Přes 8000 nožů a dalšího příslušenství máme skladem na prodejně! Doprava od 72,-Kč!

Fallkniven Idun NL5L LamCoS

Kód: FNNL5LCOS
Neohodnoceno
Značka: Fallkniven
12 977 Kč –15 %
Fallkniven Idun NL5L LamCoS
12 977 Kč –15 % 10 980 Kč
Na objednání, dodáme přibližne za 20 dní.

Detailní informace

Detailní popis produktu

V severské mytologii byla Idun bohyní plodnosti a měla na starosti hlídání jablek, která bohům zajišťovala věčné mládí. Pro mnohé byla také symbolem lásky a znovuzrození a ve slavné básni byla označována jako milenka bohů (ása leika). Na rozdíl od dřívějších modelů nožů řady Northern Lights je nůž NL5 o něco kulatější a měkčího tvaru, a proto je vynikající volbou jako lovecký nůž. Rovná, poměrně velkorysá kožená rukojeť poskytuje naprostou kontrolu nad výkonnou laminovanou čepelí CoS.
Vrstvená čepel je kovaná z kobaltové speciální oceli (CoS). Obecně to znamená, že ostří je podstatně pevnější a déle vydrží ostré. Boční strany jsou vyrobeny z houževnaté, nerezové oceli 420J2. Tato vynikající kombinace kovů v sobě spojuje všechny myslitelné a žádoucí vlastnosti nože včetně pružnosti, odolnosti proti kroucení a trvanlivosti ostří, a to vše v jediném noži. Samotná čepel o tloušťce 5 mm je dostatečně pevná pro všechny rozumné úkoly, ale díky technologii laminátu lze očekávat dalších 20 % pevnosti v podobě odolnosti proti ohybu ve srovnání s pevnou čepelí.
Krásná rukojeť je vyrobena ze speciálně vybrané volské kůže, která poskytuje jistý a robustní úchop. Stárne s elegancí a s přibývajícími lety získává atraktivní hnědou patinu.
Každý nůž řady Northern Lights je dodáván s kvalitním černým koženým pouzdrem.

Celková délka: 21,5 cm
Délka čepele: 10 cm
Tloušťka čepele: 5 mm
Ocel: Lam.CoS
Tvrdost: 60 HRC
Rukojeť: hovězí kůže
Hmotnost: 174 g
Pouzdro: kůže

Doplňkové parametry

Kategorie: Nože s pevnou čepelí
Materiál čepele: ostatní
Délka čepele: 10 až 15 cm
Materiál rukojeti: kůže
Aktualizace: 17.5.2024

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

fallkniven

Fallkniven je největší výrobce nožů ve Skandinávii (od roku 1984). Nyní Vám i my nabízíme nože Fällkniven, jsou skutečně jedny z nejlepších na světě. Ve svém programu má společnost nože sportovní, lovecké, rescue, s damaškovými čepelemi a spustu dalších. "Jsme rodinný podnik, naše kořeny jsou v Norrbottenu, ve Švédsku. Byli jsme lovci a rybáři desítky let a víme z osobní zkušenosti, jaký by měl nůž být." Firma zahájila svoji činnost v roce 1984 a dnes se uznává jako jeden nejlepších Švédských výrobců. "Naše vlastní nože jsme začali vyvýjet v roce 1987 a dnes je to naše hlavní aktivita v Fällkniven. Získali jsme velkou zkušenost v průběhu let díky úzkým kontaktům jak se zákazníky tak i jinými výrobci. Z tohoto důvodu jsme dnes i dodavatel Jeho Veličenstva krále Švédska."

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.