Přes 8000 nožů a dalšího příslušenství máme skladem na prodejně! Doprava od 72,-Kč!

Rockstead SAI-ZDP (BK)

Kód: SAI-ZDP-BK
Neohodnoceno
45 590 Kč
Na dotaz

Detailní informace

Detailní popis produktu

Nový model Rockstead SAI-ZDP (BK)  s čepelí "dual convex HONZUKURI " se zrcadlově lesklým povrchem.
Materiál použitý na rukojeť SAI-ZDP je vyroben z titanu a čepel z oceli ZDP189. Čepele disponuje konvexním ostřím HONZUKURI. ZDP189 je nerezová ocel s vysokým obsahem uhlíku, a proto funguje nejlépe, pokud je čepel po každém použití otřena. Drsnost povrchu je 0,0045 mikronu. U této oceli bylo dosaženo vynikající kvlaity povrchu a extrémně vysoké tvrdosti.
? "SAI" v japonštině znamená "génius".

celková délka 190 mm
čepel 80 mm
materiál čepele ZDP189 clad by VG10 -  kalená na 67HRc
střenky: titan, DLCP (DLC-Prism)
tloušťka 3,7 mm
hmotnost 140 g
pouzdro kůže
Rukojeť nože se může u každého kusu mírně lišit

Dodáváno včetně elegantní dřevěné krabičky s certifikátem pravosti včetně přesného údaje o tvrdosti čepele a datem výroby 

 

Měření textury povrchu (drsnosti) u nožů Rockstead Ra je pouhých 34 nanometrů!
Celková velikost Rzmax nedosahuje ani 250 nanometrů, což je ¼ mikronu!

Měření drsnosti

Ostrost je neuvěřitelná a není podmíněná deformací mikrozubů po broušení, jak je tomu u jiných nožů!

S laskavým svolením citováno a prokázáno měřením profesorem Černým z laboratoří fyziky VUT FSI.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

rockstead

Japonské nože ROCKSTEAD jsou absolutní světovou špičkou v tomto oboru a leží na vrcholu současných možností výroby oceli.
Nože ROCKSTEAD mají i unikátní tvary ostří, převzaté ze samurajských mečů. Obvykle convex ground, nebo i kombinace convex a flat ground. Čepele ROCKSTEAD tak využívají tradic výroby samurajských mečů k tomu aby vytvořily dokonalý nůž. 
Zrcadlově hladké plochy čepelí maximálně využívají vlastností oceli. Celý proces leštění je velice zdlouhavý, postuně se leští papíry o hrubostech 400, 600, 800, 1200 a 2000. Pokud je na konci na čepeli viditelný škrábanec, celý proces je od začátku zopakován. Neexistuje podobně zpracované ostří jako u nožů ROCKSTEAD. Při porovnání mikrosnímků je zřejmý rozdíl mezi klasickou strojovou ocelí běžných výrobců. Ostří ROCKSTEAD je hladké, zatímco ostatní nože mají tvar spíš jako zuby pilového kotouče. Neuvěřitelné vlastnosti Rockstead nožů dokumentují i následující videa. Volně visící list papíru lehce rozdělíte i po 1000 přeříznutích konopného provazu. Tento nůž má krásný rovný povrch s extrémní ostrostí. Můžete si tak vychutnat vynikající řezací schopnosti po velmi dlouhou dobu.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.