Přes 8000 nožů a dalšího příslušenství máme skladem na prodejně! Doprava od 72,-Kč!

Cold Steel MAA Italian Long Sword

Kód: CS88ITSM
Neohodnoceno
Značka: Cold Steel
8 911 Kč –21 %
Cold Steel MAA Italian Long Sword
8 911 Kč –21 % 6 955 Kč
Na objednání, dodáme přibližne za 20 dní.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Historicky se dlouhý meč vyznačoval výraznou rukojetí ve tvaru kříže a dlouhou, oboustranně ostrou čepelí, která se stejně dobře hodila proti lehce i silně obrněným nepřátelům. Jeho mimořádně dlouhá čepel měla dostatečný dosah a páku pro silné bodné, sečné a řezné údery, zatímco dlouhá příčná záštita a těžká hlavice byly užitečné pro hákování, údery a rozbíjení. Při střetu s těžkou plátovou zbrojí se často upouštělo od úderů ostřím ve prospěch techniky polovičního meče, kdy jedna ruka svírá rukojeť a druhá čepel pro uchopení a boj - aby bylo možné lépe nasměrovat hrot při silných úderech a přesně bodnout do malých mezer a spár ve zbroji. Italský dlouhý meč Cold Steels je navržen tak, aby čepel a vyvážení mírně zvýhodňovaly úder, a přitom byl schopen vést úžasně účinné řezy. Má jednoduchou dřevěnou rukojeť potaženou kůží ve tvaru kříže.

Celková délka: 114 cm
Délka čepele: 90 cm
Tloušťka čepele: 6,35 mm
Hmotnost: 1389 g
Ocel: 1055 uhlíková
Rukojeť: kožená
Pouzdro: černá kůže a dřevo

Doplňkové parametry

Kategorie: Historické repliky
Materiál čepele: Carbon Steel / uhlíkatá ocel
Délka čepele: 8 až 10cm
Materiál rukojeti: kůže
Aktualizace: 30.5.2024

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

cold_steel_logo_1

Americká firma Cold Steel Inc. sídlí ve městě Ventura v Kalifornii. Značka byla založena v roce 1980 se zaměřením na výrobu nejsilnějších a nejostřejších nožů na světě. V průběhu posledních tří desetiletí byla společnost Cold Steel v čele mnoha inovací, které pomohly definovat komerční nůž jako celek. Výrobce udržuje vysokou kvalitu zpracování a neustále pracuje na tom, aby si plnil svůj cíl, nabízet nejsilnější a nejostřejší nože na světě. Rozsáhlý sortiment taktických či loveckých nožů zajišťuje širokou základnu uživatelů a věrných fanoušků Společnost Cold Steel se zabývá výrobou nožů, které patří k nejstabilnějším a nejostřejším na světě. V posledních třech desetiletích stála společnost Cold Steel v čele mnoha inovací, které pomohly definovat odvětví nožů. Progresivní úspěchy, včetně zavedení kostkovaných rukojetí Kraton a stylů čepelí se špičkou tanto, se z kuriózně zajímavých prvků staly v celém odvětví charakteristickými znaky kvality a propracovanosti. Nové hranice byly prolomeny také zavedením nových unikátních ocelí čepelí, jako je San Mai III a Tri-Ad Lock & lock mechanismus pro zavírací nože. Například pojistce Tri-Ad Lock se dosud nevyrovnal žádný z konkurentů společnosti Cold Steel a nic z toho, co dosud vyrobili, jej prokazatelně nepřekonalo. Společnost Cold Steel bude samozřejmě vždy hledět do budoucnosti a neustále usilovat o výrobu nejstabilnějších a nejostřejších nožů na světě. Tento cíl, jakkoli je nepolapitelný a obtížně dosažitelný, je stejný již čtyřicet let.

Výrobu značky Cold Steel Inc. zdobí široká nabídky produktů, jako jsou nože, meče, tomahavky, mačety, a nástroje pro každodenní nošení: EDC. Společnost Cold Steel, kterou si rychle oblíbila armáda, speciální jednotky pořádkových sil, pracovníci záchranných služeb, profesionálové v oblasti sebeobrany i členové komunity bojových umění, se rychle proslavila kvalitou, pevností, a spolehlivostí pro každodenní nošení (EDC). 

Rozmanitá a pestrá nabídka se rychle rozrostla a zahrnuje nejen obrovský výběr zavíracích nožů (od menších "EDC" nožů až po ikonické obří "meganože"), ale také pevné čepele, meče, šavle, tyčové zbraně a halapartny, stejně jako lovecké vybavení, oštěpy, foukačky, sekery, mačety, tomahavky a jiné nástroje!

S výhledem do budoucnosti společnost Cold Steel i nadále přináší na trh nové úrovně pevnosti, bezpečnosti a výkonu a poskytuje osvědčené a prověřené výrobky, na které se můžete spolehnout - kdykoli a kdekoli!

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.