Přes 8000 nožů a dalšího příslušenství máme skladem na prodejně! Doprava od 72,-Kč!

Výrobci nožů - W

Walker

Michael Walker pracuje jako nožíř na zakázku v Toas ve státě Nové Mexiko. Není jen návrhářem systému Blade-Lock, ale také dalších dvaceti systému zajištění. Walker je skutečný vynálezce. Jeho nože a další technické vymoženosti získaly více než 20 ocenění v USA a jinde. Vše, co v uplynulých letech vytvořil, zřetelně dokazuje jeho mistrovské návrhářství, technickou zdatnost a schopnost užívat materiály novými způsoby. Vždy se snaží o správnou rovnováhu formy a funkčnosti. On sám se považuje především za návrháře a řemeslníka.

Walker BladeLOCK 

Nůž BladeLOCK od Michaela Walkera uvedla firma CRKT na trh v roce 2001. Tento nůž je neuvěřitelně výkonný zavírací nůž s čepelí, která je jištěna jak v otevřené, tak v zavřené poloze. Čepel je vyrobena z korozivzdorné oceli a je matována. Čepel o síle 3,5 mm je dlouhá 8,7 cm. Otáčí se po speciálních bronzových ložiskách a dodává se buď s hladkým, nebo částečně zoubkovaným ostřím. Délka rukojeti je 11,4 cm. Nůž má pěkný ergonomický tvar s vybráním na ukazováček. Na pravé straně nože je klip z korozivzdorné oceli s vrstvou teflonu, který je možné odejmout. Nůž váží 130 g.

Walker BladeLOCK 2 

BladeLOCK 2 užívá stejný systém, má však jiný tvar čepele a je stejně jako předešlý model vyroben z korozivzdorné oceli. Čepel je silná 3,5 mm a dlouhá 7,6 cm. Nůž se dodává s hladkým nebo částečně ozubeným ostřím. BladeLOCK 2 se liší výrazným tvarem rukojeti, která má v zadní části naspodu typickou „bouli“. Délka rukojeti činí 10,2 cm a nůž má hmotnost 108 g.

Winchester 

Známý výrobce zbraní nabízí i širokou paletu kapesních loveckých nožů.

Walther

Firma Walther je známá po celém světě, a to jako jeden z nejvýznamnějších výrobců zbraní v Německu. Nože značky Walther se vyrábějí na základě smlouvy v americké nožířské továrně Cutmann Cutlery v Bellinghamu ve státě Washington. Gutmann vyrábí již od roku 1947 vlastní značku Junglee, ale zhotovuje rovněž nože a nářadí pro firmy Smith & Wesson a Walther. Většina nožů značky Walther má čepel z korozivzdorné oceli 440A nebo 440C. Ke známým nožům patří: 

Belize

Série Collector’s

Grand Hunter 

Solace

Wenger

 Švýcarská nožířská firma Wenger vznikla v roce 1893 ve městě Courtetelle. Podnik vznikl jako okamžitá reakce na úspěch Carla Elsnera se švýcarským armádním nožem v roce 1891. Firma Wenger má 240 zaměstnanců a v továrně v Delémontu vyrábí zhruba 22 000 kapesních nožů. Před několika lety založila firma pobočku pro Severní Ameriku, Wenger N-A, která sídlí v Orangeburgu ve státě New York. Mezi jedny z nejnovějších výrobků náleží Business Tool, kombinace sešívačky, děrovačky, nože, nůžek, odstraňovače svorek a pilníku na nehty. Další výraznou skupinou nožů jsou nože vyráběné pro firmu Porsche. K dalším nožům patří: 

Bardane

Basic

Business Tool

Camo

Cigar Knife

Europa

Metall

Minathor

Porsche

Ranger

Skeeler

Snowboarder

Standard

Swiss Iron Pocketgrip

Swiss Pocketgrip

Tactile

Wilkinson Sword

 Firmu Wilkinson Sword Company založil v roce 1772 Herny Nock. Tento puškař z Birminghamu odešel do Londýna, aby tam našel štěstí a zbohatnul. Rychle si získal reputaci uvedením několika inovačních návrhů závěrů pušek. Anglická vláda si u něj proto objednala 10 000 uzávěrů, čímž se Wilkinson Sword stal největší továrnou na zbraně té doby. Podnik vyráběl zbraně pro anglickou armádu a pro honoraci. James Wilkinson neprovedl velké inovace, avšak jeho syn Henry ano. Dostalo se mu vnikajícího technického vzdělání.Se zbraněmi prováděl různé experimenty a podal si i několik patent na vylepšení. Kvalita mečů té doby nebyla nijak vysoká. Henry se tedy zavel do své laboratoře a v roce 1844 vyvinul testovací stroj na meče a bajonety Eprouvette, který se užívá dodnes. Od roku 1858 se Henry s ohledem na svůj zdravotní stav nemohl podniku dále věnovat. Proto vedení továrny převzal vedoucí závodu John Latham. V té době se rozhodlo, že se další výroba zaměří na meče a nože. V období kolem přelomu století došlo k rozšíření sortimentu, v roce 1898 se objevily bezpečnostní břitvy Pall Mall, následovaly psací stroje, kola, motorky, auta a lovecké a sportovní potřeby. Rozhodujícím faktorem pro zařazení do výroby a úspěšnost byla kvalita a moderní forma. Wilkinson Sword vyrábí meče již více než 230 let, stále ve vysoké kvalitě. K nejznámějším nožům patří:

Dartmoor Knife 

Fairbairn-Sykesova dýka pro komando

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.