Přes 8000 nožů a dalšího příslušenství máme skladem na prodejně! Doprava od 72,-Kč!

Cold Steel Chinese Sword Breaker

Kód: CS88CSB
Neohodnoceno
Značka: Cold Steel
13 335 Kč –13 %
cold steel chinese sword breaker 88CSB
13 335 Kč –13 % 11 478 Kč
Na objednání, dodáme přibližne za 20 dní.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Staročínský lamač mečů měl obdélníkový (občas dutý broušený) průřez s ostrými rohy, což umožňovalo zaměřit úder s maximální razancí. Takový úder dokázal přinejmenším odrazit soupeřovu čepel stranou nebo ji natolik "vyvést", že včasné obnovení obrany bylo prakticky nemožné. V krajním případě by mohl dostát svému jménu a jediným úderem zlomit, ohnout nebo zneškodnit běžné meče a mnoho dalších zbraní! My ve společnosti Cold Steel jsme se při navrhování inspirovali originálním starožitným mečem Sword Breaker, který jsme měli tu čest držet v ruce a studovat v Číně. Naše rukojeť je vyrobena z těžkého, hustého palisandrového dřeva s drážkovaným průřezem, který umožňuje dobrý úchop. Je vybavena krásně litým nikl-stříbrným kováním, od dekorativně propracované kruhové záštity až po velmi pevnou pětilaločnou hlavici, která účinně vyvažuje hmotnost čepele a usnadňuje její držení. Náš Sword Breaker má tradiční obdélníkový průřez a duté broušené "plosky" a je dodáván s pochvou z palisandrového dřeva.

Váha: 1.454 kg
Tloušťka čepele: 1,5 cm
Délka čepele: 76 cm
Steel: 1055 Carbon
Celková délka: 97 cm
Hardwood Scabbard w/ Nickle-Silver Fittings

Doplňkové parametry

Kategorie: Meče, katany, tanta
Aktualizace: 17.5.2024

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

cold_steel_logo_1

Americká firma Cold Steel Inc. sídlí ve městě Ventura v Kalifornii. Značka byla založena v roce 1980 se zaměřením na výrobu nejsilnějších a nejostřejších nožů na světě. V průběhu posledních tří desetiletí byla společnost Cold Steel v čele mnoha inovací, které pomohly definovat komerční nůž jako celek. Výrobce udržuje vysokou kvalitu zpracování a neustále pracuje na tom, aby si plnil svůj cíl, nabízet nejsilnější a nejostřejší nože na světě. Rozsáhlý sortiment taktických či loveckých nožů zajišťuje širokou základnu uživatelů a věrných fanoušků Společnost Cold Steel se zabývá výrobou nožů, které patří k nejstabilnějším a nejostřejším na světě. V posledních třech desetiletích stála společnost Cold Steel v čele mnoha inovací, které pomohly definovat odvětví nožů. Progresivní úspěchy, včetně zavedení kostkovaných rukojetí Kraton a stylů čepelí se špičkou tanto, se z kuriózně zajímavých prvků staly v celém odvětví charakteristickými znaky kvality a propracovanosti. Nové hranice byly prolomeny také zavedením nových unikátních ocelí čepelí, jako je San Mai III a Tri-Ad Lock & lock mechanismus pro zavírací nože. Například pojistce Tri-Ad Lock se dosud nevyrovnal žádný z konkurentů společnosti Cold Steel a nic z toho, co dosud vyrobili, jej prokazatelně nepřekonalo. Společnost Cold Steel bude samozřejmě vždy hledět do budoucnosti a neustále usilovat o výrobu nejstabilnějších a nejostřejších nožů na světě. Tento cíl, jakkoli je nepolapitelný a obtížně dosažitelný, je stejný již čtyřicet let.

Výrobu značky Cold Steel Inc. zdobí široká nabídky produktů, jako jsou nože, meče, tomahavky, mačety, a nástroje pro každodenní nošení: EDC. Společnost Cold Steel, kterou si rychle oblíbila armáda, speciální jednotky pořádkových sil, pracovníci záchranných služeb, profesionálové v oblasti sebeobrany i členové komunity bojových umění, se rychle proslavila kvalitou, pevností, a spolehlivostí pro každodenní nošení (EDC). 

Rozmanitá a pestrá nabídka se rychle rozrostla a zahrnuje nejen obrovský výběr zavíracích nožů (od menších "EDC" nožů až po ikonické obří "meganože"), ale také pevné čepele, meče, šavle, tyčové zbraně a halapartny, stejně jako lovecké vybavení, oštěpy, foukačky, sekery, mačety, tomahavky a jiné nástroje!

S výhledem do budoucnosti společnost Cold Steel i nadále přináší na trh nové úrovně pevnosti, bezpečnosti a výkonu a poskytuje osvědčené a prověřené výrobky, na které se můžete spolehnout - kdykoli a kdekoli!

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.