Přes 8000 nožů a dalšího příslušenství máme skladem na prodejně! Doprava od 72,-Kč!

Böker Plus HEL Karambit

Kód: 01BO515
3 hodnocení
2 649 Kč
Na dotaz

Detailní informace

Detailní popis produktu

Italská designérka nožů Alessandra De Santis ze společnosti Hydra Design, která se sama přiznává k filipínskému bojovému umění, navrhla pro společnost Boker Plus nůž Karambit. Tyto srpovité nože mají svůj původ v jihovýchodní Asii a používaly se přednostně při sklizni rýže. Nůž Boker Plus HEL Karambit se naproti tomu prezentuje v taktickém hávu. Černě potažená čepel Hawkbill z materiálu 154CM si bez námahy razí cestu lepenkou a lany, zatímco černá rukojeť z materiálu G10 a robustní pojistka linerlock poskytují potřebnou bezpečnost při práci. Nízká hmotnost a vysoká účinnost tvoří páteř kapesního nože pojmenovaného po severské bohyni podsvětí. Jako alternativu k hedvábně hladkému flipperovému otevírání nabízí kapesní nůž šroubovací kolíček na palec na hřbetu čepele, jehož tvar zároveň umožní otevřít nůž vytáhnutím přes kapsu (podobně jako systém Emerson Wave). Charakteristické hranaté designové prvky Alessandry De Santis lze nalézt v nápadném kroužku z materiálu G10 na konci rukojeti. Drátěný kapesní klip umožňuje flexibilní nošení nože. Dodává se s kvalitním nylonovým pouzdrem.

Celková délka: 17 cm
Délka čepele: 6.1 cm
Tloušťka čepele: 2.8 mm
Hmotnost: 93 g
Materiál čepele: 154CM
Materiál rukojeti: G10
Pojistka: linerlock

Doplňkové parametry

Kategorie: Klasické zavírací nože
Materiál čepele: 154CM, ATS-34
Délka čepele: 5 až 6 cm
Materiál rukojeti: G-10

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

bokermag

Böker - historie továrny sahá až do 17. století, původní kovárna tehdy byla umístěna v Remscheidu. V letech 1829-30 se rozšířila výroba i na šavle a meče. V té době továrna zaměstnávala přes 100 kovářů a brusičů. V druhé polovině 19 století se část rodiny přesunula do USA a Kanady, kde založila další výrobní závody. Poslední ze sourozenců Bockerových, Heinrich se přestěhoval do Solingenu odkud pochází většina dnešní produkce. Boker vyrábí nože dle vlastních návrhů a dle návrhů známých nožířů.
Nyní firma vyrábí svou produkci v Německu, USA a Argentině a používá marketingovou značku MAGNUM. Firma Böker sama vyvíjí nové typy a konstrukce a zaměstnává několik designérů. Nože jsou vyráběny na CNC (počítačem řízené obráběcí stroje) s maximální kvalitou.


Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.