Přes 8000 nožů a dalšího příslušenství máme skladem na prodejně! Doprava od 72,-Kč!

Damascus Saber Brass Brown Wood

Kód: DM5036
Neohodnoceno
Značka: Damascus
4 135 Kč
Na objednání, dodáme přibližne za 20 dní.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Damaškové nože jsou tradiční nože s výrazným a krásným vzorem na čepelích, který vzniká díky technice vrstvení různých typů ocelí.
Pákistán je známým výrobcem damaškových nožů, které i díky cenové dostupnosti bývají zejména sběrateli často vyhledávány a i kvůli svému exotickému vzhledu a historickému významu.
Damaškové čepele, vyrobeny z vrstvených ocelí, jsou tepelně zpracovány a poté obvykle leptány kyselinou, aby se vytvořil charakteristický vzor.
Tento vzor může mít různé varianty, jako je například vinutí, spirály nebo vlny. Jejich vzhled každého zaujme jako velmi atraktivní a unikátní, což dělá damaškové nože populárními mezi všemi milovníky nožů.
Pákistánské damaškové nože jsou často ručně vyráběny místními tradičními kováři, kteří mají bohaté zkušenosti se zpracováním oceli, nejčastěji se vyrábějí ve městech Wazirabad nebo Sialkot, které prosluli svou nožířskou tradicí.
Vyznačují se výraznými rukojeťmi vyrobenými z různých materiálů, jako dřevo, rohy nebo kosti, zdobenými výřezy, gravírováním nebo kováním. Tvar rukojeti a další detaily mohou být i inspirovány tradičními noži z oblasti jihovýchodní Asie, například karambit nebo pukkur.

Celková délka: 54,6 cm
Délka čepele: 36,8 cm
Čepel z damaškové oceli
Hnědá dřevěná rukojeť s drážkami pro prsty
Mosazná záštita
Hnědé kožené pouzdro na opasek

Doplňkové parametry

Kategorie: Meče, katany, tanta
Materiál čepele: damašek
Délka čepele: 30 až 40 cm
Materiál rukojeti: dřevo
Aktualizace: 30.5.2024

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Damascénské nože pozná na první pohled i laik, a to podle osobitého vzhledu čepele. Kresba vzdáleně připomínající strukturu dřeva je u každého nože velmi rozmanitá a zároveň tak platí, že každý damaškový nůž je unikát – i dva kousky vytvořené navlas stejným postupem se v kresbě budou vždy mírně lišit. Nože a čepele Damascus pocházejí nejčastěji z Pákistánu. Nízká pořizovací cena a často atraktivní design je devíza nožů i čepelí z Pákistánu, velmi rustikální a surové zpracování je často hlavním poznávacím znamením nožů z této daleké asijské kovářské velmoci.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.