Přes 8000 nožů a dalšího příslušenství máme skladem na prodejně! Doprava od 72,-Kč!

Výrobci nožů - P

Polkowski

Al Polkowski vyrábí obranné nože a mnozí lidé jej považují za nejlepšího návrháře nožů sloužících k sebeobraně. Pochází z Chesteru ve státě New Jersey a vyrobil již mnoho nožů na zakázku. Jeho nože jsou široké a ploché a lze je výborně uchopit. Jeho strategie je jednoduchá a přímočará. Navrhuje a vyrábí nože a soupravy k jejich nošení, které jsou funkční, mají vysokou kvalitu a prodávají se za rozumnou cenu.

Polkowski Kasper Companion 

Nůž Kasper Companion je drsný taktický nůž, který si poradí i s těmi nejtěžšími úkoly. Byl speciálně navržen pro každodenní práci. Tento nůž působí velice silným dojmem. Rukojeť má hluboké vybrání k položení ukazováčku. Zakulacená rukojeť kopíruje tvar dlaní a prstů. Tento otevřený celistvý nůž je tak výkonný díky tomu, že stopka o síle 3 mm tvoří základ rukojeti. Nůž se dodává s hladkým nebo částečně zoubkovaným ostřím. Nůž má celkovou délku 21,7 cm. Čepel měří 9 cm a délka rukojeti tedy činí 12,7 cm. Hmotnost nože bez pochvy je 184 g. Prázdná pochva váží 45 g.

Pachi

Francesco Pachi začal ručně vyrábět nože v roce 1991. Jeho první nože byly určeny pro přátele a známé, ale postupně se okruh jeho zákazníků rozšiřoval. V poměrně krátké době se stal jedním z nožířů udávajících tón v Evropě. Pach je světově proslulý především díky svému svářkovému damašku. Do tvarů svých nožů je schopen nenásilně přenášet náměty z přírody. Kombinuje moderní druhy oceli s prastarými výrobními postupy a nože dokončuje pomocí nejjemnějších rytin. Většina Pachiho nožů jsou umělecké objekty, ale zároveň předměty každodenního užívání. Nože vyrábí tzv. metodou stock removal. Z kusu oceli odfrézuje a opiluje přebytečný materiál, až zbude jen potřebný tvar. Jeho nože jsou velice pečlivě vyrobeny a patří k nim kožené pochvy nebo ochranné povlaky z cordury. K jeho nožům patří: 

 City Knife

Drop Hunter

Fine Folding

Folding Utility Lions

Folding Utility Meteorit

Grey Heron

Hunter

Little Dagger

Occhi di Lupo

Persian

Skinner Hunter

Small Folding Adelaar

Small Folding Pearl

Stolen Dagger

Petráček

Až do roku 1991 bylo pro Miloslava Petráčka nožířství pouhým koníčkem. Od té doby se ovšem výrobou nožů živí. Specializuje se na takzvané art-knives, fantazijní nože s důrazem na ozdobnost. Každý jeho nůž je unikát. Rozměry a další charakteristiky nože jsou dány přáním zákazníka. Jeho žena Irena Petráčková obstarává veškerou dřevořezbu a vyřezávání slonoviny a kosti. Mezi jeho nejznámější nože patří: 

 

Mammoth Hunter 

Millennium 

Push Dagger Dragon 

Push Dagger Girl in Love 

Pok

Kování nožů má rodina Poků v krvi, neboť se jím členové zabývají již 70 let. Prvním nožířem v rodině byl Jaroslav Pok. V roce 1933 si otevřel v Plzni vlastní dílnu a obchod. Dařilo se mu velmi dobře, další rozvoj však byl zastaven nepříznivou politickou situací. Následkem změn způsobených komunistickou vládou byl dokonce přinucen podnik zavřít. Syna Josefa sice nožířskému řemeslu naučil, ten je ale nemohl vykonávat. V roce 1974 Jaroslav Pok zemřel. Josef Pok vystudoval nožířskou školu v Mikulášovicích. V roce 1953 začal pracovat jako návrhář a kompletační technik v plzeňské Škodovce. Díky politickým změnám na konci osmdesátých let minulého století již bylo možné otevřít si živnost. Josef Pok začal okamžitě pracovat jako nožíř a brusič. V roce 1990 se rozhodl, že se řemeslem bude živit. Postupně se veřejnost s pokovými noži seznámila a firmě se začalo dařit lépe. Nyní se podnik zabývá broušením speciálních chirurgických nožů pro nemocnice. Pok ovšem vyrábí také kuchyňské, řeznické a lovecké nože. Čepele zhotovuje z ušlechtilých ocelí, např. z ATS-34, RWL 34 440-C nebo ze speciální damaškové oceli. Rukojeti vyrábí Pok z oblíbených druhů dřeva, ale také ze zvláštních materiálů jako je mamutovina, jelení paroží, mroží kly a žirafí kost. Důkazem kvality nožů od Poků jsou různé ceny, které získali na domácích a mezinárodních výstavách nožů. K nejznámějším nožům patří: 

 Bear 

Bowie Fighter 

Bowie Hunter 

Dog & Snake 

Lion & Elephant 

Panther & Snake 

Wolves 

Pospíšil

 Petr Pospíšil je český nožíř z Prahy. Jeho nože se vyznačují strohými a stylizovanými tvary. Vyrábí převážně lovecké nože, a to unikáty nebo velmi malé série. Používá kvalitních ocelí a také svářkový damašek jiných nožířů. Rukojeti vyrábí nejraději ze dřeva bruyére, palisandru a ebenu. Ke známým nožům patří: 

 Fox 

Narvik 

Scarlett O’Hara 

Swiss Dagger 

Tajga 

Puli

 Maďarský nožíř Károly Szabados se narodil v Budapešti v roce 1944. Vyučil se nástrojářem a první nože na zakázku vyráběl již ve škole. V roce 1961 školní docházku ukončil a začal pracovat jako nástrojář v tehdejším podniku Dunai Vasmü. Tam také tajně vyráběl nože z různých materiálů. V roce 1990 si Károly zařídil živnost, kterou nazval Puli. V Maďarsku je znám jako nožíř a lidový umělec, jeho ručně vyrobené nože jsou známy i v zahraničí. Lovecké nože vyrábí většinou z korozivzdorné oceli 440C, ale na přání zákazníka užívá také jiné druhy oceli. Sběratelské kousky vyrábí z ATS-34, CPMT-440V, damašku od Schneidera nebo Balbacha, D2 nebo RWL-34. Rukojeti jeho nožů jsou zhotoveny z ušlechtilého dřeva, mamutoviny, perleti a dále ze všeho, co mu zrovna přijde pod ruku nebo co si přeje zákazník. U loveckých nožů uplatňuje Károly zajímavý bezpečnostní systém. K jeho nožům patří: 

 

Gentleman’s Knife 

Hunter 

Hunter Special 

Pyraster 

Firmu Pyraster založil v roce 1988 nožíř a kovář Jozsef Fazekas. Kovářské práce provádí se svým učněm. Kovář Fazekas je samouk. Také se sám naučil kovat svářkový damašek. Nožířství pro něj bylo zpočátku koníčkem, pracoval jako kovodělník a uměl zacházet se železem a ocelí. Nože kove ze surové oceli. Damašek vyrábí z oceli C60, kombinované s uhlíkovou nebo wolframovou ocelí. Kování provádí ručně. Každý jeho nůž je unikát a žádné dva nože nikdy nejsou stejné. Kromě nožů vyrábí také různé meče a dýky.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.