Přes 8000 nožů a dalšího příslušenství máme skladem na prodejně! Doprava od 72,-Kč!

Cold Steel Roman Gladius

Kód: CSSWRMNGLD
1 hodnocení
Značka: Cold Steel
16 993 Kč –4 %
CSSWRMNGLD
16 993 Kč –4 % 16 209 Kč
Na objednání, dodáme přibližne za 20 dní.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Římský gladius se stal asi hlavně díky Hollywoodu a mnoha filmům s římskou tématikou snad nejznámějším kusem antické zbraně.
Jeho jednoduchá a dlouhá čepel s dvojitým ostřím, která má tradiční dlouhý hrot, z něj dělala ideální bodnou nebo průbojnou zbraň, která dokázala porazit tehdejší brnění.
Interpretace od společnosti Cold Steel® není reprodukcí konkrétního starověkého meče Gladius, ale souborem hlavních rysů tohoto úctyhodného meče. Například čepel má tradiční tvar, ale na rozdíl od antické verze je vyrobena z oceli s vysokým obsahem uhlíku s pružinovým kalením, plně nabroušená na obou hranách, má jemný zrcadlový lesk.
Hrot je působivě dlouhý, ale dostatečně pevný, aby odolal ohnutí nebo zlomení.
Meč Gladius Roman vybaven rukojetí z palisandrového dřeva, vyřezávanou a zdobenou v klasickém stylu.
Dřevěná pochva potažena černou kůží a zvýrazněna hrdlem, kšandou a nosnými kroužky z masivní mosazi.
Cold Steel® Gladius působí bezesporu jako výstavní kousek, avšak plně funkční a připravený k boji.

Celková délka 71,1 cm (28")
Délka čepele: 50,8 cm (20") 
Tloušťka čepele: 8 mm
Saténový povrch čepele dvojitého ostří s vysokým obsahem uhlíku
Rukojeť z palisandrového dřeva
Temperovaná čepel s pružinovým kalením
Mosazné kování
Černá kožená pochva

Doplňkové parametry

Kategorie: Meče, katany, tanta
Materiál čepele: Carbon Steel / uhlíkatá ocel
Délka čepele: 50 až 60 cm
Materiál rukojeti: dřevo
Aktualizace: 12.4.2024

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

cold_steel_logo_1

Americká firma Cold Steel Inc. sídlí ve městě Ventura v Kalifornii. Značka byla založena v roce 1980 se zaměřením na výrobu nejsilnějších a nejostřejších nožů na světě. V průběhu posledních tří desetiletí byla společnost Cold Steel v čele mnoha inovací, které pomohly definovat komerční nůž jako celek. Výrobce udržuje vysokou kvalitu zpracování a neustále pracuje na tom, aby si plnil svůj cíl, nabízet nejsilnější a nejostřejší nože na světě. Rozsáhlý sortiment taktických či loveckých nožů zajišťuje širokou základnu uživatelů a věrných fanoušků Společnost Cold Steel se zabývá výrobou nožů, které patří k nejstabilnějším a nejostřejším na světě. V posledních třech desetiletích stála společnost Cold Steel v čele mnoha inovací, které pomohly definovat odvětví nožů. Progresivní úspěchy, včetně zavedení kostkovaných rukojetí Kraton a stylů čepelí se špičkou tanto, se z kuriózně zajímavých prvků staly v celém odvětví charakteristickými znaky kvality a propracovanosti. Nové hranice byly prolomeny také zavedením nových unikátních ocelí čepelí, jako je San Mai III a Tri-Ad Lock & lock mechanismus pro zavírací nože. Například pojistce Tri-Ad Lock se dosud nevyrovnal žádný z konkurentů společnosti Cold Steel a nic z toho, co dosud vyrobili, jej prokazatelně nepřekonalo. Společnost Cold Steel bude samozřejmě vždy hledět do budoucnosti a neustále usilovat o výrobu nejstabilnějších a nejostřejších nožů na světě. Tento cíl, jakkoli je nepolapitelný a obtížně dosažitelný, je stejný již čtyřicet let.

Výrobu značky Cold Steel Inc. zdobí široká nabídky produktů, jako jsou nože, meče, tomahavky, mačety, a nástroje pro každodenní nošení: EDC. Společnost Cold Steel, kterou si rychle oblíbila armáda, speciální jednotky pořádkových sil, pracovníci záchranných služeb, profesionálové v oblasti sebeobrany i členové komunity bojových umění, se rychle proslavila kvalitou, pevností, a spolehlivostí pro každodenní nošení (EDC). 

Rozmanitá a pestrá nabídka se rychle rozrostla a zahrnuje nejen obrovský výběr zavíracích nožů (od menších "EDC" nožů až po ikonické obří "meganože"), ale také pevné čepele, meče, šavle, tyčové zbraně a halapartny, stejně jako lovecké vybavení, oštěpy, foukačky, sekery, mačety, tomahavky a jiné nástroje!

S výhledem do budoucnosti společnost Cold Steel i nadále přináší na trh nové úrovně pevnosti, bezpečnosti a výkonu a poskytuje osvědčené a prověřené výrobky, na které se můžete spolehnout - kdykoli a kdekoli!

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.