Přes 8000 nožů a dalšího příslušenství máme skladem na prodejně! Doprava od 69,-Kč!

Fox Karambit Trainer

Kód: FX599TK
1 hodnocení
Značka: Fox Knives
2 915 Kč
Na objednání, obvykle 20 dní

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tupé provedení na trénování.

Celková délka: 17,5 cm
Délka čepele: 6,5 cm
Hmotnost: 100 g
Tloušťka čepele: 3,0 mm

Materiál rukojeti: G10
Klip: nerezová ocel reverzibilní 420J2B

Karambit je pracovní nůž , který má své kořeny v indonéském souostroví. V 11. století jsou první zmínky o tomto typu nožů. Dokonce i dnes, čepel půlměsíc používají rybáři a zahrádkáři. Kroužek na konci rukojeti pomáhá držet nůž při práci s rukama, zabraňuje jeho vypadnutí z ruky. Dnes je nůž často používán ve filipínských bojových uměních, kde se nůž otáčí kolem malíčku. Ernest Emerson byl inovativní při konstrukci tohoto nože. Také vytvořil patentovaný Emerson Wave, malý háček na zadní straně čepele, který vám umožní otevřít nůž vytáhnutím přes kapsu. Čepel je vyrobena z nerezové oceli N690Co, s černou povrchovou úpravou. Rukojeť je vyrobena z G-10. Pojistka je typu liner lock, nůž má kapesní klip.

Doplňkové parametry

Kategorie: Klasické zavírací nože
Materiál čepele: nerez
Délka čepele: 6 až 7 cm
Materiál rukojeti: G-10

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

logofox

Dnes již světoznámá společnost FoxKnives vznikla v roce 1977 jako logické pokračování vývoje společnosti pana Oreste Frati, která se původně zabývala vývojem výrobou nožů které však byly prodávány pod značkami jinými. Výrobce používá pouze prvotřídní kvalitní nerezové oceli, na rukojeti pak G-1o, FRN a další kvalitní komponenty. 
FOX Knives se rozvinula velice rychle do jednoho z největších světových výrobců, pan Oreste ji však doposud osobně řídí. Letitá tradice ve výrobě i technologické inovace pomohly vybudovat jménu společnosti přední postavení. FOX Knives byla v roce 2008 certifikovaná a registrována jako oficiální dodavatel zbraní pro NATO. V roce 2008 byla také založena společnost Euro Knives Italia srl, společnost specializovaná na výrobu vysoce kvalitních nožů pro významné mezinárodní značky.
V roce 2009 otevřel výrobce pobočku v USA, která sleduje požadavky zákazníků v USA jako jednoho z nejvýznamnějších trhů s noži na světě. Nová americká dceřiná společnost bude pracovat nejen na zavedení značky FOX v USA, ale i na produkci pro civilní i vojenský trhu, kde se náš produkt znám a ceněn.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.