Přes 8000 nožů a dalšího příslušenství máme skladem na prodejně! Doprava od 72,-Kč!

Extrema Ratio T911 Stone Washed

Kód: EX0164SW
1 hodnocení
Značka: Extrema Ratio
7 900 Kč
Na objednání, dodáme přibližne za 15 dní.
Můžeme doručit do:
14.6.2024

Detailní informace

Detailní popis produktu

19. prosince 1941 se u Eluet El Asel asi 400 mužů 1. praporu královských výsadkářů odvážně postavilo útoku několika indických praporů: vyskočili ze zákopů a házeli improvizované granáty, "lvi pouště", jak je definovalo londýnské rádio, udrželi linii a umožnili tisícům německých a italských vojáků bezpečný ústup. Jednalo se o první akci v historii italských výsadkářů. Výsadkový pluk "Tuscania" požádal o speciální design modelu Extrema Ratio T911, který by připomínal jeho 80. výročí.
T911 je lehký, středně velký zavírací nůž určený pro profesionální použití vojenskými operátory, vybaven čepelí z modifikované kobaltové oceli Bohler N690 typu spearpoint tepelně zpracovanou na 58 HRC pro dosažení nejlepšího kompromisu mezi houževnatostí, snadným broušením a zachováním ostří.
Čepel dlouhá 76 mm (3") a silná 4 mm (0,16"), má povrchovou úpravu Stonewash a ploché ostří a otáčí se kolem kolíku, u kterého lze nastavit napětí, což uživateli umožňuje dosáhnout požadované hladkosti při nasazování čepele. Po nastavení se kolík zajišťuje sekundárním šroubem.
Rukojeť z tvrdě eloxované antikorozní hliníkové slitiny s černou povrchovou úpravou, tvarovaná pro snadný přechod mezi reverzním a šavlovým úchopem.
Čepel se ze složené polohy vysouvá obvyklým čepem na palec a je zajištěna pojistkou liner lock s přídavným bezpečnostním systémem, který zajišťuje maximální spolehlivost při náročném používání. Páčka pojistky je pro lepší viditelnost červeně zbarvená a zapíná pojistku v přední poloze pro instinktivnější použití.
Rukojeť má integrovaný řezák na pásy se snadno dostupnými průmyslovými břity, rozbíječ skla z karbidu wolframu, skládací marlinový hrot z nerezové oceli a plochý šroubovák z oceli AISI 420, určený jako pomůcka při seřizování puškohledu.
Na konci rukojeti je upevněn klip, který umožňuje hluboké skryté nošení s velmi malou odkrytou částí nože. Klip lze otočit z levé na pravou stranu.
Celý nůž lze rozebrat pro čištění a údržbu.
S celkovou délkou 194 mm (7,6") a hmotností 145 g (5,11 oz) se nůž T911 snadno nosí v uniformě i v civilním oblečení.

Celková délka: 19,4 cm
Délka čepele: 7,6 cm
Ocel: BÖHLER N690 (58HRC)
Povrchová úprava: Stonewash
Síla čepele: 4 mm
Hlavní výbrus: Plochý
Rukojeť: Antikorodovaný eloxovaný hliník
Materiál šroubováku: AISI 420, nerezová ocel / tloušťka 1,5 mm
Hmotnost: 145 g
Made in Italy

Doplňkové parametry

Kategorie: Multifunkční nože
Materiál čepele: N690 BOHLER
Délka čepele: 7 až 8 cm
Materiál rukojeti: slitina
Aktualizace: 9.8.2023

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

logo_extrema

Společnost Extrema Ratio sídlí v italském městě Prato a od roku 1997 navrhuje plus vyrábí vysoce výkonné bojové, vojenské, lovecké a taktické nože. Značka se pyšní excelentní pověstí v oblasti vojenského a taktického průmyslu. Každý nůž z produkce společnosti Extrema Ratio prochází přísnou kontrolou norem pro kvalitu a nasazení. Veškeré výrobky vznikají důsledkem pečlivého výzkumu, vývoje a testování. Toto je značka Extrema Ratio.
Společnost Extrema Ratio se specializuje na vývoj a výrobu profesionálních nožů pro vojenské účely, veřejnou bezpečnost a záchranářství. Vyrábí vojenské, taktické a lovecké nože vysoké úrovně a také velkou řadu pevných nožů vhodných do nejnáročnějších podmínek, které jsou skvělou volbou pro nůž na přežití nebo záložní nástroj. Sortiment sahá od malých zavíracích nožů až po velké pevné nože a nabízí přesně to, co očekáváte od špičkového profesionálního nástroje.
Výroba nožířských výrobků se vyznačuje průmyslovými postupy a tradičním řemeslným zpracováním, což je vlastnost, která dává firmě silnou identitu; používají se pouze automatizované a průmyslové postupy, které zaručují jednotnost a vysokou výrobní kapacitu. Procesy, jako je kontrola kvality, které zaručují spolehlivost a celkově vysokou kvalitu jednotlivých kusů v rámci série, jsou zachovány řemeslně. Totéž platí pro všechny operace, které vzhledem ke své vlastní povaze odvozují své funkční vlastnosti od manuální zručnosti obsluhy. Příkladem je broušení, které se u každého typu nože provádí výhradně ručně.
Díky spolupráci s ozbrojenými silami, nejprve italskými a poté i mezinárodními, společnost nashromáždila a stále hromadí cenné zkušenosti a informace, které jí umožňují pokračovat ve vývoji vysoce kvalifikovaných a profesionálních nožů. Přizpůsobuje se specifikacím nebo vyvíjí nové výrobky, aby se vyřešili problémy, na které poukazují zákazníci. Výrobní potenciál je navíc dostatečný k tomu, aby zajistil dodávky pro státní správu ve velkém měřítku a s velmi kvalitními standardy.
Společnost je držitelem certifikátu ISO 9001 a je registrována jako dodavatel pro ozbrojené síly, kód NATO (N/CAGE): AT200. Společnost Extrema Ratio oficiálně dodává vojenské, taktické nože a nože pro přežití italským a francouzským ozbrojeným silám a také nejlepším italským a mezinárodním vojenským a veřejným bezpečnostním jednotkám.


Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.