Přes 8000 nožů a dalšího příslušenství máme skladem na prodejně! Doprava od 72,-Kč!

Cold Steel Kris Sword

Kód: CSSWKRISSW
Neohodnoceno
Značka: Cold Steel
4 724 Kč
Na objednání, dodáme přibližne za 20 dní.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Filipínské ostrovy jsou všeobecně známé svým rozsáhlým sortimentem sečných zbraní. Nabízí se tak široký sortiment stylů mečů Kris, protože každý ostrov, region, klan nebo škola má své vlastní oblíbené, přičemž některé kladou větší důraz na sekání, zatímco jiné upřednostňují styly vhodnější pro údery.
Série Cold Steel® Kris, která zahrnuje meč a dýku, je něco, co všichni vyznavači filipínských bojových umění a milovníci mečů schválí a budou chtít přidat do své sbírky. Čepele vyrobeny z uhlíkové oceli 1055 s tvrdým pružinovým kalením. Jsou saténově leštěné a dodávají se plně nabroušené. Z profilu čepele Kris mírně zvlněný tvar se třemi konkávními křivkami a dlouhým, klesajícím hrotem kopí, který najdeme téměř na všech mečích Kris. Tento tvar čepele zajišťuje dobrou rovnováhu mezi řeznou silou a schopností úderu a ostré, robustní hroty dobře řežou na extrémní vzdálenost, ale jsou dostatečně ostré, aby účinně probodly. Základny čepelí, zakončeny tradičními zdobenými přírubami "pilovitého řezu", přičemž kratší chrání prst a delší chrání zápěstí palce a spodní část předloktí.
Klasické rukojeti kladou důraz na pevnost a odolnost před módou. Jsou ručně vyřezávané z exotického tvrdého dřeva Sal, ovinuté drátem a ozdobené mosazným boltcem. Každý Cold Steel Kris se dodává stejně pevnou a praktickou pochvou, připravenou k vystavení na stěně nebo k upevnění přes opasek.

Celková délka: 66 cm
Délka čepele: 52 cm
Čepel z oceli 1055HC se saténovým povrchem
Zvlněný tvar čepele se třemi konkávními oblouky a dlouhým klesajícím hrotem
Drátem omotaná rukojeť z tvrdého dřeva Sal se zdobeným mosazným bolsterem
Černá pochva

Doplňkové parametry

Kategorie: Meče, katany, tanta
Materiál čepele: Carbon Steel / uhlíkatá ocel
Délka čepele: 50 až 60 cm
Materiál rukojeti: dřevo
Aktualizace: 30.5.2024

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

cold_steel_logo_1

Americká firma Cold Steel Inc. sídlí ve městě Ventura v Kalifornii. Značka byla založena v roce 1980 se zaměřením na výrobu nejsilnějších a nejostřejších nožů na světě. V průběhu posledních tří desetiletí byla společnost Cold Steel v čele mnoha inovací, které pomohly definovat komerční nůž jako celek. Výrobce udržuje vysokou kvalitu zpracování a neustále pracuje na tom, aby si plnil svůj cíl, nabízet nejsilnější a nejostřejší nože na světě. Rozsáhlý sortiment taktických či loveckých nožů zajišťuje širokou základnu uživatelů a věrných fanoušků Společnost Cold Steel se zabývá výrobou nožů, které patří k nejstabilnějším a nejostřejším na světě. V posledních třech desetiletích stála společnost Cold Steel v čele mnoha inovací, které pomohly definovat odvětví nožů. Progresivní úspěchy, včetně zavedení kostkovaných rukojetí Kraton a stylů čepelí se špičkou tanto, se z kuriózně zajímavých prvků staly v celém odvětví charakteristickými znaky kvality a propracovanosti. Nové hranice byly prolomeny také zavedením nových unikátních ocelí čepelí, jako je San Mai III a Tri-Ad Lock & lock mechanismus pro zavírací nože. Například pojistce Tri-Ad Lock se dosud nevyrovnal žádný z konkurentů společnosti Cold Steel a nic z toho, co dosud vyrobili, jej prokazatelně nepřekonalo. Společnost Cold Steel bude samozřejmě vždy hledět do budoucnosti a neustále usilovat o výrobu nejstabilnějších a nejostřejších nožů na světě. Tento cíl, jakkoli je nepolapitelný a obtížně dosažitelný, je stejný již čtyřicet let.

Výrobu značky Cold Steel Inc. zdobí široká nabídky produktů, jako jsou nože, meče, tomahavky, mačety, a nástroje pro každodenní nošení: EDC. Společnost Cold Steel, kterou si rychle oblíbila armáda, speciální jednotky pořádkových sil, pracovníci záchranných služeb, profesionálové v oblasti sebeobrany i členové komunity bojových umění, se rychle proslavila kvalitou, pevností, a spolehlivostí pro každodenní nošení (EDC). 

Rozmanitá a pestrá nabídka se rychle rozrostla a zahrnuje nejen obrovský výběr zavíracích nožů (od menších "EDC" nožů až po ikonické obří "meganože"), ale také pevné čepele, meče, šavle, tyčové zbraně a halapartny, stejně jako lovecké vybavení, oštěpy, foukačky, sekery, mačety, tomahavky a jiné nástroje!

S výhledem do budoucnosti společnost Cold Steel i nadále přináší na trh nové úrovně pevnosti, bezpečnosti a výkonu a poskytuje osvědčené a prověřené výrobky, na které se můžete spolehnout - kdykoli a kdekoli!

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.