Přes 8000 nožů a dalšího příslušenství máme skladem na prodejně! Doprava od 72,-Kč!

Cold Steel Hungarian Saber

Kód: CS88RM
2 hodnocení
Značka: Cold Steel
9 413 Kč –6 %
18 94216 Product Primary Image
9 413 Kč –6 % 8 806 Kč
Na objednání, dodáme přibližne za 20 dní.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Maďarsko je díky své poloze na mapě světa zemí, která leží mezi kulturními vlivy Východu a Západu. Tento vliv se samozřejmě přímo odráží i v maďarských zbraních. Uherská šavle je především sečná zbraň používaná převážně z koňského hřbetu, její uživatel ji však mohl úspěšně použít i když sesedl z koně. Čepel této šavle je vyrobena z oceli 1055 s vysokým obsahem uhlíku a tvrdým pružinovým kalením. Má sekerovitý hrot, takže je ve špičce nebo na hrotu širší než v záštitě. Záštita šavle má velmi široké robustní pera. Širší pera poskytují větší ochranu ruky a předloktí. Také díky jejich větší šířce může zkušený šermíř zachytit úder mířící na ruku, zápěstí nebo předloktí jen malým otočením zápěstí, protože dlouhé kily pokrývají hodně prostoru a k zablokování dráhy přilétajícího ostří stačí minimální pohyb obránce. Kožená pochva je jedním slovem nádherná. Její kování je atraktivně uspořádáno a vytváří světlý, jasný kontrast k černému koženému podkladu.

Celková délka 37" (93,98 cm).
Čepel z oceli 1055HC se saténovým povrchem o délce 31" (78,74 cm).
Šířka čepele: 5 mm
Rukojeť obalená černou kůží.
Ocelová záštita a hlavice.
Čepel se sekerovitým hrotem.
Styl meče: Uherský meč
Černá dřevěná pochva.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Meče, katany, tanta
Materiál čepele: Carbon Steel / uhlíkatá ocel
Aktualizace: 12.4.2024

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

cold_steel_logo_1

Americká firma Cold Steel Inc. sídlí ve městě Ventura v Kalifornii. Značka byla založena v roce 1980 se zaměřením na výrobu nejsilnějších a nejostřejších nožů na světě. V průběhu posledních tří desetiletí byla společnost Cold Steel v čele mnoha inovací, které pomohly definovat komerční nůž jako celek. Výrobce udržuje vysokou kvalitu zpracování a neustále pracuje na tom, aby si plnil svůj cíl, nabízet nejsilnější a nejostřejší nože na světě. Rozsáhlý sortiment taktických či loveckých nožů zajišťuje širokou základnu uživatelů a věrných fanoušků Společnost Cold Steel se zabývá výrobou nožů, které patří k nejstabilnějším a nejostřejším na světě. V posledních třech desetiletích stála společnost Cold Steel v čele mnoha inovací, které pomohly definovat odvětví nožů. Progresivní úspěchy, včetně zavedení kostkovaných rukojetí Kraton a stylů čepelí se špičkou tanto, se z kuriózně zajímavých prvků staly v celém odvětví charakteristickými znaky kvality a propracovanosti. Nové hranice byly prolomeny také zavedením nových unikátních ocelí čepelí, jako je San Mai III a Tri-Ad Lock & lock mechanismus pro zavírací nože. Například pojistce Tri-Ad Lock se dosud nevyrovnal žádný z konkurentů společnosti Cold Steel a nic z toho, co dosud vyrobili, jej prokazatelně nepřekonalo. Společnost Cold Steel bude samozřejmě vždy hledět do budoucnosti a neustále usilovat o výrobu nejstabilnějších a nejostřejších nožů na světě. Tento cíl, jakkoli je nepolapitelný a obtížně dosažitelný, je stejný již čtyřicet let.

Výrobu značky Cold Steel Inc. zdobí široká nabídky produktů, jako jsou nože, meče, tomahavky, mačety, a nástroje pro každodenní nošení: EDC. Společnost Cold Steel, kterou si rychle oblíbila armáda, speciální jednotky pořádkových sil, pracovníci záchranných služeb, profesionálové v oblasti sebeobrany i členové komunity bojových umění, se rychle proslavila kvalitou, pevností, a spolehlivostí pro každodenní nošení (EDC). 

Rozmanitá a pestrá nabídka se rychle rozrostla a zahrnuje nejen obrovský výběr zavíracích nožů (od menších "EDC" nožů až po ikonické obří "meganože"), ale také pevné čepele, meče, šavle, tyčové zbraně a halapartny, stejně jako lovecké vybavení, oštěpy, foukačky, sekery, mačety, tomahavky a jiné nástroje!

S výhledem do budoucnosti společnost Cold Steel i nadále přináší na trh nové úrovně pevnosti, bezpečnosti a výkonu a poskytuje osvědčené a prověřené výrobky, na které se můžete spolehnout - kdykoli a kdekoli!

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.