Přes 8000 nožů a dalšího příslušenství máme skladem na prodejně! Doprava od 72,-Kč!

Barlow Prime EDC Schwarz

Kód: 116942
Neohodnoceno
3 149 Kč
Na objednání, dodáme přibližne za 15 dní.
Můžeme doručit do:
15.5.2024

Detailní informace

Detailní popis produktu

Charakteristický kapkovitý tvar nože Barlow má své kořeny v anglických kapesních nožích ze 17. století, což z něj činí jeden z nejstarších modelů vůbec. Název klasického nože pravděpodobně pochází od podnikavého výrobce nožů stejného jména ze Sheffieldu, který začal kolem roku 1800 vyvážet robustní nože do Severní Ameriky. Tam se okamžitě těšily velké oblibě, a tak se na konci 19. století objevily v historii Bökerovy manufaktury také první modely Barlow.
Tato verze nově interpretovaného nože Böker Barlow Prime v integrální konstrukci se obejde bez charakteristických bolsterů a místo toho je vybavena průběžnými, příjemně tvarovanými střenkami rukojeti z černé Micarty. Díky lehké konstrukci se tak lze zcela obejít bez přídavných kovových vložek. Satinovaná čepel je vyrobena z ledem kaleného materiálu N690. Je vybaven moderním prodlouženým ricasem, provozní bezpečnost kloubu je zvýšena 90stupňovým detentem při otevírání a zavírání. Ozdobné nýty jsou vyrobeny z nerezové oceli. S vysoce kvalitním plstěným pouzdrem pro skladování. Ruční výroba v manufaktuře nožů Böker v Solingenu.

Celková délka: 15,80 cm
Délka čepele: 6,90 cm
Tloušťka čepele: 2,20 mm
Hmotnost: 35,00 g
Materiál čepele: N690
Materiál rukojeti: Micarta
Manuální
Kloubový spoj
Vyrobeno v Solingenu

Doplňkové parametry

Kategorie: Klasické zavírací nože
Materiál čepele: N690 BOHLER
Délka čepele: 6 až 7 cm
Materiál rukojeti: micarta

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

bokermag

Böker - historie továrny sahá až do 17. století, původní kovárna tehdy byla umístěna v Remscheidu. V letech 1829-30 se rozšířila výroba i na šavle a meče. V té době továrna zaměstnávala přes 100 kovářů a brusičů. V druhé polovině 19 století se část rodiny přesunula do USA a Kanady, kde založila další výrobní závody. Poslední ze sourozenců Bockerových, Heinrich se přestěhoval do Solingenu odkud pochází většina dnešní produkce. Boker vyrábí nože dle vlastních návrhů a dle návrhů známých nožířů.
Nyní firma vyrábí svou produkci v Německu, USA a Argentině a používá marketingovou značku MAGNUM. Firma Böker sama vyvíjí nové typy a konstrukce a zaměstnává několik designérů. Nože jsou vyráběny na CNC (počítačem řízené obráběcí stroje) s maximální kvalitou.


Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.