Přes 8000 nožů a dalšího příslušenství máme skladem na prodejně! Doprava od 72,-Kč!

Tops Yacare Machete

Kód: TPYAC01
Neohodnoceno
Značka: TOPS
5 729 Kč
Doprodej - ověříme dostupnost

Detailní informace

Detailní popis produktu

Zkušenosti z džungle se ukázaly jako velmi inspirativní s návrhy TOPS. Nože Brakimo a Tanimboca Puukko jsou dva příklady nožů, které se zrodily díky zkušenostem z džungle. Yacare je dalším v řadě.
Navrhl ho GM společnosti TOPS Craig Powell. Mačety podobného stylu poprvé spatřil v Kostarice na bocích místních lidí a na ozdobných předmětech. Byly podobné mačetám ve stylu baronga, ale měly svůj vlastní šmrnc. Na tomto stylu se mu líbilo, že nebyly úplně jako typické středoamerické mačety, které se nám vybaví. Poté, co se v roce 2015 zúčastnil cesty Bushcraft Global, se utvrdil v tom, že chce mačetu navrhnout. "Rozhodně nejsem designér nožů. Takže získat pomoc od Lea, aby se to stalo skutečností a aby design zapadal do řady TOPS, bylo nezbytné," - Craig Powell.
Mačeta Yacare je vyrobena z materiálu 1095HC, vysoce uhlíkaté oceli s novou povrchovou úpravou Acid Rain od společnosti TOPS.
Má silné, dobře tvarované rukojeti z černého plátna Micarta. Konstrukce byla vyrobena tak, aby dobře fungovala jako středně těžká až těžká mačeta, a díky celobřišní čepeli se zakousne hluboko do lián, houští i dřeva. Široká čepel, vysoký výbrus a hmotnost dohromady vytvářejí mačetu, kterou budete chtít použít při příštím kempování nebo i při další cestě do Kolumbie na celosvětové dobrodružství Joe Flowerse Bushcraft.

Celková délka: 39,4 cm
Délka čepele: 26 cm
Čepel z oceli 1095HC
Tvrdost čepele: 56-58 HRC
Rukojeť z černé plátěné mikarty
Otvor na šňůrku
Plná, prodloužená střenka
Čepel s povrchovou úpravou Acid Rain
Černé nylonové pouzdro na opasek (černý balistický nylon)
Design: Craig Powell
Vyrobeno v USA

Doplňkové parametry

Kategorie: Nože s pevnou čepelí
Materiál čepele: Carbon Steel / uhlíkatá ocel
Délka čepele: 20 až 30 cm
Materiál rukojeti: micarta
Aktualizace: 17.5.2024

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

tops_logo

Koncem roku 1998 byla založena značka TOPS Knives s cílem vytvořit jedny z nejkvalitnějších nožů na trhu. Tyto nože jsou nástroje, které jsou navrženy a stavěny s využitím rozsáhlých znalostí a reálných životních zkušeností mnoha uživatelů v oblasti vojenství, ozbrojených složek, outdoor povolání a bojových umění. Konkrétně bylo spolupracováno s designéry se zázemím od Navy Seals až po Airborne Rangers, od instruktorů bojových umění až po odborníky na přežití, a od členů týmu SWAT až po experty na domorodé zbraně. TOPS má designéra z téměř každého prostředí, které používá hard-core nože.
Všechny TOPS nože jsou ručně vyráběny v manufaktuře v srdci Rocky Mountains, USA.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.