Přes 8000 nožů a dalšího příslušenství máme skladem na prodejně! Doprava od 72,-Kč!

Výrobci nožů - S

Sandow, Brent

Brent Sandow se narodil v Belville v Jihoafrické republice. Od útlého dětství si Brent všímal ručně vyráběných nožů, které měli lovci a rybáři. Jako školák si samozřejmě takový nůž nemohl dovolit koupit, proto se rozhodl, že se naučí nože vyrábět. Do svého zájmu zapojil i otce a oběma se výroba nožů stala vášní. V roce 1998 emigroval s rodinou včetně rodičů na Nový Zéland. Neustále hledá možnosti, jak zlepšit výrobu nožů. Vytváří velice rozdílné druhy nožů – kuchyňské nože, lovecké nože, rybářské nože a vojenské bojové nože. Jeho otec vyrábí především zavírací nože. Brent Sandow dělá také speciální sběratelské série. K jeho známým nožům patří: 

 

Boot Knife 

Cape Hunter 

Persian Fighter 

Small Utility 

Springbok Hunter 

Tactical One 

Sandow, Norman 

Norma Sandow je rodilý Jihoafričan. Nože vyrábí ručně již od roku 1979. V roce 1998 emigroval se synem Brentem a zbytkem rodiny z Jihoafrické republiky na Nový Zéland. Norman a Brent jsou oba výrobci nožů na zakázku a oba se usadili v Aucklandu. Norman se zabývá převážně výrobou zavíracích nožů. Jeho nože jsou dokonalé, co se týče stavby a vypracování. Otvírají se a zavírají zcela hladce. K výrobě užívá výhradně materiál nejvyšší kvality. Kromě oceli ATS-34, ze které zhotovuje standardní čepele, používá také damaškovou ocel. Střenky vyrábí z přírodních materiálů, zejména ze dřeva z domácích zdrojů, užívá však i dřevo zahraniční. K jeho nožům patří: 

 Schanz

V roce 1991 se stal Jürgen Schanz tovaryšem nožířského společenství díky malajské dýce kris. O tři roky později získal titul mistra po výrobě japonského meče. Od té doby vyrábí zejména nože pro lovce, ale o jeho tvorbu se zajímají také domácí a zahraniční sběratelé. Většinou pracuje podle vlastního návrhu a vlastní úvahy, plní však též přání zákazníků. Výroba jednoduchého loveckého nože trvá Jürgenovi zhruba 7-8 hodin. Zavírací nůž s pojistkou vyrobí za 20-30 hodin. Schanz je mimo jiné pověstný také svými soupravami nožů. Mezi nejznámější nože patří: 

 

Bowie Damast Combo

Cutter

Dagger Box

Droppoint Double

Droppoint Linerlock Folder

Hurricane Double

Linerlock Damastfolder

Stingray Damast Dagger

Tanto Cutter

Tanto Futur Damast

Viper Damast Hunter

Sellevold 

Harald Sellevold pochází z norského Bergenu. Profesionálně se výrobou nožů zabývá od roku 1979 a specializuje se na luxusní provedení skandinávských užitkových nožů. Ty mají typicky tvarovanou čepel s prakticky rovným hřbetem. Dalším typickým znakem tohoto nože je kožená pochva. Vyrábí se z kusu kůže obráceného drsnou stranou dovnitř. Šev je vždy umístěn na zadní části pochvy. Ostrý nůž tak nikdy nepoškodí švy a nemůže z pochvy vypadnout. Rukojeti jsou v Norsku důležitou součástí nože; vzhledem ke každodennímu užívání musejí být ergonomické. Mezi nejznámější nože tohoto nožíře patří: 

Semjonov

Oleg Semjonov se narodil v Tule v roce 1962. Studoval na akademii, protože se chtěl stát malířem, osud však rozhodl jinak. Setkal se s mistrem ryteckým, který pracoval v ústředním návrhářském a vývojářském středisku sportovních a loveckých zbraní. Oleg se dostal do skupiny studentů, kteří se mohli u tohoto mistra učit. Semjonov začal pracovat v oboru střelných zbraní a odtud se dostal postupně k nožířství. Začal se zabývat zdobením nožů rytinami. Když poprvé navrhl vlastní nůž, měl již za sebou více než 100 nožů, které zdobil rytinami. Jeho prvním návrhem byl nůž Russian Bear. K dalším jeho nožům patří: 

 Abanat 

Nutcracker 

Russian Bear 

Simagin 

Alexandr Petrovič Simagin se narodil 17. dubna 1954 v Moskvě v rodině vojáka. Po ukončení střední školy v roce 1971 sloužil u námořnictva. Pak si dokončil vzdělání v oboru nástrojářství a pracoval dlouho jako montér v Moskvě. Vzhledem ke svým uměleckým sklonům studoval na umělecké škole, kde se zabýval dřevořezbou, plastikou a malbou. Od roku 1994 vyrábí umělecké zbraně. Dvě jeho práce jsou trvale vystaveny v Kremelské zbrojnici. K jeho nožům patří: 

 

Fleur-de-Liss 

Idalgo 

Missericordi

Skvorcov

Eduard Skvorcov se zabývá výrobou umělecký nožů, a to již přibližně devět let. Se svou rodinou bydlí v malé zapomenuté vesnici poblíž Tuly. Protože byl otec voják, museli se často stěhovat. Skvorcov se tak seznámil s mnoha městy a lidmi. V roce 1983 začal Skvorcov studovat na Uralské škole uměleckých řemesel, kterou ukončil v roce 1988. Po roce 1989 pracoval nějaký čas v Chabarovsku, kde se vzdělával v tvorbě mozaiky pod vedením známého umělce Gennadije Dmitrijeviče Pavlišina. V roce 1992 se odstěhoval do Tul, kde pracoval jako šperkař na florentské mozaice. V roce 1994 se seznámil s nožíři z Tuly a vyrobil svůj první nůž. Poté začal pracovat dílně na výrobu nožů na zakázku, kde pracuje dodnes. Eduard považuje zbraň za vynikající plochu, na kterou lze nanést údaje z dějin, zobrazit legendy a ságy. Kromě toho se snaží zobrazovat také přírodu. Mezi jeho nože patří: 

 

Čingvisid

East

The Owner of the Wood

Smith & Wesson

Americká firma Smith & Wesson je známá především dík velkému sortimentu revolverů a pistolí vynikající kvality. Již méně je známo, že podnik dodává také nože. Část nožů je specializovaná, jedná se např. o policejní nebo vojenské nože, které se někde nesmějí volně prodávat vůbec nebo pouze osobám starším 18 let. Část výrobků této značky, např. Multi-Tool, se vyrábí v americké firmě Gutmann Knives. Původní firmu Smith & Wesson založili v roce 1852 Horace Smith a Daniel B. Wesson. Oba muži začali s výrobou pistole s vestavěnou prachovou komorou. V roce 1854 získali autoři návrhu zlatou medaili na výstavě Baltimore Exposition. K jejich nožům patří: 

 

Extreme Ops

44 Mag Tool

Homeland Security

H.R.T. Knife

H.R.T. Booth Knife

H.R.T. Folder

Neck-Knife

Pocket Protector

PowerGlide

Swat 24-7

Texas Ranger 1823-2003

SOG Specialty Knives & Tools

Firma SOG Specialty Knives sídlí v Lynnwoodu ve státě Washington. SOG se vyznačuje užitím inovačních postupů a testováním v extrémních podmínkách. Všechny výrobky SOG částečně nebo zcela navrhl spoluzakladatel a hlavní inženýr podniku Spencer Frazer. Jím patentované vynálezy a unikátní styl jsou pro SOG typické. Firma vyrábí nože i pro americké ozbrojené síly. Výrobky firmy se prodávají po celém světě a vyznačují se vytříbeným stylem a funkčností. Bojové nože umísťuje SOG do speciální pochvy z materiálu kydex. Část ostří nože z ní maličko vyčnívá. Tak lze nožem přeříznout provaz nebo lanko, aniž se vyjme z pochvy. SOG vyrábí kromě nožů také nástroje mulit-tool s integrovanými nůžkami nebo kleštěmi. Na své výrobky dává firma celoživotní záruku. K nejznámějším nožům patří: 

 

Aces Card

AirSog

AutoClip

Série Bowie

Duo

Field Pup

Flash I

Flash II

Gentleman

Government Agent

Magnadot

Mulit-Tool CrossCut

Multi-Tool EOD Powerlock

Multi-Tool PowerPlier

Multi-Tool Powerlock

Multi-Tool SwitchPlier

Outline

Pentagon

Pentagon Elite

Sculptura

Série Seal Knife

Seal Revolver

Sogwinder

Tomcat I a II

Twitch I a II

Vision

X-42 AutoClip

X-42 Field/Recondo

Sokolov

Gennadij Dmitrijevič Sokolov se narodil v únoru roku 1939 ve městě Ejsk, které se nachází v kozácké oblasti na jihu Ruska. Od mládí rád kreslil a snil o tom, že se stane umělcem. Věci se ovšem vyvinuly jinak. Po ukončení školní docházky šel na vojenskou topografickou školu v Leningradu a pracoval jako vojenský topograf u různých vojenských tvarů. V roce 1993 se začal živit jako nožíř, což se mu stalo opravdovou životní náplní. Sokolov má v oblibě fantasy, moderní styl, kde představivost hraničí s absurdnem. Chce vzdálit nůž každodenní činnosti a přenést jej do světa kultury nebo dokonce okultismu. Příkladem této snahy je Terible Dream. V posledních letech se začal více zabývat historickými evropskými zbraněmi. Nevyrábí kopie, ale jako mistr 21. století zkoumá postupy z minulosti. K jeho nožům patří: 

 

Ross Dagger

Terrible Dream in Stuffy Summer Night on the Eve Of a Full Moon. The Second Episode

Verona

Sorokin

 Jevgenij Viktorovič Sorokin se narodil v Moskvě v roce 1975. Jako syn šperkaře se učil dovednostem, které později uplatnil ve své profesi, již odmalička. Studoval na Státní akademii v Moskvě, studium ukončil v roce 1997. Zbraň se obecně považuje za kombinaci různých druhů umění: architektury a sochařství. Sorokin se považuje za ilustrátora. Nožířským mistrem je od roku 1997. Účastní se důležitých ruských a mezinárodních výstav nožů. K jeho nožům patří: 

 

Sirin and Alconost

The Prince Silver

South River Knifeworks 

Původním povoláním je Bob van Gelder návrhář, pracoval však také jako hrnčíř, sochař, grafik, krajinný a stavební architekt, svářeč, technik nebo soustružník. V roce 1990 všechny své dosavadní zkušenosti zúročil a založil South River Modelworks, kde nyní vyrábí balíčky k postavení historických budov pro model železnic HO. Jeho nože jsou unikát, nevyrábí tedy v sériích. Momentálně pracuje metodou stock removal. Van Gelder vyrábí z korozivzdorné oceli 440C a 154-CM a také z různých nástrojářských ocelí. Mezi jeho známé nože patří: 

 

Booth Knife

Bowie

Cillpint Fighter

Droppoint Hunter

Hunter

Persian Hunter

Scagel Kamp Knife

 

Spyderco

Spyderco je americká nožířská firma sídlící v Goldenu ve státě Colorado. Závod byl založen v roce 1978 a zpočátku vyráběl pouze brusy na nože. Od orku 1981 ovšem uvádí každoročně na trh desítky nových modelů nožů. Podnik vyvinul a nechal si patentovat nůž s kulatým tvorem v čepeli, umožňující otevření nože jednou rukou. Následující důležitý technický rozvoj nastal v roce 1982. Na trh tehdy přišel CLIPIT Mariner, první nůž se speciální zoubkovaným ostřím nazývaný SpyderEdge. Řada výrobců tyto prvky od firmy Spyderco převzala. U zavíracích nožů uplatňuje Spyderco tři typy pojistek. Jde o frontlock, linerlock a ball bearing L lock. Mnoho nožů je určeno i pro použití pod vodou. K nejznámějším nožům této firmy patří: 

 

B01 SpyderFly

C01 Worker

C02 Mariner

C07 Police Model

C08 Harpy

C09 CoPilot

C10 Endura, Endura SS a Endura Trainer

C10TR Endura Trainer

C11 Delica a Delica SS

C11TR Delica Trainer

C12 Civilian

C13 Pro-Grip/SS

C14 Rescue

C15 Bob Terzuola

C16 Série Wayne Goddard

C17 Catcherman

C18 Wayne Goddard Jr.

C19 Bob Terzuola Jr.

C20 Wayne Goddard Baby

C22 Michael Walker

C23 REnegade

C24 Black Hawk

C25 Frank Centofante Clipit

C26 Snap-It

C27 Jess Horn

C28 Dragonfly a Dragonfly SS

C29 Cricket/Cricket SS

C30 Remote Release

C34 Jess Horn II

C35 Q

C36 Military Model/C36GE Military Model

C37 Michael Walker Lightweight

C38 Jess Horn Lightweight

C40 Jot Singh Khalsa

C41 Native a C41 Native SS

C42 Howard Viele

C43 Delica II

C45 Rescue-79 MM

C63 James A. Keating Chinook II.

C64 MeerKat

C66 Centofante III

C68 Bram Frank Guning a Bram Frank Gunting Trainer

C69 Lil’Temperance

C70 A.T.R. (At The Ready)

C71 Salsa a Salsa Titanium

C72 Pride

C73 Impala

C75 Kiwi

C78 Native III

C79 Assist I a II

C80 Dodo

C81 Para-Military

C82 D’Allara Rescue

C83 Schempp Persian Folder

C84 Warren Thomas Karambit

C85 Yojimbo

C87 Scorpius

C88 Salt I

FB01 Bill Moran

FB04 Fred Perrin

FB05 Temperance a Temperance Trainer

FB08 SPOT

FB09 Ronin

JBK Jeser a Jester SS

LBK Ladybug

Moki MKC921 Zephyr

Sakai GS103/GS104 Backpacker

Sakai GS105 Intrepid

Sakai TA-101 Pack Rat/TA-102 Road Runner/TA-103 Fisher

Solo SO-01/SO-02/SO-03

T02 SpyderSaw

WTC World Trade Center Knife

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.