezci, vodáci, jezdci na horských kolech, pěší turisté a další skupiny. Je to také jeden z mála nožů, který byl vyvinut speciálně pro ženy.

Fogarizzu 

Nože Fogarizi pocházejí ze Sardinie v Itálii. Celá rodina Antonia Fogarizza se zabývá prací s kovem. Od roku 1997 má Fogarizzu vlastní firmu a soustředí se především na inovativní návrhy a neobvyklé materiály. Pro jeho dílo jsou typické a nápadité vzory z jeho vlastních materiálů. Při jejich výrobě přidává různé chemikálie, čímž docílí zvláštní modrobílé barvy. Mezi jeho známé nože patří:

Lovecký nůž Hot Blue No. 003 

Tento pěkný pevný lovecký nůž má skandinávskou čepel z damašku. Záštita a hlavice jsou také z damašku. Rukojeť Fogarizzu vyrobil z kusu mrožího klu. Celková délka nože je 22 cm. Čepel má nápadně dlouhé a hluboce vybroušené nepravé ostří.

Hot Blue No. 006 

Tento překrásný zavírací nůž je součástí série nožů hot blued. Nápadný ornament na damaškové oceli čepele a kování svědčí o opravdu výjimečné kovářské práci. Rukojeť je zhotovena z prvotřídní perleti. Šrouby jsou z 18karátového zlata. Celková délka nože činí 18 cm.

Hot Blue No. 010 

Tento neobvyklý zavírací nůž je vyroben ze zvláštních materiálů. Kopinatá čepel má délku 8 cm a je vyrobena z korozivzdorné oceli. Kování je zhotoveno z damašku a rukojeť je z tygřího korálu. Zavírací nůž měří v otevřené poloze 18 cm.

Hot Blue No. 011 

Tento zavírací nůž má také čepel a záštitu z mozaikového damašku. Střenky jsou z mamutoviny. Nýty jsou zhotoveny z 18karátového zlata. Celková délka tohoto zavíracího nože činí 18 cm.

Mozaika 2 

Tento zavírací nůž je také vyroben z mozaikového damašku, který se vyznačuje zvláštním oválným vzorem. Jak čepel, tak střenky jsou z damaškové oceli, čímž je nůž neobyčejně atraktivní. Nůž měří 18 cm. Kostra nože je vyrobena z titanu.

Pattada No. 015 

Čepel nože Pattada je opět vyrobena z kouzelné damaškové mozaiky hot blued. Čepel je dlouhá 12 cm. Záštita a nýty jsou ze stříbra. Rukojeť Fogarizzu vyrobil z mufloní rohoviny.

Mroží Dagger 

Tato dýka má celkovou délku 24 cm. Čepel je vyrobena z korozivzdorné oceli. Záštita a hlavice jsou z mozaikového damašku. Rukojeť je zhotovena z mrožího klu.

Fox 

Jméno Fox je složeno z iniciál osoby, která podnik v roce 1977 založila. Fox sídlí v italském Maniagu, které leží v oblasti výběžků Karnských Alp poblíž rakouské hranice. Firmu Fox vede rodina Oresteových. Podnik vyrábí široký sortiment vojenských nožů a nožů k přežití v divočině, loveckých a kapesních nožů, dokonce vyrábějí nožířské miniatur. Fox se od počátku vyznačoval osobitým stylem. Tento trend v posledních letech jen zesílil a firma uvedla na trh řadu zajímavých inovovaných nožů. Většina nožů je vyrobena z korozivzdorné oceli 440C, která je kalena na 57-59 HRC. Záštity jsou vyrobeny z mosazi nebo korozivzdorné oceli. Fox je také dodavatelem různých jiných výrobců a mimo jiné vyrábí nože Browning. Podnik vyrábí např. tyto nože:

Série Folder 472/473/474 

Tato nová série Folder se skládá z několika provedení. Typicky tvarovaná čepel třech nožů je pokryta teflonovou ochrannou vrstvou. Třetí nůž shora má pískovanou čepel. Rukojeť je z anodizovaného hliníku. Celková délka modelu činí 22 cm. Čepel z korozivzdorné oceli má délku 9,5 cm a rukojeť je dlouhá 12,5 cm. Nůž má hmotnost 90 g.

Série Folder 475/476/477 

Toto je druhá série z let 2004-2005. Nůž má zřetelnou čepel tanto a typickou plošku na hřbetu čepele. Čepel je vyrobena z korozivzdorné oceli a je dlouhá 9 cm. Celková délka otevřeného nože činí 20 cm, rukojeť má délku 11 cm. Rukojeť je vyrobena z anodizovaného hliníku. Nůž má hmotnost 100 g. Nůž má boční pojistku.

Série Folder 481/482/483 

Tento zavírací nůž ze série 481/482/483 má ozdobný tvar, což je způsobeno především kopinatým ostřím. Čepel má teflonovou ochrannou vrstvu. Čepel horního nože je pískovaná. Celková délka nože činí 20,5 cm, čepel je dlouhá 8,5 cm a rukojeť má délku 12 cm. Nůž má hmotnost asi 90 g. Rukojeť je vyrobena z anodizovaného hliníku. Tento nůž má boční pojistku.

Série Folder 487/488 

Nože z této série jsou mimořádně dekorativní a připomínají takové luxusní nože, jako je např. Gentleman’s knife. Střenky jsou z plastu, ale vypadají jako z kovu. Střenky ostatních nožů jsou vyrobeny z kořene olivovníku, ze dřeva cocobolo a z kořene túje. Čepel má pěkný plochý výbrus. Celková délka nože činí 17 cm a čepel je dlouhá 7 cm. Rukojeť má délku 10 cm a hmotnost nože dosahuje 85 či 90 g.

Série Folder 489 

Tento typ je variantou série 487/488. Nůž má také kostru z anodizovaného hliníku. Vložené plátky jsou zhotoveny z tmavě šedého plastu G-10. Kopinatá čepel má ochrannou teflonovou vrstvu nebo je pískovaná. Čepel je opatřena nepravým ostřím a svým hrotem se podobá dýce. Nůž má boční pojistku. Celková délka nože činí 19,5 cm a čepel je dlouhá 8,5 cm. Rukojeť má délku 11 cm a nůž váží 85 g.

Série Folder Hawk 478/479/480 

Jedná se o prototyp z roku 2004, který byl vystaven v Norimberku na výstavě zbraní. Nůž má kostru z hliníku. Hawk má boční pojistku. Velký kroužek vzadu na rukojeti a ergonomické vybrání pro prsty jsou pro tento zavírací nůž typické. Zahnutá čepel má délku 8 cm a rukojeť je bez kroužku dlouhá 12 cm.

Série Folder Hunter 431/432 

Také tato série má kostru z anodizovaného hliníku. Čepel má stahovací tvar nebo je kopinatá. Rukojeť je mimořádně ergonomická a přímo vyzývá k uchopení nože do ruky. Rukojeť má délku 12,5 cm, čepel je dlouhá 9,5 cm a celkově tento nůž měří 22 cm. Hmotnost nože se pohybuje v závislosti na materiálu rukojeti do 90 do 125 g. Nůž má boční pojistku.

Série Folder Invader 

Fox Invader má typické naplocho vybroušené ostří. Kostra tohoto nože je z anodizovaného hliníku a na konci rukojeti je otvor sloužící k upevnění šňůrky. Rukojeť má kusy vkládaného plastu G-10, čepel má teflonovou ochrannou vrstvu. Celková délka nože činí 20 cm. Rukojeť je dlouhá 11 cm a nůž má hmotnost 100 g. Invader má boční pojistku.

Série Folder 487/488 Walligator 

Kostra nože Walligator je vyrobena z anodizovaného hliníku a rukojeť je z micarty nebo plastu. Nůž má délku čepeli 8,5 cm, rukojeť dlouhou 11,5 cm a celkovou délku 20 cm. Nůž má boční pojistku a hmotnost 100 g.

Série Leather Hunter 

Nože z této série mají tradičnější tvar než nože ze série předchozí. Nože Leather Hunter mají normální čepel, čepel se zářezem s vnitřním ostřím ve funkci páráčku nebo stahovací čepel a vyrábějí se v rozličných velikostech. Čepele si lze vybrat o délce 9, 11 13 cm. Rukojeť může být dlouhá 9 nebo 11 cm. Celková délka činí 18, 22 nebo 24 cm. Hmotnost nože se pohybuje mezi 100 a 145 g. Čepel tohoto otevřeného loveckého nože je vyrobena z korozivzdorné oceli. Rukojeť je zhotovena z impregnovaných kožených kroužků, kování je z oceli.

Série Military 1668/1669/1670 

Nůž Military z této série je pěkný otevřený celistvý nůž se zvláštní čepelí. Čepel a stopka nože jsou vyrobeny z jednoho kusu korozivzdorné oceli. Celková délka nože dosahuje 25,7 cm a čepel je dlouhá 13 cm. Rukojeť měří 12,7 cm a nůž má hmotnost 390 g. Střenky jsou z plastu s vloženými kousky měkké gumy. Čepel je vybavena teflonovou ochrannou vrstvou.

Série Military 1671/1672/1673 

Tento vojenský nůž se velmi podobá předcházejícímu modelu, má ale čepel tanto a v čepeli nemá žádné zářezy. Celková délka tohoto typu činí 25,4 cm, čepel má délku 12,7 cm. Nůž se dodává v tzv. taktické pochvě z termoplastického kydexu s pásky na připevnění.

Série T-1 

Nůž T-1 s boční pojistkou je nový model na léta 2004-2005. Nůž má kostru z hliníku s vloženými kousky laminovaného dřeva nebo kořene túje. Čepel nože má ochrannou teflonovou vrstvu nebo je upravená pískováním. Nůž má celkovou délku 22 cm. Zdobně zvlněná čepel je dlouhá 9,5 cm a rukojeť měří 12,5 cm. Hmotnost nože činí 90 g.

Techno Reef 

Nůž Techno Reef byl navržen jako nůž pro potápěče, ale hodí se pro kteréhokoliv vojáka. Jde o otevřený celistvý nůž vyrobený z jednoho kusu korozivzdorné oceli opatřené teflonovou ochrannou vrstvou. Rukojeť je z černého plastu a na okrajích je zaoblena, aby se lépe držela v ruce. Celková délka nože činí 23 cm a čepel má délku 11,5 cm. Nůž má hmotnost 215 g a dodává se se splétanou pochvou z ordury s pásky k upevnění na nohu.

Série Trendy 

Trendy je pěkný ozdobný kapesní nožík. Díly na rukojeť jsou vyříznuty z korozivzdorné oceli pomocí laseru a dále dokonale opracovány. Čepel je vyrobena z korozivzdorné oceli a je pískovaná a opatřena teflonovou vrstvou. Rukojeť může být zhotovena ze dřeva cocobolo, dřeva olivovníku, z kořene javoru nebo z plastu G-10. Trendy se dodává v pěkné ocelové plechovce.

Franklin 

Mike Franklin se narodil v roce 1947 v Maysville v Kentucky. V mládí vášnivě rád střílel z luku a lovil pomocí luku a šípů. Sám si vyráběl lovecké nože, které též používal. Seznámil se s Jimmym Lilem, který jej v roce 1973 vzal na nožířskou výstavu s názvem Knifemakers'Guild Show, která se konala v Kansas City. Franklin si s sebou vzal 12 nožů vlastní výroby a všechny je tam prodal. Tento úspěch jej přiměl k rozhodnutí živit se výrobou nožů. V tomtéž roce se stal členem Amerického nožířského společenství. V roce 1980 začal vyrábět také zavírací nože. Podnik HAWG! vznikl náhodou jako reakce při nápad při jednom lovu. Franklin chtěl vyrábět odolné, trvanlivé a jednoduché nože za rozumnou cenu. Jeho heslem je "Knives with an attitude" ("Nože, které mají charakter"). To se odráží též na jeho kreacích, které mají tvarově velice neobvyklé čepele a rukojeti. Nůž Serengeti Hunter získal v roce 2001 na výstavě Knifemakers'Guild Show cenu za inovaci.

Franklin Serengeti Hunter 

Nůž Serengeti Hunter je opravdu zvláštní. Nůž se zdá být masivním zavíracím nožem s pěkně vyvedenou střenkou, ale vlastně jde o kombinaci tří nožů. Na jedné straně rukojeti je pevně zaklíněn vyvrhovací nožík. Na druhé straně je nůž se zoubkovaným ostřím ve tvaru zobáku dravce, tzv. hawkshill. Takový kombinovaný nůž si poradí s každou prací při stahování zvěře. Zavírací nůž Serengeti je srdcem systému. Jeho kostra se skládá ze dvou plátů korozivzdorné oceli, které jsou propojeny spojkami. Jako zvláštní zabezpečení je u tohoto nože použit ještě systém LAWKS, aby se čepel náhodou sama neodjistila při doteku rukojeti. Čepel je vyrobena z korozivzdorné oceli o síle 3 mm a délce 8,9 cm. Celková délka nože činí 21,6 cm, rukojeť má délku 12,7 cm. Zavírací nůž váží samotný 164 g a jako celý systém, tedy včetně obou postranních nožů 235 g. Rovněž dva malé nože jsou vyrobeny z oceli AUS 6M. Nožíky se přicvakávají na rukojeť zavíracího nože sedlovou svorkou z korozivzdorné oceli. Má celkovou délku 11,7 cm, čepel zabírá 4,5 cm a je silná 3 mm a nožík váží 37 g. Nůž Detail Skinner je navržen speciálně na vyvrhování zvěřiny. Má čepel o délce 5,1 cm. Celková délka nože činí 11,7 cm. I tento nůž je vyroben z oceli o síle 3 mm. Nožík má hmotnost 34 g.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.