Přes 8000 nožů a dalšího příslušenství máme skladem na prodejně! Doprava od 72,-Kč!

Cold Steel Gurkha Kukri Plus Satin

Kód: CS35GKP
Neohodnoceno
Značka: Cold Steel
13 798 Kč –4 %
CS35GKP
13 798 Kč –4 % 13 166 Kč
Na objednání, dodání v lednu 2024

Detailní informace

Detailní popis produktu

Čepel Kukri s výrazně dolů zahnutou čepelí je již dlouho ztotožňována s nepálskými válečníky Gurkhy, divokými žoldáky, kteří se touto čepelí oháněli více než 150 let ve službách britského impéria.

K výrobě Cold Steel Gurkha Kukri inspirovalo prezidenta společnosti Cold Steel Lynna C. Thompsona úzké spojení s Dr. Maung Gyi, hlavním instruktorem Americké asociace Bando a uznávaným bojovým umělcem s rozsáhlými znalostmi a dovednostmi. Pod vedením Dr. Gyiho Lynn nahlédl do plného potenciálu kukri a naučil se, že to není jen sečná zbraň, ale také zbraň bodná, sečná a úderná. Úderné techniky umožňují, aby Kukri fungovalo jako kladivo nebo palice nebo aby v sebeobraně zasadilo nesmrtící údery. Soustředěný úder hřbetem čepele může lámat kosti nebo být smrtelný, pokud je veden na hlavu.
S přispěním Dr. Gyi Thompson navrhl delší a užší hrot pro nůž Gurkha Kukri s větším distálním zúžením směrem k hřbetu. Výsledkem byl tenčí a ostřejší hrot, který lze s minimálním úsilím hluboko zabodnout do silných a odolných cílů.
Nakonec byla přidána mistrovsky navržená rukojeť Kray-Ex, která maximalizuje divoký potenciál čepele. Dokonale tvarovaná a hluboce kostkovaná rukojeť nabízí vynikající neklouzavý úchop a tlumí nárazy ruky při nejtvrdším úderu.
Čepel Gurkha Kukri Plus z nástrojové oceli CPM-3V překoná všechny tovární i ručně vyráběné nože; včetně mečů dvakrát větších, dokonce i drahé, ručně kované japonské katany. Čepel je u špičky téměř o palec širší než u rukojeti, což posouvá bod vyvážení nože dopředu a umožňuje zasadit značný úder s minimálním úsilím, přičemž k dokončení řezu se využívá pouze setrvačnost.
Každý nůž Gurkha Kukri je dodáván s pouzdrem Secure-Ex, které chrání čepel a umožňuje vám nosit jej bezpečně a spolehlivě na boku, vždy připraven bránit vás i vaše blízké.

Celková velikost: 43,2 cm (17")
Délka čepele: 30,5 cm (12")
Čepel z uhlíkové oceli CPM-3V se saténovým povrchem
Černá rukojeť Kray-Ex
Plný tang
Otvor na šňůru
Černé pouzdro na opasek Secure-Ex

Doplňkové parametry

Kategorie: Nože s pevnou čepelí
Materiál čepele: CPM-3V
Délka čepele: 30 až 40 cm
Materiál rukojeti: polymer
Aktualizace: 1.12.2023

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

cold_steel_logo_1

Americká firma Cold Steel Inc. sídlí ve městě Ventura v Kalifornii. Značka byla založena v roce 1980 se zaměřením na výrobu nejsilnějších a nejostřejších nožů na světě. V průběhu posledních tří desetiletí byla společnost Cold Steel v čele mnoha inovací, které pomohly definovat komerční nůž jako celek. Výrobce udržuje vysokou kvalitu zpracování a neustále pracuje na tom, aby si plnil svůj cíl, nabízet nejsilnější a nejostřejší nože na světě. Rozsáhlý sortiment taktických či loveckých nožů zajišťuje širokou základnu uživatelů a věrných fanoušků Společnost Cold Steel se zabývá výrobou nožů, které patří k nejstabilnějším a nejostřejším na světě. V posledních třech desetiletích stála společnost Cold Steel v čele mnoha inovací, které pomohly definovat odvětví nožů. Progresivní úspěchy, včetně zavedení kostkovaných rukojetí Kraton a stylů čepelí se špičkou tanto, se z kuriózně zajímavých prvků staly v celém odvětví charakteristickými znaky kvality a propracovanosti. Nové hranice byly prolomeny také zavedením nových unikátních ocelí čepelí, jako je San Mai III a Tri-Ad Lock & lock mechanismus pro zavírací nože. Například pojistce Tri-Ad Lock se dosud nevyrovnal žádný z konkurentů společnosti Cold Steel a nic z toho, co dosud vyrobili, jej prokazatelně nepřekonalo. Společnost Cold Steel bude samozřejmě vždy hledět do budoucnosti a neustále usilovat o výrobu nejstabilnějších a nejostřejších nožů na světě. Tento cíl, jakkoli je nepolapitelný a obtížně dosažitelný, je stejný již čtyřicet let.

Výrobu značky Cold Steel Inc. zdobí široká nabídky produktů, jako jsou nože, meče, tomahavky, mačety, a nástroje pro každodenní nošení: EDC. Společnost Cold Steel, kterou si rychle oblíbila armáda, speciální jednotky pořádkových sil, pracovníci záchranných služeb, profesionálové v oblasti sebeobrany i členové komunity bojových umění, se rychle proslavila kvalitou, pevností, a spolehlivostí pro každodenní nošení (EDC). 

Rozmanitá a pestrá nabídka se rychle rozrostla a zahrnuje nejen obrovský výběr zavíracích nožů (od menších "EDC" nožů až po ikonické obří "meganože"), ale také pevné čepele, meče, šavle, tyčové zbraně a halapartny, stejně jako lovecké vybavení, oštěpy, foukačky, sekery, mačety, tomahavky a jiné nástroje!

S výhledem do budoucnosti společnost Cold Steel i nadále přináší na trh nové úrovně pevnosti, bezpečnosti a výkonu a poskytuje osvědčené a prověřené výrobky, na které se můžete spolehnout - kdykoli a kdekoli!

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.