Přes 8000 nožů a dalšího příslušenství máme skladem na prodejně! Doprava od 72,-Kč!

Rockstead SHU-C

Kód: SHU-C
2 hodnocení
45 990 Kč
Na dotaz

Detailní informace

Detailní popis produktu

SHU je první gentlemanský nůž od společnosti ROCKSTEAD. Model oplývá uzavřenou konstrukcí rukojeti a čepelí se špičkovou ocelí ZDP-189. I zde je kladen důraz na detail. Pokud se zdá být na první pohled poněkud drobnější, jeho použití rychle odhalí, jak je solidní a kompaktní. SHU používá velmi pohodlný zámek tlačítka vyvinutý firmou ROCKSTEAD pro zamykání. Titanové střenky SHU-C jsou opatřeny kytkou (švestkou). 

celková délka 194 mm
čepel 82 mm
materiál čepele ZDP189 -  kalená na 67HRc
střenky: titan
tloušťka 3,2 mm
hmotnost 100 g
clip na opasek
Dodáváno včetně elegantní dřevěné krabičky s certifikátem pravosti včetně přesného údaje o tvrdosti čepele a datem výroby.

 

Měření textury povrchu (drsnosti) u nožů Rockstead Ra je pouhých 34 nanometrů!
Celková velikost Rzmax nedosahuje ani 250 nanometrů, což je ¼ mikronu!

Měření drsnosti

Ostrost je neuvěřitelná a není podmíněná deformací mikrozubů po broušení, jak je tomu u jiných nožů!

S laskavým svolením citováno a prokázáno měřením profesorem Černým z laboratoří fyziky VUT FSI.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Klasické zavírací nože
Materiál čepele: ZDP-189
Délka čepele: 8 až 10cm
Materiál rukojeti: titan

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

rockstead

Japonské nože ROCKSTEAD jsou absolutní světovou špičkou v tomto oboru a leží na vrcholu současných možností výroby oceli.
Nože ROCKSTEAD mají i unikátní tvary ostří, převzaté ze samurajských mečů. Obvykle convex ground, nebo i kombinace convex a flat ground. Čepele ROCKSTEAD tak využívají tradic výroby samurajských mečů k tomu aby vytvořily dokonalý nůž. 
Zrcadlově hladké plochy čepelí maximálně využívají vlastností oceli. Celý proces leštění je velice zdlouhavý, postuně se leští papíry o hrubostech 400, 600, 800, 1200 a 2000. Pokud je na konci na čepeli viditelný škrábanec, celý proces je od začátku zopakován. Neexistuje podobně zpracované ostří jako u nožů ROCKSTEAD. Při porovnání mikrosnímků je zřejmý rozdíl mezi klasickou strojovou ocelí běžných výrobců. Ostří ROCKSTEAD je hladké, zatímco ostatní nože mají tvar spíš jako zuby pilového kotouče. Neuvěřitelné vlastnosti Rockstead nožů dokumentují i následující videa. Volně visící list papíru lehce rozdělíte i po 1000 přeříznutích konopného provazu. Tento nůž má krásný rovný povrch s extrémní ostrostí. Můžete si tak vychutnat vynikající řezací schopnosti po velmi dlouhou dobu.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.