Přes 8000 nožů a dalšího příslušenství máme skladem na prodejně! Doprava od 72,-Kč!

CAS Hanwei Praying Mantis Katana

Kód: PC2359
Neohodnoceno
Značka: CAS Hanwei
43 758 Kč
Na objednání, dodáme přibližne za 20 dní.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kudlanka nábožná (Praying Mantis) je v japonské kultuře symbolem lstivosti a moci, a proto je velmi respektovaným motivem samurajských mečů. Tato katana je vyrobena s novou čepelí z nástrojové uhlíkové oceli L6/Bainite ve stylu Shobu Zukuri s Bo-Hi a je vybavena vynikajícími koshirae a je velmi žádaným a funkčním kouskem. Tlumené zelené hedvábné ito a sytě hnědá barva lakované sayy krásně kontrastují s tmavě měděnými a zlatými akcenty tsuby, fuchi a kašira. 

Bainit je struktura oceli s vysokým obsahem uhlíku, která kombinuje velkou pevnost s vynikající pružností a vlastnostmi tlumení nárazů. Již řadu let je známá jako příkladná součást čepele katany, ale její použití je omezeno na několik špičkových kovářských mistrů kvůli obtížím spojeným s náročnými postupy tepelného zpracování, které jsou nezbytné pro výrobu bainitového těla čepele v kombinaci s velmi tvrdou martenzitovou jaikibou (částí ostří), která je pro čepele katany nezbytná. Společnost Hanwei nyní tento obtížný proces zvládla a jako výchozí materiál používá předvalky z nástrojové oceli L-6 (velmi houževnatá nízkolegovaná ocel s vysokým obsahem uhlíku). Čepele se kují a tvarují běžným způsobem, poté se pečlivě tepelně zpracovávají, aby se dosáhlo požadované bainitové a martenzitové struktury před konečným leštěním.

Celková délka: 104 cm
Délka čepele: 73.7 cm
Ocel: L-6 nástrojová ocel
Tvrdost ostří 62-64 HRC, tvrdost hřbetu 33-38 HRC
Rukojeť: omotaná zelenou šňůrou
Pouzdro: dřevěné
Součástí je sada pro údržbu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Meče, katany, tanta
Materiál čepele: Carbon Steel / uhlíkatá ocel
Délka čepele: 70 až 80 cm
Aktualizace: 30.5.2024

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

hanwei_logo

Paul Chen / Hanwei Forge vyrábí jedny z nejkvalitnějších mečů a doplňků pro sběratelskou, i funkční oblast uživatelů. Bude těžké nalézt lepší kombinaci kvality, výkonu, designu a hodnoty než pro meče, které jsou ručně vyráběny v Hanwei kovárně. 
Až na několik vyjímek jsou Hanwei ručně kované čepele vyrobeny z vysoce uhlíkové oceli. Kvalifikovaní kováři poté dokončí základní profil do konečné fáze a vznikne nádherný produkt špičkového zpracování s dlouhou životností.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.