Přes 8000 nožů a dalšího příslušenství máme skladem na prodejně! Doprava od 72,-Kč!

Extrema Ratio Contact Black

Kód: EX0215BLK
Neohodnoceno
Značka: Extrema Ratio
7 649 Kč
Na objednání, dodáme přibližne za 15 dní.
Můžeme doručit do:
12.6.2024

Detailní informace

Detailní popis produktu

Společnost Extrema Ratio vyvinula první nůž nové řady s názvem CONTACT. Má čepel s kopinatým profilem, plochým výbrusem a geometrií ve tvaru diamantu. Spodní záštita chrání ruku před náhodným pořezáním, horní zvlnění zlepšuje úchop, a velkorysá tloušťka čepele (6,30 mm) odolnost. Všechny tyto detaily dělají z Contact staršího bratra dnes již slavného Requiem, revidovaného v proporcích a v některých technických vlastnostech. Je to první z nové řady víceúčelových nožů. Čepel je vyrobena z oceli Böhler N690 s tvrdostí 58 HRC a u verze Black je opatřena chemickou leštěnou vrstvou. Všechny ostatní vyráběné barvy dostaly čepel s povrchovou úpravou Stone Washed. Rukojeť je stále v provedení forprene . Již se nemontuje pomocí bočních šroubů, ale díky střence ze zkráceného kužele z nerezové oceli, která je přišroubovaná,  jde zasunout do speciálního uložení, díky čemuž je dostatečně pevná. Tímto způsobem je nůž dobře vyvážen.
Pouzdro je minimalistické; většina látky byla odříznuta; dostalo systém zadržení 2. úrovně, který pamatuje na styl modelu, jímž bylo inspirováno. Hlavní plášť je vstřikovaný z nárazuvzdorného nylonu. Sekundární retenční systém je oboustranný pro ambidextrous uživatele. Čepel je do pouzdra vedena díky kuželovitému tvaru, který se dobře hodí pro rychlé zasunutí a vyjmutí čepele. K vyjmutí čepele postačí stisknout spoušť, čímž se uvolní pojistka, která ji bezpečně drží v pochvě. Ve vodorovných štěrbinách pouzdra je přidán systém, který čepel fixuje, aby se při jejím uložení uvnitř netřásla. Zadní strana nylonového pouzdra je kompatibilní se systémem M.O.L.L.E. Na zadní straně je nylonové pouzdro opatřeno ochranným krytem. Textilní část je redukována na minimum a dostala klasický dvouknoflíkový bezpečnostní popruh s poutkem na opasek a stehenní pásek s gumovou výztuhou proti otáčení. Extrema Ratio se u této nové řady snaží minimalizovat tloušťku a velikost nože, ale nešetří na konstrukční pevnosti a bezpečnostních doplňcích.

Celková délka: 29,3 cm
Délka čepele: 16,2 cm
Ocel: N690 nerez
Síla čepele: 6,3 mm
Povrchová úprava. MIL-C-13924 černá

Rukojeť: NATO MIL-SPEC elastomeru Forpren
Pouzdro: ABS polymer
Váha: 300 g
Made in Italy

Doplňkové parametry

Kategorie: Nože s pevnou čepelí
Materiál čepele: N690 BOHLER
Délka čepele: 15 až 20 cm
Materiál rukojeti: forprene
Aktualizace: 9.8.2023

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

logo_extrema

Společnost Extrema Ratio sídlí v italském městě Prato a od roku 1997 navrhuje plus vyrábí vysoce výkonné bojové, vojenské, lovecké a taktické nože. Značka se pyšní excelentní pověstí v oblasti vojenského a taktického průmyslu. Každý nůž z produkce společnosti Extrema Ratio prochází přísnou kontrolou norem pro kvalitu a nasazení. Veškeré výrobky vznikají důsledkem pečlivého výzkumu, vývoje a testování. Toto je značka Extrema Ratio.
Společnost Extrema Ratio se specializuje na vývoj a výrobu profesionálních nožů pro vojenské účely, veřejnou bezpečnost a záchranářství. Vyrábí vojenské, taktické a lovecké nože vysoké úrovně a také velkou řadu pevných nožů vhodných do nejnáročnějších podmínek, které jsou skvělou volbou pro nůž na přežití nebo záložní nástroj. Sortiment sahá od malých zavíracích nožů až po velké pevné nože a nabízí přesně to, co očekáváte od špičkového profesionálního nástroje.
Výroba nožířských výrobků se vyznačuje průmyslovými postupy a tradičním řemeslným zpracováním, což je vlastnost, která dává firmě silnou identitu; používají se pouze automatizované a průmyslové postupy, které zaručují jednotnost a vysokou výrobní kapacitu. Procesy, jako je kontrola kvality, které zaručují spolehlivost a celkově vysokou kvalitu jednotlivých kusů v rámci série, jsou zachovány řemeslně. Totéž platí pro všechny operace, které vzhledem ke své vlastní povaze odvozují své funkční vlastnosti od manuální zručnosti obsluhy. Příkladem je broušení, které se u každého typu nože provádí výhradně ručně.
Díky spolupráci s ozbrojenými silami, nejprve italskými a poté i mezinárodními, společnost nashromáždila a stále hromadí cenné zkušenosti a informace, které jí umožňují pokračovat ve vývoji vysoce kvalifikovaných a profesionálních nožů. Přizpůsobuje se specifikacím nebo vyvíjí nové výrobky, aby se vyřešili problémy, na které poukazují zákazníci. Výrobní potenciál je navíc dostatečný k tomu, aby zajistil dodávky pro státní správu ve velkém měřítku a s velmi kvalitními standardy.
Společnost je držitelem certifikátu ISO 9001 a je registrována jako dodavatel pro ozbrojené síly, kód NATO (N/CAGE): AT200. Společnost Extrema Ratio oficiálně dodává vojenské, taktické nože a nože pro přežití italským a francouzským ozbrojeným silám a také nejlepším italským a mezinárodním vojenským a veřejným bezpečnostním jednotkám.


Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.