Přes 8000 nožů a dalšího příslušenství máme skladem na prodejně! Doprava od 72,-Kč!

Boker Tirpitz Damascus

Kód: 110190DAM
9 hodnocení
20 119 Kč –10 %
boeker manufaktur solingen tirpitz damast 110190dam
20 119 Kč –10 % 17 999 Kč
Na objednání, dodáme přibližne za 20 dní.
Můžeme doručit do:
13.8.2024

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kus historie ožívá! Tirpitz, sesterská loď legendárního Bismarcku, byla největší bitevní lodí, jakou kdy německé námořnictvo spustilo na vodu. Po uvedení do služby v únoru 1941 se Tirpitz brzy stal trvalou hrozbou pro západní spojence námořnictva v severním Atlantiku. Historie vypráví o mnoha pokusech zničit tento mohutný kolos nabitý zbraněmi. Poté, co byl Tirpitz v září 1944 těžce poškozen leteckými útoky britského Královského letectva, byla loď umístěna na stanici u norského pobřeží v Tromsö. Tirpitz byl opět hlavním cílem těžkých útoků Královského letectva. Poté, 12. listopadu 1944 byl Tirpitz zasažen speciálními pumami "Tallboy", které způsobily převrácení lodi na mělčině.
Krátce po skončení druhé světové války začala norská specializovaná společnost zkoumat vrak a získávat vysoce legovanou ocel pro další civilní využití. Vědci měli o tento materiál velký zájem, protože se používal při výzkumu a vývoji měřicí techniky a dokonce i v kosmonautice. Speciálně pro firmu Boker nyní norští potápěči vyzvedli z fjordu části speciálního pancíře Tirpitzu. Tyto kusy živé historie jsou exkluzivně kovány naším kovářem damašku do výjimečné damaškové oceli se vzrušujícím pozadím. Vzor "Velké pyramidy" s více než 300 vrstvami zdobí mohutnou čepel 10 cm a činí z tohoto kusu ozdobu každé sbírky. Kombinace oceli Tirpitz a uhlíkových nástrojových ocelí navíc vytváří mimořádně odolnou damaškovou ocel, která má tvrdost 61 až 63 HRC a hravě zvládne jakýkoli řezný úkol.
Rukojeť vyrobená z vysoce pevného hliníku AlMgSi1 (s příměsí křemíku, díky čemuž je mnohem kvalitnější než standardní AlMg3) je tvrdě eloxovaná a poskytuje pevný a bezpečný úchop. Oboustranný klip umožňuje nošení ve výklopném nebo sklopném stavu. Pro vložku rukojeti jsme zvolili domácí ořech, který má díky svým vynikajícím vlastnostem dlouhou historii jako střenkové dřevo pro německé pušky. Tato poutavá intarzie je navíc opatřena originálním znakem Tirpitz. Tento nůž v sobě více než jedinečným způsobem spojuje historii, tradici a moderní technologie. Dodává se kompletní v prezentační krabičce s certifikátem pravosti a je sériově číslovaný.

Délka v otevřeném stavu: 22,9 cm
Délka čepele: 9,9 cm 
Hmotnost: 167 g
Materiál čepele: damašek
Materiál rukojeti: ořechové dřevo v kombinaci s hliníkem
Kapesní klip + pojistka LinerLock.
Made in Germany - Solingen


Doplňkové parametry

Kategorie: Klasické zavírací nože
Materiál čepele: damašek
Délka čepele: 8 až 10cm
Materiál rukojeti: dřevo

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

bokermag

Böker - historie továrny sahá až do 17. století, původní kovárna tehdy byla umístěna v Remscheidu. V letech 1829-30 se rozšířila výroba i na šavle a meče. V té době továrna zaměstnávala přes 100 kovářů a brusičů. V druhé polovině 19 století se část rodiny přesunula do USA a Kanady, kde založila další výrobní závody. Poslední ze sourozenců Bockerových, Heinrich se přestěhoval do Solingenu odkud pochází většina dnešní produkce. Boker vyrábí nože dle vlastních návrhů a dle návrhů známých nožířů.
Nyní firma vyrábí svou produkci v Německu, USA a Argentině a používá marketingovou značku MAGNUM. Firma Böker sama vyvíjí nové typy a konstrukce a zaměstnává několik designérů. Nože jsou vyráběny na CNC (počítačem řízené obráběcí stroje) s maximální kvalitou.


Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.