Přes 8000 nožů a dalšího příslušenství máme skladem na prodejně! Doprava od 72,-Kč!

Cold Steel MAA La Fontaine Sword of War

Kód: CS88WSLFM
Neohodnoceno
Značka: Cold Steel
12 437 Kč –6 %
Cold Steel MAA La Fontaine Sword of War
12 437 Kč –6 % 11 685 Kč
Na objednání, dodáme přibližne za 20 dní.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Válečný meč LaFontaine, navržený známým šermířem Lukem LaFontainem a nesoucí jeho jméno, kombinuje prvky válečného meče ze 16. století s dlouhým mečem se složitou rukojetí. Nenosil se na opasku, spíše se neustále držel v ruce, spočíval na rameni nebo jej jednoduše nosil sluha či pážata. Byl určen především pro boj na bitevním poli a byl téměř stejně velký jako zweihander nebo velmistrovský meč; měl dlouhou oboustrannou čepel, propracované kroužkové záštity, protizáštity, uzavřené ricasso pro provlečení prstu křížem pro větší kontrolu a těžkou protizávažnou hlavici, která sama o sobě vytvářela obávanou zbraň!
Všestranná a složitá zbraň s mnoha přednostmi, které by měly být zřejmé každému historickému evropskému bojovému nadšenci, byla také symbolem prestiže, který vypovídal o postavení a zdatnosti svého nositele. Válečný meč LaFontaine, vyrobený v typickém stylu pro Cold Steel Man at Arms, má čepel z uhlíkové oceli 1050, která byla hluboce zmodralá do inkoustově černého lesku. Meč LaFontaine Sword of War je plně nabroušený a dodává se s tlustou koženou a ocelovou pochvou.

Celková délka: 132 cm
Tloušťka čepele: 6,35 cm
Materiál čepele: 1050 High Carbon Steel
Oboustranné ostří
Propracované kroužkové záštity, protizáštity, vrcholové střenky a uzavřené ricasso
Vyvažovací hlavice
Rukojeť černá, kovová
Černá kožená a ocelová pochva

Hmotnost: 2,23 kg


Doplňkové parametry

Kategorie: Meče, katany, tanta
Aktualizace: 30.5.2024

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

cold_steel_logo_1

Americká firma Cold Steel Inc. sídlí ve městě Ventura v Kalifornii. Značka byla založena v roce 1980 se zaměřením na výrobu nejsilnějších a nejostřejších nožů na světě. V průběhu posledních tří desetiletí byla společnost Cold Steel v čele mnoha inovací, které pomohly definovat komerční nůž jako celek. Výrobce udržuje vysokou kvalitu zpracování a neustále pracuje na tom, aby si plnil svůj cíl, nabízet nejsilnější a nejostřejší nože na světě. Rozsáhlý sortiment taktických či loveckých nožů zajišťuje širokou základnu uživatelů a věrných fanoušků Společnost Cold Steel se zabývá výrobou nožů, které patří k nejstabilnějším a nejostřejším na světě. V posledních třech desetiletích stála společnost Cold Steel v čele mnoha inovací, které pomohly definovat odvětví nožů. Progresivní úspěchy, včetně zavedení kostkovaných rukojetí Kraton a stylů čepelí se špičkou tanto, se z kuriózně zajímavých prvků staly v celém odvětví charakteristickými znaky kvality a propracovanosti. Nové hranice byly prolomeny také zavedením nových unikátních ocelí čepelí, jako je San Mai III a Tri-Ad Lock & lock mechanismus pro zavírací nože. Například pojistce Tri-Ad Lock se dosud nevyrovnal žádný z konkurentů společnosti Cold Steel a nic z toho, co dosud vyrobili, jej prokazatelně nepřekonalo. Společnost Cold Steel bude samozřejmě vždy hledět do budoucnosti a neustále usilovat o výrobu nejstabilnějších a nejostřejších nožů na světě. Tento cíl, jakkoli je nepolapitelný a obtížně dosažitelný, je stejný již čtyřicet let.

Výrobu značky Cold Steel Inc. zdobí široká nabídky produktů, jako jsou nože, meče, tomahavky, mačety, a nástroje pro každodenní nošení: EDC. Společnost Cold Steel, kterou si rychle oblíbila armáda, speciální jednotky pořádkových sil, pracovníci záchranných služeb, profesionálové v oblasti sebeobrany i členové komunity bojových umění, se rychle proslavila kvalitou, pevností, a spolehlivostí pro každodenní nošení (EDC). 

Rozmanitá a pestrá nabídka se rychle rozrostla a zahrnuje nejen obrovský výběr zavíracích nožů (od menších "EDC" nožů až po ikonické obří "meganože"), ale také pevné čepele, meče, šavle, tyčové zbraně a halapartny, stejně jako lovecké vybavení, oštěpy, foukačky, sekery, mačety, tomahavky a jiné nástroje!

S výhledem do budoucnosti společnost Cold Steel i nadále přináší na trh nové úrovně pevnosti, bezpečnosti a výkonu a poskytuje osvědčené a prověřené výrobky, na které se můžete spolehnout - kdykoli a kdekoli!

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.