Přes 8000 nožů a dalšího příslušenství máme skladem na prodejně! Doprava od 72,-Kč!

Cold Steel Tachi Katana

Kód: CSSWTACHKTNA
Neohodnoceno
Značka: Cold Steel
26 496 Kč –4 %
CSSWTACHKTNA
26 496 Kč –4 % 25 258 Kč
Na objednání, dodáme přibližne za 20 dní.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tachi býval tradiční meč legendárních samurajů, než se po první mongolské invazi do Japonska vyvinul v katanu.
Tachi má lehčí konstrukci a oproti klasické kataně působí jako menší elegantní meč s hlubším zahnutím, používal se pro boj jednou rukou.
Jeho kování působí velmi výrazně a zdobně. Poté, co se katana už nějakou dobu používala, nastalo v Japonsku období návratu ke starým samurajům z doby před 14. stoletím. Byl navržen styl katany s klasickým kováním tachi, výrazným kováním tsuba, fuchi a kašira a kováním saya, který vytvořil krásnou podskupinu katany.
Katana Cold Steel Tachi je představitelem těchto jedinečných a krásných mečů s kovářsky skládanou damaškovou čepelí a krásným pozlaceným kováním.

Celková délka meče v pochvě: 102,9 cm (40,5") 
Délce čepele: 76,2 cm (30") 
Čepel z damaškové oceli
Tloušťka čepele: 8 mm
Čepel prošla diferencovaným kalením, tepelnou úpravou, čímž vznikl hliněný temperovaný hamon
Mosazná tsuba
Rukojeť z tvrdého dřeva omotaná černou hedvábnou šňůrou s vložkou Same a Menuki
Hnědá dřevěná pochva

Doplňkové parametry

Kategorie: Meče, katany, tanta
Materiál čepele: damašek
Délka čepele: 70 až 80 cm
Aktualizace: 12.4.2024

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

cold_steel_logo_1

Americká firma Cold Steel Inc. sídlí ve městě Ventura v Kalifornii. Značka byla založena v roce 1980 se zaměřením na výrobu nejsilnějších a nejostřejších nožů na světě. V průběhu posledních tří desetiletí byla společnost Cold Steel v čele mnoha inovací, které pomohly definovat komerční nůž jako celek. Výrobce udržuje vysokou kvalitu zpracování a neustále pracuje na tom, aby si plnil svůj cíl, nabízet nejsilnější a nejostřejší nože na světě. Rozsáhlý sortiment taktických či loveckých nožů zajišťuje širokou základnu uživatelů a věrných fanoušků Společnost Cold Steel se zabývá výrobou nožů, které patří k nejstabilnějším a nejostřejším na světě. V posledních třech desetiletích stála společnost Cold Steel v čele mnoha inovací, které pomohly definovat odvětví nožů. Progresivní úspěchy, včetně zavedení kostkovaných rukojetí Kraton a stylů čepelí se špičkou tanto, se z kuriózně zajímavých prvků staly v celém odvětví charakteristickými znaky kvality a propracovanosti. Nové hranice byly prolomeny také zavedením nových unikátních ocelí čepelí, jako je San Mai III a Tri-Ad Lock & lock mechanismus pro zavírací nože. Například pojistce Tri-Ad Lock se dosud nevyrovnal žádný z konkurentů společnosti Cold Steel a nic z toho, co dosud vyrobili, jej prokazatelně nepřekonalo. Společnost Cold Steel bude samozřejmě vždy hledět do budoucnosti a neustále usilovat o výrobu nejstabilnějších a nejostřejších nožů na světě. Tento cíl, jakkoli je nepolapitelný a obtížně dosažitelný, je stejný již čtyřicet let.

Výrobu značky Cold Steel Inc. zdobí široká nabídky produktů, jako jsou nože, meče, tomahavky, mačety, a nástroje pro každodenní nošení: EDC. Společnost Cold Steel, kterou si rychle oblíbila armáda, speciální jednotky pořádkových sil, pracovníci záchranných služeb, profesionálové v oblasti sebeobrany i členové komunity bojových umění, se rychle proslavila kvalitou, pevností, a spolehlivostí pro každodenní nošení (EDC). 

Rozmanitá a pestrá nabídka se rychle rozrostla a zahrnuje nejen obrovský výběr zavíracích nožů (od menších "EDC" nožů až po ikonické obří "meganože"), ale také pevné čepele, meče, šavle, tyčové zbraně a halapartny, stejně jako lovecké vybavení, oštěpy, foukačky, sekery, mačety, tomahavky a jiné nástroje!

S výhledem do budoucnosti společnost Cold Steel i nadále přináší na trh nové úrovně pevnosti, bezpečnosti a výkonu a poskytuje osvědčené a prověřené výrobky, na které se můžete spolehnout - kdykoli a kdekoli!

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.