Přes 8000 nožů a dalšího příslušenství máme skladem na prodejně! Doprava od 72,-Kč!

REIFF F4 Bushcraft Survival Knife CoyoteTan G10 KYDEX

Kód: REKF411CTGK
Neohodnoceno
Značka: Reiff Knives
9 619 Kč
Na objednání, obvykle 20 dní

Detailní informace

Detailní popis produktu

Nože Reiff Knives řady F představují řadu odolných outdoorových nožů pro náročné použití, které jsou vyrobeny z prvotřídní vysoce legované oceli CPM 3V®. Tyto nože jsou navrženy tak, aby zvládly jakýkoli úkol, který na vás divočina může přichystat.

F4 je nůž pro přežití v bushcraftu pro všeobecné použití. Jeho 4" čepel je dostatečně robustní, aby obstála i v těch nejnáročnějších situacích, ale zároveň dostatečně propracovaná, aby s ní bylo možné zvládnout jakýkoli bushcraftový úkol. Tyto nože jsou vyrobeny z vysoce legované oceli CPM®3V o tloušťce 4mm a jsou mimořádně odolné. Na hřbetě můžete používat křesadlo, nebo seškrabávat cedrovou kůru na troud. Robustní fulltang provedení je skeletováno v rukojeti, aby se snížila celková hmotnost nože, což z nože F4 dělá ideálního společníka pro nošení v terénu nebo ve městě.

Ergonomická 5" (12,7cm dlouhá plnohodnotná) rukojeť z G10 poskytuje bezproblémové a přesné uchopení vaší rukou. Ať už vyrábíte přístřešek, zpracováváte dříví na podpal, nebo upravujete zvěřinu v terénu, nůž F4 vám odvede nejlepší práci. Můžete se na něj spolehnout.

.
Celková délka: 22.86cm
Délka čepele: 10.16 cm
Ocel: leptaný stonewashed cryogenicky upravené oceli CPM 3V (HRc 60)
Rukojeť: Coyote Tan G10 
Váha: 198 g
Pouzdro KYDEX

Kompletně s hrdostí vyrobeno v USA

 

Kvalita americké výroby
Nože Reiff jsou od začátku do konce vyráběny v USA. Ocel se vyrábí ve státech, materiál rukojeti také, tak jako celé nože. Ocel CPM 3V® používaná k výrobě nožů je jednou z nejkvalitnějších a nejvyváženějších ocelí pro nože s pevnou čepelí na trhu. V Americe si necháváme na zakázku vyrobit rukojeť z materiálu G10, která svou kvalitou a pohodlím konkuruje zakázkovým nožům.
Čepele jsou vyrobeny z vysoce odolné nástrojové oceli CPM 3V®, která je speciálně vyvinuta tak, aby se při náročném používání nelámala a neštípala. Vysoký šavlový výbrus s úkosem 20° na každé straně vytváří tvrdé, ale ostré ostří, které zvládne i ty nejjemnější řezné úkoly. Robustní fulltang je skeletován, aby se snížila celková hmotnost.
Rukojeti plné velikosti jsou navrženy pro delší používání a přirozeně se přizpůsobí širokému spektru velikostí rukou. Ergonomické tvarování střenek kopíruje tvar vaší ruky, snižuje únavu a poskytuje větší řezný výkon. Jistý úchop zabraňuje vyklouznutí nože z ruky, takže je bezpečnější v situacích přežití, kdy by vás zranění mohlo stát život.

Nože Reiff jsou vyráběny zkušenými americkými řemeslníky za použití nejmodernějších výrobních postupů a nejkvalitnějších materiálů. Zavazují se, že každý výrobek, který si zakoupíte, nastaví nový standard nejlepšího designu a výkonu ve své třídě.

Tyto nože dědičné kvality vám jistě poskytnou milé vzpomínky a spolehlivé používání po celé generace.

Zaručují to.

Vyrábí nekompromisní nástroje pro nekompromisní lidi. To je standard společnosti Reiff Knives.

Doplňkové parametry

Kategorie: Nože s pevnou čepelí
Materiál čepele: CPM-3V
Délka čepele: 10 až 15 cm
Materiál rukojeti: G-10
Pouzdro: kydex
Aktualizace: 1.12.2023

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
reiff_knives_logo
 
Reiff Knives je rodinná americká firma zabývající se výrobou nožů a nástrojů té nejvyšší kvality, kterou založili dva bratři Stu a Ben Shankovi. "Získáváme ty nejlepší materiály od amerických dodavatelů a vyrábíme naše produkty v amerických továrnách. Víme, že máme odpovědnost vůči lidem, kteří s námi pracují, a vůči lidem, kteří si kupují naše nástroje. Neděláme kompromisy, abychom podpořili hospodářský výsledek, a nelžeme ani nehledáme výmluvy, aby výsledky zněly skvěle." 
Vyrábí ty nejlepší nože dědičné kvality a účtují si férovou cenu za nože, které zaručeně vydrží celý život.

Proč tedy nože? Jako vášniví outdooroví turisté, pravidelní uživatelé nožů a posedlí sběratelé nožů se rozhlíží po nožířském světě a stejně jako v mnoha jiných odvětvích v Americe vidí přemíru kompromisů. Ty se snaží překonávat a daří se jim to nadmíru dobře.

Jejich příběh začíná v pohoří Allegheny v Západní Virginii. Tam jsou jejich kořeny. Jejich babička byla rodilá západovirginka a dědeček byl vášnivý sportovec, který pocházel z údolí Shenandoah ve Virginii. Na začátku 80. let jejich prarodiče koupili kus půdy z usedlosti jejich prastrýce a postavili si malou chatu. Právě tam, v zapadlé krajině Západní Virginie, dvacet minut od jakékoli zpevněné cesty a hodiny od kriminality a šílenství měst, si jako sourozenci zamilovali přírodu.

V té malé chatě se se učili střílet, lovit, rybařit, zpracovávat zvěř, jezdit na čtyřkolkách a respektovat zemi. Když vyrůstali, trávili tam prázdniny a letní dovolené. Díkůvzdání byla vždy obzvlášť nezapomenutelná. Byla sezóna lovu jelenů a všichni lovili... hodně. Vždycky bylo co jíst, a i když některé roky museli mít jen krocana, nikdo z nich si na něj nepamatuje. Co si ale pamatují, jsou smažené steaky, brambory a cibule smažené na pánvi a hlavně zvěřina. Bylinky a koření sbíraly na nedotčených horských svazích v okolí pozemku, brambory a cibule pocházely ze zahrad na statku, zatímco jejich prateta a strýc se starali o úrodu, měli vše co potřebují. Všechno pocházelo z půdy. Jejich nátura je tak přirozená a spojená s  přírodou. Je to vidět na kvalitě zpracování, jednoduchosti a precizního provedení.

Co to má společného s noži? Už jako malé děti se učili používat nože a respektovat je. Pomáhali s lovem a porcováním zvěře, stavěli si pevnosti, rozdělávali oheň, štípali dřevo a dělali téměř všechny ostatní práce, které vyžadovaly ostré ostří nože. Ty jsou tak součástí dědictví jejich rodiny a patří k nejstarším a nejpotřebnějším nástrojům vůbec. Většina lidí na Zemi používá nože denně, minimálně k přípravě a zpracování pokrmů. Jsou nedílnou součástí našeho přežití jako druhu, ať už v divočině, v kuchyni nebo na bojišti. Jsou to také jedny z nejkrásnějších nástrojů, které můžete vlastnit. Bratři Shankovi se rozhodli vytvořit v jednoduché formě to, co vydrží a neshledáte na nich žádný ústupek. Nože REIFF tak budou ty, které si pořídíte a nebudete hledat další.
"Vyrábíme nekompromisní nástroje pro nekompromisní lidi." To je standard společnosti Reiff Knives.
 
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.