Přes 8000 nožů a dalšího příslušenství máme skladem na prodejně! Doprava od 72,-Kč!

Tops Dragonfly 45

Kód: TPDFLY45
Neohodnoceno
Značka: TOPS
5 832 Kč
Na objednání, dodáme přibližne za 20 dní.

Detailní informace

Detailní popis produktu

V Kanadě je nošení kombinace sekery, pily a nože mnohem běžnější než nošení pouze jedné velké čepele. Díky tomu je nůž mnohem menší a mnohem hbitější, protože velké práce při sekání a zpracování jsou přenechány ostatním nástrojům. Křovácký nůž musí být dostatečně lehký pro jemné detailní řezbářské práce (výroba síťových jehel, třecích souprav na oheň a podobně) a zároveň dostatečně funkční, aby dokázal stáhnout z kůže a zpracovat drobnou i velkou zvěř, takříkajíc od myši po losa. Tato hbitost však musí být spojena s nezlomnou silou. Propadnout se ledem na zamrzlém jezeře, když nikdo není nablízku? Nůž musí být dostatečně pevný, aby vám posloužil jako kotva, zatímco se budete zachraňovat.

Díky absenci epoxidového povlaku na čepeli je ocel s vysokým obsahem uhlíku 1095 plně odhalena, aby umožnila lesnímu poutníkovi bez námahy vykřesat jiskru - ať už železnou tyčí, nebo úlomkem křemene. S tvarovanou rukojetí z černé plátěné mikarty a bílými příložkami D Fly 4,5 spojuje pohodlí a užitečnost s krásou a uměním. Rukojeť je velmi štíhlá (3/4" v místě zduření dlaně), ale skvěle padne do velké masité ruky nebo do rukavice mladíka, který se poprvé učí dřevorubeckým dovednostem. Díky těmto drobným detailům, které jsou výsledkem zkušeností a mozolnatých rukou, se nůž D Fly 4.5 stal dlouho očekávaným oficiálním kanadským nožem pro bushcraft. Nůž D Fly 4.5, nošený v robustním pouzdře z kvalitního balistického nylonu TOPS, je skvělým společníkem při bushcraftu a bude vám po boku i po letech používání a zneužívání, tedy až do doby, kdy bude předán jako dědictví další generaci buscrafterů.

Celková délka: 25 cm
Délka čepele: 11,5 cm
Ocel: 1095 s vysokým obsahem uhlíku, bead blast finish
Full tang
Rukojeť: černá micarta
Pouzdro: černé, balistický nylon
Made in USA

Doplňkové parametry

Kategorie: Nože s pevnou čepelí
Materiál čepele: Carbon Steel / uhlíkatá ocel
Délka čepele: 10 až 15 cm
Materiál rukojeti: micarta
Aktualizace: 17.5.2024

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

tops_logo

Koncem roku 1998 byla založena značka TOPS Knives s cílem vytvořit jedny z nejkvalitnějších nožů na trhu. Tyto nože jsou nástroje, které jsou navrženy a stavěny s využitím rozsáhlých znalostí a reálných životních zkušeností mnoha uživatelů v oblasti vojenství, ozbrojených složek, outdoor povolání a bojových umění. Konkrétně bylo spolupracováno s designéry se zázemím od Navy Seals až po Airborne Rangers, od instruktorů bojových umění až po odborníky na přežití, a od členů týmu SWAT až po experty na domorodé zbraně. TOPS má designéra z téměř každého prostředí, které používá hard-core nože.
Všechny TOPS nože jsou ručně vyráběny v manufaktuře v srdci Rocky Mountains, USA.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.