Přes 8000 nožů a dalšího příslušenství máme skladem na prodejně! Doprava od 72,-Kč!

CAS Hanwei Cawood Viking Sword

Kód: PC2457
Neohodnoceno
Značka: CAS Hanwei
10 928 Kč
Na objednání, dodáme přibližne za 20 dní.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Slavný meč Cawood, pojmenovaný podle místa nálezu poblíž hradu Cawood v Anglii, je považován za jeden z nejlepších a nejlépe dochovaných příkladů vikinského meče z 11. století. Meč, který se téměř tisíciletí uchovával v bahně na dně řeky Ouse, nyní našel trvalý domov v Yorkshirském muzeu, kde je hlavní atrakcí. Téměř jistě se jedná o "sesterský" meč, který byl v roce 1888 nalezen v Norsku a který poskytuje cenné vodítko k původu meče Cawood. Verze meče Hanwei dokonale kopíruje hlavici a strmě dolů zakřivené dříky rukojeti, zatímco široká plná čepel je zhotovena z kované oceli 5160 s vysokým obsahem uhlíku. Hmotnost a vyvážení zajišťují velmi dobrou použitelnost meče. Nejsou známy žádné podrobnosti o původní pochvě, ale stylizace verze Hanwei potažené kůží je typická pro toto období.

Celková délka: 90.5 cm
Délka čepele: 75.3 cm
Ocel: 5160 carbon steel
Rukojeť: kožená
Pouzdro: dřevěné

Doplňkové parametry

Kategorie: Meče, katany, tanta
Materiál čepele: Carbon Steel / uhlíkatá ocel
Délka čepele: 70 až 80 cm
Materiál rukojeti: kůže
Aktualizace: 12.4.2024

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

hanwei_logo

Paul Chen / Hanwei Forge vyrábí jedny z nejkvalitnějších mečů a doplňků pro sběratelskou, i funkční oblast uživatelů. Bude těžké nalézt lepší kombinaci kvality, výkonu, designu a hodnoty než pro meče, které jsou ručně vyráběny v Hanwei kovárně. 
Až na několik vyjímek jsou Hanwei ručně kované čepele vyrobeny z vysoce uhlíkové oceli. Kvalifikovaní kováři poté dokončí základní profil do konečné fáze a vznikne nádherný produkt špičkového zpracování s dlouhou životností.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.