Přes 8000 nožů a dalšího příslušenství máme skladem na prodejně! Doprava od 69,-Kč!

Leo-Damast II

Kód: 111054DAM
Neohodnoceno
17 469 Kč
Přibližně 20 dní

Detailní informace

Detailní popis produktu

Po ohromujícím úspěchu našeho prvního vydání LEO damascenská jsme velmi šťastni, že máme další vývoj mimořádné damascenské oceli, která splňuje vysoké požadavky nadšenců. Náš kovář Markus Balbach dosáhl limitů kovářského umění. Ocel na hlavně německého bojového tanku Leopard I je vytvořena z velmi jemné válcové ložiskové oceli Velmi pevný materiál s velkým množstvím uhlíku, takže je velmi obtížné s ním pracovat. Kalící teplota obou ocelí je identická, takže vytváří perfektní harmonii ve slitině. Stálá ostrost ostří damascenské je mnohem vyšší, než poskytuje většina současných lepších ocelí. Tato nová špičková damascenská ocel dosáhla tvrdosti Rockwell 65-67 HRc. Provedení damascenské jsou tak zvané "velké pyramidy". Na CNC strojích opracovaná AlMg3 hliníková rukojeť s tvrdým povrchem a vybrané vykládání ze dřeva (wood) ziricote vytvářejí exkluzivní a atraktivní kombinaci. Držák může být namontován ve dvou polohách (ostří vzhůru, ostří dolů). Přichází v prémiové sběratelské krabici včetně osvědčení o pravosti. Celkem 22,5 cm. Ostří 9,6 cm. Váha 155 g.

Doplňkové parametry

Kategorie: Klasické zavírací nože
Délka čepele: 8 až 10cm
Materiál čepele: damašek
Materiál rukojeti: slitina

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

bokermag

Böker - historie továrny sahá až do 17. století, původní kovárna tehdy byla umístěna v Remscheidu. V letech 1829-30 se rozšířila výroba i na šavle a meče. V té době továrna zaměstnávala přes 100 kovářů a brusičů. V druhé polovině 19 století se část rodiny přesunula do USA a Kanady, kde založila další výrobní závody. Poslední ze sourozenců Bockerových, Heinrich se přestěhoval do Solingenu odkud pochází většina dnešní produkce. Boker vyrábí nože dle vlastních návrhů a dle návrhů známých nožířů.
Nyní firma vyrábí svou produkci v Německu, USA a Argentině a používá marketingovou značku MAGNUM. Firma Böker sama vyvíjí nové typy a konstrukce a zaměstnává několik designérů. Nože jsou vyráběny na CNC (počítačem řízené obráběcí stroje) s maximální kvalitou.


Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.