Přes 8000 nožů a dalšího příslušenství máme skladem na prodejně! Doprava od 72,-Kč!

Extrema Ratio Satre Black

Kód: EX0222BLK
Neohodnoceno
Značka: Extrema Ratio
3 800 Kč
Na objednání, dodáme přibližne za 15 dní.
Můžeme doručit do:
11.6.2024

Detailní informace

Detailní popis produktu

Extrema Ratio Satre jako lehký a extrémně odolný nůž s pevnou čepelí, vzhledem k jeho vlastnostem jej lze využít při nejrůznějších činnostech a v nejrůznějších oblastech, včetně přežití a bushcraftu, nebo může být součástí sady EDC (Every Day Carry).
Byl navržen ve spolupráci s Daniele Dal Canto, mistrem pokročilých vojenských instruktorů.
Díky šňůrce Paracord 550 jej lze nosit jako nůž na krku. Takto je možné jej držet ve svislé poloze s rukojetí směřující dolů. Předtvarované kydexové pouzdro má očka, která umožňují použít jak šňůrku, tak držák na příslušenství.
Všechny tři verze nože Satre se dodávají s černým pouzdrem. Pouzdro Desert lze dokoupit jako příplatkovou výbavu.
Skeletová konstrukce full-tang umožňuje přizpůsobení nože pomocí paracordu jako krytu rukojeti.
Satre je k dispozici ve třech verzích se dvěma různými druhy oceli: Verze Black a Stone Washed jsou vyrobeny z oceli Böhler N690 o tvrdosti 58 HRC, tento materiál byl vybrán pro svou odolnost vůči oxidaci, trvanlivost hrany a zejména pro svou spolehlivost, která se osvědčila v průběhu let. 

Místo toho je nůž Extrema Ratio Satre Black S600 vyroben z oceli Böhler S600. Tato ocel se používá pro výrobu kovových konstrukcí a nástrojů pro tvorbu razítek. Má vynikající vlastnosti z hlediska tvrdosti, odolnosti proti opotřebení a houževnatosti díky přítomnosti molybdenu, wolframu a výrazné příměsi vanadu v jejím chemickém složení. Přítomnost kobaltu stimuluje růst malých rovnoměrně rozložených karbidů, které zvyšují odolnost proti opotřebení. Satre S600 je tepelně a kryogenně zpracován, aby se dosáhlo výjimečné tvrdosti 64 HRC. Díky tomu je také velmi odolný proti opotřebení a poskytuje ostří trvalou ostrost. Böhler S600 obsahuje 4,5 % chromu, díky čemuž je oxidovatelný. Z tohoto důvodu se společnost Extrema Ratio rozhodla pro novou povrchovou úpravu EXP DARK. Pro svou extrémní tvrdost a odolnost vůči opotřebení a oděru se tato ocel jen tak snadno neostří, pro broušení tak odolného materiálu doporučujeme nejlépe diamantové ostřiče a brousky.

Celková délka: 16,3 cm
Délka čepele: 7 cm
Ocel: BÖHLER N690 (58HRC)
Povrchová úprava: MIL-C-13924 Burnishing
Síla čepele: 5 mm
Hlavní výbrus: Flat - plochý
Rukojeť:  BÖHLER N690
Hmotnost: 78 g
Made in Italy

Doplňkové parametry

Kategorie: Nože s pevnou čepelí
Materiál čepele: N690 BOHLER
Délka čepele: 7 až 8 cm
Materiál rukojeti: nerez

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

logo_extrema

Společnost Extrema Ratio sídlí v italském městě Prato a od roku 1997 navrhuje plus vyrábí vysoce výkonné bojové, vojenské, lovecké a taktické nože. Značka se pyšní excelentní pověstí v oblasti vojenského a taktického průmyslu. Každý nůž z produkce společnosti Extrema Ratio prochází přísnou kontrolou norem pro kvalitu a nasazení. Veškeré výrobky vznikají důsledkem pečlivého výzkumu, vývoje a testování. Toto je značka Extrema Ratio.
Společnost Extrema Ratio se specializuje na vývoj a výrobu profesionálních nožů pro vojenské účely, veřejnou bezpečnost a záchranářství. Vyrábí vojenské, taktické a lovecké nože vysoké úrovně a také velkou řadu pevných nožů vhodných do nejnáročnějších podmínek, které jsou skvělou volbou pro nůž na přežití nebo záložní nástroj. Sortiment sahá od malých zavíracích nožů až po velké pevné nože a nabízí přesně to, co očekáváte od špičkového profesionálního nástroje.
Výroba nožířských výrobků se vyznačuje průmyslovými postupy a tradičním řemeslným zpracováním, což je vlastnost, která dává firmě silnou identitu; používají se pouze automatizované a průmyslové postupy, které zaručují jednotnost a vysokou výrobní kapacitu. Procesy, jako je kontrola kvality, které zaručují spolehlivost a celkově vysokou kvalitu jednotlivých kusů v rámci série, jsou zachovány řemeslně. Totéž platí pro všechny operace, které vzhledem ke své vlastní povaze odvozují své funkční vlastnosti od manuální zručnosti obsluhy. Příkladem je broušení, které se u každého typu nože provádí výhradně ručně.
Díky spolupráci s ozbrojenými silami, nejprve italskými a poté i mezinárodními, společnost nashromáždila a stále hromadí cenné zkušenosti a informace, které jí umožňují pokračovat ve vývoji vysoce kvalifikovaných a profesionálních nožů. Přizpůsobuje se specifikacím nebo vyvíjí nové výrobky, aby se vyřešili problémy, na které poukazují zákazníci. Výrobní potenciál je navíc dostatečný k tomu, aby zajistil dodávky pro státní správu ve velkém měřítku a s velmi kvalitními standardy.
Společnost je držitelem certifikátu ISO 9001 a je registrována jako dodavatel pro ozbrojené síly, kód NATO (N/CAGE): AT200. Společnost Extrema Ratio oficiálně dodává vojenské, taktické nože a nože pro přežití italským a francouzským ozbrojeným silám a také nejlepším italským a mezinárodním vojenským a veřejným bezpečnostním jednotkám.


Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.