Přes 8000 nožů a dalšího příslušenství máme skladem na prodejně! Doprava od 72,-Kč!

Cold Steel Cavalier Rapier

Kód: CS88FCR
Neohodnoceno
Značka: Cold Steel
9 433 Kč
Na objednání, dodáme přibližne za 20 dní.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Aristokratičtí šlechtici považovali za svou mužnou povinnost bránit svou čest mečem, a proto začali nejen vyhledávat znalosti a výcvik, které jim poskytovali specializovaní mistři meče, ale také zkoumat nové typy zbraní, které jim pomohly získat rozhodující výhodu. Jeden konkrétní meč si začal získávat oblibu - menší, lehčí a rychlejší verze rapíru, který se snáze nosil a byl rychlejší v boji. Předchůdce toho, co se nakonec stalo malým mečem, který mnozí označují jednoduše jako "přechodný rapír". Interpretace této čepele od společnosti Cold Steel (kterou jsme pojmenovali Cavalier Rapier) má ostrou oboustrannou čepel s jehlovým hrotem, která je rozhodně kratší a lehčí než klasický rapír, což umožňuje mnohem větší rychlost a obratnost. Díky záštitě z kalené oceli s prolamovanou mušlí, kroužkům, kloubovému oblouku nabízí překvapivě dobrou ochranu ruky, zatímco rukojeť ovinutá drátem a vyvážená hlavice poskytují velké pohodlí a pružnost v ruce. Dodává se s ručně šitou koženou pochvou s ocelovým hrdlem, kšandou a integrovaným háčkem na opasek pro snadné nošení.

 

Celková délka: 112 cm
Délka čepele: 91 cm
Ocel: carbon
Zrcadlově leštěná povrchová úprava
Oboustranné ostří s jehlovým hrotem
Rukojeť: omotaná drátem
Pouzdro: černé kožené
Made in India

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Nože s pevnou čepelí
Aktualizace: 12.4.2024

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

cold_steel_logo_1

Americká firma Cold Steel Inc. sídlí ve městě Ventura v Kalifornii. Značka byla založena v roce 1980 se zaměřením na výrobu nejsilnějších a nejostřejších nožů na světě. V průběhu posledních tří desetiletí byla společnost Cold Steel v čele mnoha inovací, které pomohly definovat komerční nůž jako celek. Výrobce udržuje vysokou kvalitu zpracování a neustále pracuje na tom, aby si plnil svůj cíl, nabízet nejsilnější a nejostřejší nože na světě. Rozsáhlý sortiment taktických či loveckých nožů zajišťuje širokou základnu uživatelů a věrných fanoušků Společnost Cold Steel se zabývá výrobou nožů, které patří k nejstabilnějším a nejostřejším na světě. V posledních třech desetiletích stála společnost Cold Steel v čele mnoha inovací, které pomohly definovat odvětví nožů. Progresivní úspěchy, včetně zavedení kostkovaných rukojetí Kraton a stylů čepelí se špičkou tanto, se z kuriózně zajímavých prvků staly v celém odvětví charakteristickými znaky kvality a propracovanosti. Nové hranice byly prolomeny také zavedením nových unikátních ocelí čepelí, jako je San Mai III a Tri-Ad Lock & lock mechanismus pro zavírací nože. Například pojistce Tri-Ad Lock se dosud nevyrovnal žádný z konkurentů společnosti Cold Steel a nic z toho, co dosud vyrobili, jej prokazatelně nepřekonalo. Společnost Cold Steel bude samozřejmě vždy hledět do budoucnosti a neustále usilovat o výrobu nejstabilnějších a nejostřejších nožů na světě. Tento cíl, jakkoli je nepolapitelný a obtížně dosažitelný, je stejný již čtyřicet let.

Výrobu značky Cold Steel Inc. zdobí široká nabídky produktů, jako jsou nože, meče, tomahavky, mačety, a nástroje pro každodenní nošení: EDC. Společnost Cold Steel, kterou si rychle oblíbila armáda, speciální jednotky pořádkových sil, pracovníci záchranných služeb, profesionálové v oblasti sebeobrany i členové komunity bojových umění, se rychle proslavila kvalitou, pevností, a spolehlivostí pro každodenní nošení (EDC). 

Rozmanitá a pestrá nabídka se rychle rozrostla a zahrnuje nejen obrovský výběr zavíracích nožů (od menších "EDC" nožů až po ikonické obří "meganože"), ale také pevné čepele, meče, šavle, tyčové zbraně a halapartny, stejně jako lovecké vybavení, oštěpy, foukačky, sekery, mačety, tomahavky a jiné nástroje!

S výhledem do budoucnosti společnost Cold Steel i nadále přináší na trh nové úrovně pevnosti, bezpečnosti a výkonu a poskytuje osvědčené a prověřené výrobky, na které se můžete spolehnout - kdykoli a kdekoli!

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.