Přes 8000 nožů a dalšího příslušenství máme skladem na prodejně! Doprava od 72,-Kč!

Böker Magnum Akito Wakizashi

Kód: 05SC325
Neohodnoceno
2 969 Kč
Na objednání, dodáme přibližne za 20 dní.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Čestnost, svědomitost a pokora patřily k základním vlastnostem samurajů. Jako poctu slavným bojovníkům feudálního Japonska představuje společnost Boker katanu Magnum Akito Wakizashi. Krátký meč kdysi směli nosit pouze vážení lidé ve společnosti a oproti kataně hrál prim zejména v boji zblízka. Čepel z uhlíkové oceli má tradiční bo-hi (dutý žlábek), zatímco dřevěná rukojeť je opatřena zdobenou tsubou (bodnou čepelí), menuki (ozdobnými prvky pod omotávkou rukojeti) a také černým tsuka-ito (řemínkem rukojeti). Černě lakovaná dřevěná saya (pochva meče) má typickou šňůru sageo k připevnění k opasku. Díky nabroušené čepeli lze cvičit tameshigiri (sečné zkoušky) a zdokonalovat tak zacházení s mečem.

Celková délka: 80 cm
Délka čepele: 55.5 cm
Tloušťka čepele: 7 mm
Hmotnost: 810 g
Materiál čepele: carbon steel
Materiál rukojeti: dřevo

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

bokermag

Böker - historie továrny sahá až do 17. století, původní kovárna tehdy byla umístěna v Remscheidu. V letech 1829-30 se rozšířila výroba i na šavle a meče. V té době továrna zaměstnávala přes 100 kovářů a brusičů. V druhé polovině 19 století se část rodiny přesunula do USA a Kanady, kde založila další výrobní závody. Poslední ze sourozenců Bockerových, Heinrich se přestěhoval do Solingenu odkud pochází většina dnešní produkce. Boker vyrábí nože dle vlastních návrhů a dle návrhů známých nožířů.
Nyní firma vyrábí svou produkci v Německu, USA a Argentině a používá marketingovou značku MAGNUM. Firma Böker sama vyvíjí nové typy a konstrukce a zaměstnává několik designérů. Nože jsou vyráběny na CNC (počítačem řízené obráběcí stroje) s maximální kvalitou.


Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.