Přes 8000 nožů a dalšího příslušenství máme skladem na prodejně! Doprava od 72,-Kč!

Rockstead HIZEN-DLC

Kód: HIZEN-DLC
21 hodnocení
21 790 Kč
Na dotaz

Detailní informace

Detailní popis produktu

HIZEN-DLC je menší verze našeho nože HIGO s charakteristikami, které jsou docela podobné. Jedná se o jednoduchý praktický nůž, který je snadno použitelný díky excelentním řezivým vlastnostem s velmi odolnou ochranou čepele v podobě diamantového DLC povrchu chranící před poškrábáním. Rukojeť vyrobena z duralu, který je lehký a silný. Tento nůž má úhel 30 stupňů v blízkosti poloviny čepele a 24 stupňů v blízkosti špičky s jedním spojeným, postupně snižujícím se úhlem. Tento redukční úhelník je výsledkem trvalé snahy společnosti Rockstead o vynikající ostrost svým produktů. Tento nůž má nejvyšší ostrost. Jedná se o odolný nůž se silnými řeznými schopnostmi, který vydrží dlouhou dobu.
"HIZEN" v japonštině znamená "bývalé jméno distriktu" kyushu "v Japonsku.

Celková délka: 176 mm
Délka čepele: 73 mm
Váha: 73 g
Ocel: YXR-7, DLC povrch
Tloušťka: 3,2 mm
Tvrdost: 65 HRc 
Rukojeť aluminium: A7075(duralumin)
Dodáváno včetně elegantní dřevěné krabičky s certifikátem pravosti včetně přesného údaje o tvrdosti čepele a datem výroby 

Doplňkové parametry

Kategorie: Klasické zavírací nože
Materiál čepele: YXR7
Délka čepele: 7 až 8 cm
Materiál rukojeti: slitina
Nevyplňujte toto pole:
R Avatar autora máte super videa 8.3.2022 21:25
clovek si pak skoro ty noze osaha i na dalku
Odpovědět

rockstead

Japonské nože ROCKSTEAD jsou absolutní světovou špičkou v tomto oboru a leží na vrcholu současných možností výroby oceli.
Nože ROCKSTEAD mají i unikátní tvary ostří, převzaté ze samurajských mečů. Obvykle convex ground, nebo i kombinace convex a flat ground. Čepele ROCKSTEAD tak využívají tradic výroby samurajských mečů k tomu aby vytvořily dokonalý nůž. 
Zrcadlově hladké plochy čepelí maximálně využívají vlastností oceli. Celý proces leštění je velice zdlouhavý, postuně se leští papíry o hrubostech 400, 600, 800, 1200 a 2000. Pokud je na konci na čepeli viditelný škrábanec, celý proces je od začátku zopakován. Neexistuje podobně zpracované ostří jako u nožů ROCKSTEAD. Při porovnání mikrosnímků je zřejmý rozdíl mezi klasickou strojovou ocelí běžných výrobců. Ostří ROCKSTEAD je hladké, zatímco ostatní nože mají tvar spíš jako zuby pilového kotouče. Neuvěřitelné vlastnosti Rockstead nožů dokumentují i následující videa. Volně visící list papíru lehce rozdělíte i po 1000 přeříznutích konopného provazu. Tento nůž má krásný rovný povrch s extrémní ostrostí. Můžete si tak vychutnat vynikající řezací schopnosti po velmi dlouhou dobu.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.