Přes 8000 nožů a dalšího příslušenství máme skladem na prodejně! Doprava od 72,-Kč!

Extrema Ratio MK2.1 Desert Warfare

Kód: EX0128DW
Neohodnoceno
Značka: Extrema Ratio
10 929 Kč
Na objednání, dodáme přibližne za 15 dní.
Můžeme doručit do:
12.6.2024

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pocta válečnému veteránovi: MK2.1 je restyling bojové dýky MARK 2, jednoho z nejrozšířenějších nožů druhé světové války.
Cílem Extrema Ratio u takto ambiciózního designového projektu bylo zachovat charakteristické vlastnosti originálu a zároveň zavést pouze ty změny, které považovali za přísně funkční pro jeho lepší účinnost.
Čepel je z kobaltové oceli, na ostatní části byly použity oceli AISI 303 a AISI 304 a kůži na rukojeti nahradil nylon zpevněný skelnými vlákny.
Zachovává si ergonomii původního nože Mark 2, zatímco všechny konstrukční části byly zvětšeny tak, aby vznikl robustní a vysoce výkonný víceúčelový nůž. Nejvýznamnější změny jsou zaměřeny na odstranění známých "slabých míst" výchozího nože: patří k nim možnost rozebrání nože bez použití nářadí v terénu, narovnaný upravený profil Bowieho umožňující snadnější údržbu ostří a soudkovité drážky na rukojeti, které jednak pomáhají uživateli správně se orientovat v čepeli ve tmě, jednak zlepšují jeho úchop při kroutivých pohybech (efekt "šroubováku").
Mezi drobné doplňky patří otvory pro bezpečnostní šňůru ve střence a otvory pro montáž na tyč na přední záštitě.
Obvyklá "boční drážka" Extrema Ratio nahradila tradiční plnovýsuv s drážkou, což zlepšilo vzhled a snížilo hmotnost.
Součástí je standardní stehenní pouzdro s automatickým retenčním mechanismem a ochrannou klapkou.
Dostupné verze nože: MK2.1 BLACK, MK2.1 DESERT WARFARE.

Celková délka: 30,3 cm
Délka čepele: 17,7 cm
Ocel: BÖHLER N690 (58HRC)
Povrchová úprava: Desert Warfare
Síla čepele: 6,3 mm
Hlavní výbrus: Plochý
Rukojeť: Nylon
Hmotnost: 393 g
Made in Italy

Doplňkové parametry

Kategorie: Nože s pevnou čepelí
Materiál čepele: N690 BOHLER
Délka čepele: 15 až 20 cm
Materiál rukojeti: nylon
Aktualizace: 9.8.2023

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

logo_extrema

Společnost Extrema Ratio sídlí v italském městě Prato a od roku 1997 navrhuje plus vyrábí vysoce výkonné bojové, vojenské, lovecké a taktické nože. Značka se pyšní excelentní pověstí v oblasti vojenského a taktického průmyslu. Každý nůž z produkce společnosti Extrema Ratio prochází přísnou kontrolou norem pro kvalitu a nasazení. Veškeré výrobky vznikají důsledkem pečlivého výzkumu, vývoje a testování. Toto je značka Extrema Ratio.
Společnost Extrema Ratio se specializuje na vývoj a výrobu profesionálních nožů pro vojenské účely, veřejnou bezpečnost a záchranářství. Vyrábí vojenské, taktické a lovecké nože vysoké úrovně a také velkou řadu pevných nožů vhodných do nejnáročnějších podmínek, které jsou skvělou volbou pro nůž na přežití nebo záložní nástroj. Sortiment sahá od malých zavíracích nožů až po velké pevné nože a nabízí přesně to, co očekáváte od špičkového profesionálního nástroje.
Výroba nožířských výrobků se vyznačuje průmyslovými postupy a tradičním řemeslným zpracováním, což je vlastnost, která dává firmě silnou identitu; používají se pouze automatizované a průmyslové postupy, které zaručují jednotnost a vysokou výrobní kapacitu. Procesy, jako je kontrola kvality, které zaručují spolehlivost a celkově vysokou kvalitu jednotlivých kusů v rámci série, jsou zachovány řemeslně. Totéž platí pro všechny operace, které vzhledem ke své vlastní povaze odvozují své funkční vlastnosti od manuální zručnosti obsluhy. Příkladem je broušení, které se u každého typu nože provádí výhradně ručně.
Díky spolupráci s ozbrojenými silami, nejprve italskými a poté i mezinárodními, společnost nashromáždila a stále hromadí cenné zkušenosti a informace, které jí umožňují pokračovat ve vývoji vysoce kvalifikovaných a profesionálních nožů. Přizpůsobuje se specifikacím nebo vyvíjí nové výrobky, aby se vyřešili problémy, na které poukazují zákazníci. Výrobní potenciál je navíc dostatečný k tomu, aby zajistil dodávky pro státní správu ve velkém měřítku a s velmi kvalitními standardy.
Společnost je držitelem certifikátu ISO 9001 a je registrována jako dodavatel pro ozbrojené síly, kód NATO (N/CAGE): AT200. Společnost Extrema Ratio oficiálně dodává vojenské, taktické nože a nože pro přežití italským a francouzským ozbrojeným silám a také nejlepším italským a mezinárodním vojenským a veřejným bezpečnostním jednotkám.


Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.