Přes 8000 nožů a dalšího příslušenství máme skladem na prodejně! Doprava od 59,-Kč!

Japonské ocele pro výrobu mečů a nožů

Kanetsune používá pro výrobu svých nožů tři druhy ocelí. 

White Steel - v japonštině zvanou shirogami, je to karbonová ocel bez přísad (tvrdost 60-61 HRC)
Blue Steel - v japonštině zvaná aogami, oproti white steel obsahuje příměsi chromu a wolframu, zvyšují odolnost (tvrdost 61-62 HRC)
Super Blue Steel - super aogami, tato ocel obsahuje vysoké množství uhlíku a chromu, má nevyšší tvrdost a odolnost vůči opotřebení (tvrdost 62-63 HRC)

Ocel pro Kanetsune vyrábí společnost Hitashi - Yasuki Hagane (YSS Yasuki Speciality Steel), ve měste Shimane za použití velmi kvalitní železné rudy. Tato ocel se používala a stále používá i pro výrobu tradičních japonských mečů nejvyšší kvality.

Péče o nože Kanetsune

 Nože Kanetsune jsou vyrobeny z prémiové japonské, vysoce uhlíkové oceli "Blue Steel" nebo "White Steel". Stejně jako ostatní vysoce-uhlíkové oceli vyžadují správnou péči a pravidelnou údržbu, která ochrání ocel před korozí.

1. ujistěte se po každém použití že Váš je nůž čistý a suchý
2. utřete čepel čistou látkou naimpregnovanou "Tsubaki" (Camellia olejem), ten bude chránit ostří před rzí. * Camellia olej se používal k ochraně tradičních japonských mečů.
3. v případě že došlo k pokrytí čepele rezavými fleky, můžete je vyčistit pomocí přípravku Norman (speciální odstraňovač rzi) Kanetsune.

Kuchyňské nože nejsou určeny k házení, sekání ani páčení. Neukládejte nože v koženém pouzdru dlouhodobě. Kyseliny které se používají na činění kůže by mohly způsobit korozi. Nebruste nože Kanetsune na vysokootáčkových bruskách, došlo by k spálení nože a ztrátě jeho vlastností. 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení