Přes 8000 nožů a dalšího příslušenství máme skladem na prodejně! Doprava od 59,-Kč!

Materiály na výrobu střenek

Materiál rukojeti je po oceli druhou nejdůležitější částí. Ovlivňuje schopnost úchopu, pevnost nože jako celku, úchop za zhoršených podmínek, trvanlivost a v neposlední řadě i vzhled.

zytel Zytel

 Zytel je nylon, často vyztužený skleněným vláknem kvůli zvýšení tuhosti a odolnosti vůči rozpouštědlům. Dobře využitelný v extrémních podmínkách, je velmi tvrdý a odolný vůči korozi. Vydrží i velmi dlouhou dobu ve slané vodě -podmínky, díky němž je Zytel dobrá volba pro rukojeti používané Navy SEALs. Další kladnou vlastností je neklouzavý povrch i když je rukojeť mokrá.

 

 

 

 

G-10

G-10

G-10 je vyráběna kontinuálním vkládáním skleněné tkaniny impregnované epoxidovou pryskyřicí jako pojivem pod vysokým tlakem. Tento materiál minimálně absorbuje vodu, není elektricky vodivý. G10 mechanicky i rozměrově stálý. Provozní teplota do 180 ° C.

 

 

 

 

 

FRNFRN

 FRN - (sklolaminát vyztužený nylonem) nebo jinak GFN (Glass Filled Nylon) nylon který je zesílena skelnými vlákny. I když je Glass Filled Nylon obecně vnímán jako levnější materiál, je velmi tvrdý a odolný. Je o dost pružnější než G-10 a jiné, na pryskyřici založené lamináty. Nemá takovou tuhost, je ale velmi houževnatý.

 

 

 

 

FRN

Kraton

Kraton - je obchodní název pro řadu vysoce výkonných elastomerů vyráběných firmou Kraton Polymers. Kraton polymer je flexibilní, vysoce přilnavý, odolný vůči teplu, povětrnostním vlivům a chemickým látkám.

 

  

 

 

 

micarta

Micarta

 je velmi podobný materiál jako G10, oba jsou založeny na pryskyřicných laminátech a mají dobré izolační vlastnosti. Micarta není tak tvrdá jako G10, ale má poněkud "teplejší" charakter, pocit když nůž držíte. Je tam jakási měkkost na dotyk, G-10 rukojeti jsou tvrdé a studené. Micarta je méně odolná proti vlhkosti a barvení a někdy může časem změnit barvu.

 

 

 

 

carbonCarbon fiber

Carbon fiber - laminovaná uhlíková vlákna. Stejně jako Micarta je laminátová pryskyřice stlačována vrstvami materiálu, v tomto případě je použitý materiál Carbon. Carbon Fiber lze vyrobit v mnoha různých barvách, černá je nejběžnější. Je považován za "high-tech" materiál, částečně kvůli své ultra-lehké váze a částečně i díky svému futuristickému vzhledu. Podobně jako Micarta a G-10, je Carbon Fiber dobře opracovatelný, přitom je to velmi tuhý materiál. Uhlíkové vlákno je lehčí než G10 i Micarta.

 

 

 

woodWood - dřevo

Dřevěné rukojetí nožů byly používány již od samého počátku vynálezu nože. Dřevěné střenky jsou ekologické, na dotek teplé, příjemné, a relativně trvalé.

Amboina je kvalitní dřevo pocházející z hlízy stromu Pterocarpus Indicus. Má temně červenohnědou barvu s velmi jemnou strukturou a pochází převážně z Filipín.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení