Přes 8000 nožů a dalšího příslušenství máme skladem na prodejně! Doprava od 72,-Kč!

Cold Steel Chinese Sabre

Kód: CSSWCHNSBR
Neohodnoceno
Značka: Cold Steel
20 017 Kč –4 %
CSSWCHNSBR
20 017 Kč –4 % 19 088 Kč
Na objednání, dodáme přibližne za 20 dní.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Čína má za sebou historii plnou sociálních neshod, které vyústily ve války, revoluce a další události, jež vedly ke vzniku některých unikátních zbraní.
Například čínská šavle je právě takovou zbraní: jezdeckou šavlí, kterou si stejně dobře mohou přizpůsobit i pěšáci v poli. 
Cold Steel Chinese Sabre je ručně kovaná z oceli s vysokým obsahem uhlíku.
Čepel zakončená vzhůru vybíhajícím hrotem, takže je ideální pro sekání a řezání, aniž by se vzdala svého úderného potenciálu.
Rukojeť je opatřena masivní mosaznou záštitou s kotoučem, hluboce gravírovanou v klasickém stylu, má jádro z tvrdého dřeva, opletena černou hedvábnou šňůrou a zakončena mosazným boltcem a hlavicí.
Pochva vyrobená z tvrdého dřeva a potažena černou kůží a vyniká na ní mosazné ozdobné kování.
Ačkoli se nepochybně jedná o čínskou šavli, tento meč by mohl snadno posloužit jakémukoli reenactoru stepního válečníka a je obzvláště vhodný pro mongolské, čínské a mandžuské reenactory a bojové umělce.

Celková délka: 91,44 cm (36")
Délka čepele: 73,66 cm (29") 
Čepel z oceli 1060HC High Carbon Steels 
Mosazná záštita (záštity)
Mosazná hlavice
Mírně zakřivená čepel se zvednutým hrotem a plnějším žlábkem
Gravírovaný masivní mosazný disk na rukojeti
Dřevěná rukojeť omotaná černou hedvábnou šňůrou
Dřevěná pochva ovinutá černou kůží

Doplňkové parametry

Kategorie: Meče, katany, tanta
Materiál čepele: Carbon Steel / uhlíkatá ocel
Délka čepele: 70 až 80 cm
Materiál rukojeti: dřevo
Aktualizace: 12.4.2024

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

cold_steel_logo_1

Americká firma Cold Steel Inc. sídlí ve městě Ventura v Kalifornii. Značka byla založena v roce 1980 se zaměřením na výrobu nejsilnějších a nejostřejších nožů na světě. V průběhu posledních tří desetiletí byla společnost Cold Steel v čele mnoha inovací, které pomohly definovat komerční nůž jako celek. Výrobce udržuje vysokou kvalitu zpracování a neustále pracuje na tom, aby si plnil svůj cíl, nabízet nejsilnější a nejostřejší nože na světě. Rozsáhlý sortiment taktických či loveckých nožů zajišťuje širokou základnu uživatelů a věrných fanoušků Společnost Cold Steel se zabývá výrobou nožů, které patří k nejstabilnějším a nejostřejším na světě. V posledních třech desetiletích stála společnost Cold Steel v čele mnoha inovací, které pomohly definovat odvětví nožů. Progresivní úspěchy, včetně zavedení kostkovaných rukojetí Kraton a stylů čepelí se špičkou tanto, se z kuriózně zajímavých prvků staly v celém odvětví charakteristickými znaky kvality a propracovanosti. Nové hranice byly prolomeny také zavedením nových unikátních ocelí čepelí, jako je San Mai III a Tri-Ad Lock & lock mechanismus pro zavírací nože. Například pojistce Tri-Ad Lock se dosud nevyrovnal žádný z konkurentů společnosti Cold Steel a nic z toho, co dosud vyrobili, jej prokazatelně nepřekonalo. Společnost Cold Steel bude samozřejmě vždy hledět do budoucnosti a neustále usilovat o výrobu nejstabilnějších a nejostřejších nožů na světě. Tento cíl, jakkoli je nepolapitelný a obtížně dosažitelný, je stejný již čtyřicet let.

Výrobu značky Cold Steel Inc. zdobí široká nabídky produktů, jako jsou nože, meče, tomahavky, mačety, a nástroje pro každodenní nošení: EDC. Společnost Cold Steel, kterou si rychle oblíbila armáda, speciální jednotky pořádkových sil, pracovníci záchranných služeb, profesionálové v oblasti sebeobrany i členové komunity bojových umění, se rychle proslavila kvalitou, pevností, a spolehlivostí pro každodenní nošení (EDC). 

Rozmanitá a pestrá nabídka se rychle rozrostla a zahrnuje nejen obrovský výběr zavíracích nožů (od menších "EDC" nožů až po ikonické obří "meganože"), ale také pevné čepele, meče, šavle, tyčové zbraně a halapartny, stejně jako lovecké vybavení, oštěpy, foukačky, sekery, mačety, tomahavky a jiné nástroje!

S výhledem do budoucnosti společnost Cold Steel i nadále přináší na trh nové úrovně pevnosti, bezpečnosti a výkonu a poskytuje osvědčené a prověřené výrobky, na které se můžete spolehnout - kdykoli a kdekoli!

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.