Přes 8000 nožů a dalšího příslušenství máme skladem na prodejně! Doprava od 72,-Kč!

Cold Steel Chinese Gim

Kód: CSSWCHNGIM
Neohodnoceno
Značka: Cold Steel
14 834 Kč –4 %
CSSWCHNGIM
14 834 Kč –4 % 14 153 Kč
Na objednání, dodáme přibližne za 20 dní.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Cold Steel Chinese Gim je považován za civilní zbraň. Není dobře uzpůsobena pro náročný boj, kde by proti ní mohly stát mnohem větší a těžší zbraně.
Historicky bývá považován za doplňkovou poboční zbraň, která byla působivá svým vzhledem, ale dostatečně robustní, aby poskytovala dobrou obranu na ulicích nebo na otevřených polích.
Interpretace Cold Steel® má 33 ¼ palcovou čepel s vysokým obsahem uhlíku, tepelně zpracovanou. Je poměrně lehká, takže s ní lze manipulovat z prstů, zápěstí a předloktí podobně jako s westernovým malým mečem. Tradičně se používá především k bodání, ale téměř stejně dobře zvládá i sekání a řezání a dokáže zasadit skutečně děsivý úder.
Rukojeť z palisandrového dřeva a odpovídající pochva doplňují záštitu a hlavici a další kování, které je odlito z nerezové oceli odolné proti korozi. Chinese Gim je zamýšlen jako snadno přenosný, vysoce funkční meč vhodný pro naše moderní prostředí s dostatečným množstvím ozdob, aby opravdu zaujal a poskytoval dlouhá léta potěšení i ochranu.

Celková délka: 102,24 cm (40,25") 
Délka čepele: 84,46 cm (33,25")
Materiál čepele: 1060HC High Carbon Steels 
Tloušťka čepele: 5 mm
Rukojeť z palisandrového dřeva
Nerezová záštita a hlavice
Nerezové kování
Hnědá dřevěná pochva

Doplňkové parametry

Kategorie: Meče, katany, tanta
Materiál čepele: Carbon Steel / uhlíkatá ocel
Délka čepele: 80 až 90 cm
Materiál rukojeti: dřevo
Aktualizace: 12.4.2024

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

cold_steel_logo_1

Americká firma Cold Steel Inc. sídlí ve městě Ventura v Kalifornii. Značka byla založena v roce 1980 se zaměřením na výrobu nejsilnějších a nejostřejších nožů na světě. V průběhu posledních tří desetiletí byla společnost Cold Steel v čele mnoha inovací, které pomohly definovat komerční nůž jako celek. Výrobce udržuje vysokou kvalitu zpracování a neustále pracuje na tom, aby si plnil svůj cíl, nabízet nejsilnější a nejostřejší nože na světě. Rozsáhlý sortiment taktických či loveckých nožů zajišťuje širokou základnu uživatelů a věrných fanoušků Společnost Cold Steel se zabývá výrobou nožů, které patří k nejstabilnějším a nejostřejším na světě. V posledních třech desetiletích stála společnost Cold Steel v čele mnoha inovací, které pomohly definovat odvětví nožů. Progresivní úspěchy, včetně zavedení kostkovaných rukojetí Kraton a stylů čepelí se špičkou tanto, se z kuriózně zajímavých prvků staly v celém odvětví charakteristickými znaky kvality a propracovanosti. Nové hranice byly prolomeny také zavedením nových unikátních ocelí čepelí, jako je San Mai III a Tri-Ad Lock & lock mechanismus pro zavírací nože. Například pojistce Tri-Ad Lock se dosud nevyrovnal žádný z konkurentů společnosti Cold Steel a nic z toho, co dosud vyrobili, jej prokazatelně nepřekonalo. Společnost Cold Steel bude samozřejmě vždy hledět do budoucnosti a neustále usilovat o výrobu nejstabilnějších a nejostřejších nožů na světě. Tento cíl, jakkoli je nepolapitelný a obtížně dosažitelný, je stejný již čtyřicet let.

Výrobu značky Cold Steel Inc. zdobí široká nabídky produktů, jako jsou nože, meče, tomahavky, mačety, a nástroje pro každodenní nošení: EDC. Společnost Cold Steel, kterou si rychle oblíbila armáda, speciální jednotky pořádkových sil, pracovníci záchranných služeb, profesionálové v oblasti sebeobrany i členové komunity bojových umění, se rychle proslavila kvalitou, pevností, a spolehlivostí pro každodenní nošení (EDC). 

Rozmanitá a pestrá nabídka se rychle rozrostla a zahrnuje nejen obrovský výběr zavíracích nožů (od menších "EDC" nožů až po ikonické obří "meganože"), ale také pevné čepele, meče, šavle, tyčové zbraně a halapartny, stejně jako lovecké vybavení, oštěpy, foukačky, sekery, mačety, tomahavky a jiné nástroje!

S výhledem do budoucnosti společnost Cold Steel i nadále přináší na trh nové úrovně pevnosti, bezpečnosti a výkonu a poskytuje osvědčené a prověřené výrobky, na které se můžete spolehnout - kdykoli a kdekoli!

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.